reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

BLW od kiedy

Mamaona

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Maj 2018
Postów
1 299
Witajcie mamy. Od kiedy można stosować wobec dziecka metodę karmienia BLW? Czy 5-6mc dziecko jest na to gotowe, czy to bezpieczne? Czy lepiej zacząć później, jak tak to w którym mieciacu? Czy podawać duże kawałki warzyw tak, aby mogło je sobie rzuć trzymając w ręku, czy na małe, takie na kęs do buźki? Liczę na wasze doświadczenie, moja mała ma 5,5mc i póki co próbowała już innych smaków, ale z łyżeczki. Pozdrawiam
 
reklama
Rozwiązanie
Od kiedy stabilnie siedzi choćby u rodzica na kolanach tak by swobodnie manewrowalo rączkami. Przykładowe porcje zobacz np na alaantkowe blw
Mój od 7 miesiąca zaczął dostawać kawałki owoców do rączki. Szybko załapał. Nigdy mi się dziecko nie zakrztusiło. Tyle że ja też karmiłam swoją drogą łyżeczką a to do rączki było takim dodatkiem. Ale kawałki były od początku. Jak miał 10 miesięcy jadł już chleb ze skórą. Na roczek jabłko ze skórą sam gryzł. Aktualnie skończył 2 latka i potrafi posmarować sobie chleb masłem, korzysta ze sztućców, super motoryka więc to na plus. Niestety mimo to niejadek z niego straszny
 
Od kiedy stabilnie siedzi choćby u rodzica na kolanach tak by swobodnie manewrowalo rączkami. Przykładowe porcje zobacz np na alaantkowe blw
 
Rozwiązanie
Do góry