reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Saramad a ty w którym dokładnie tygodniu jesteś? Jeżeli to jest twoje pierwsze CC to musisz mieć skierowanie bo jak sie poród zacznie i pojedziesz na IP to im tam nie wystarczy ze powiesz ze masz mieć CC, papierologia w polskich szpitalach jest okropna! Zawsze tak było ze lekarze wyznaczali termin cesarki przed TP, ale teraz widzę ze coraz cześciej czekają do wystąpienia naturalnej akcji porodowej


Jestem w 38 tygodniu ciąży :)
 
Trochę tego nie rozumiem skoro masz mieć CC i lekarz ci mówi ze poród moze sie zaczac nawet za kilka godzin to nie wiem czemu nie dał ci skierowania?


Jestem w 38 tygodniu ciąży :)
 
Ja po wizycie. Polozna mi mowi, ze od 3 trymestru nie moga badac recznie szyjki., tylko usg. Ale akurat dala mi skierowanie na trzecie usg i od razu Pô 2 tyg mam zrobic jeszcze jedno, zeby sprawdzic czy dziecko rosnie, bo przy przegrodzie czesto dzieci przestaja rosnac. Tak mialam z synem, od 7 miesiaca nie rosl. Powiedzialam, se mam lutéine od lekarza z Polski, a ona, se to dobrze, bo to dobry lek tylko oni nie moga go przypisywac, jak jus to tylko w szpitalu. No i poradzila mi zeby podkladac poduszke pod bok na noc, zeby brzuch nie dotykal materaca, mozew koncu sie wyspie bez boli.
 
Hej dziewczyny, ja tez po wizycie u gina w szpitalu.
Niby wszystko w porzadku jednak dziewczynki nie sa za duze jak na 32 tydzien bo jedna ma 1600 gram, druga 1700 gram, jednak gin zapewnial ze przybieraja na wadze i to najwazniejsze.
Oczywiscie znow zapytala mnie czy ewentualnie zauwazylam saczenie sie wod plodowych, oni mnie tym pytaniem kiedys do zawalu doprowadza, bo jedna z dziewczynek ma mniej wod plodowych, jednak ginka dodala potem ze jeszcze wszystko w normie.Kurcze ja zauwazam oczywiscie sporo sluzu, szczegolnie ze od ponad tygodnia biore luteine ale nie mam pojecia jak wody wygladaja gdy sie sacza.
Szyjka stanela w miejscu i ma 2,7 cm.
Moja waga tez ani drgnie od 2 tygodni nie wiem czy sie cieszyc czy zaczac martwic.
Kurcze jak mnie juz teraz plecy bola nie do wytrzymania, a lezenie jeszcze pogarsza sprawe mam wrazenie.
 
Witaj w klubie Marluna u mnie też moja waga ani drgneła od poprzedniej wizyty mam nadzieję że synuś rośnie przekonam się na kolejnej wizycie w poniedziałek. Dziewczyny ile ważyly wasze maluszki w 31 tyg ciąży
 
To ładna waga mój w 29 i 1 ważył 1370 taraz na wizycie w 31i 1 zobaczę. Nie martwiła bym się,gdybym ja przybierała na wadze ale moja waga ani drgneła ale lekarz mówił że dziecko pobiera sobie to co ma pobrać i jest ok oby tak było dalej
 
ALI wprawdzie u mnie teraz jest 32 tydzien ale w koncu w brzuszku mam dwoje dzieci to moze jeszcze nie jest tak zle.

Asiek moze ta nasza waga jest zwiazana z naszymi tarczycami, chociaz niby tsh i ft3 ift4 jest w normie teraz u mnie,chociaz jem jak tucznik i tak nic nie przybieram, co mnie zastanawia.
 
reklama
U mnie Marluna w grę wchodzi cukrzyca ciążowa muszę jeść malutkie posiłki tak co około 2-2,5 godziny czyli na śniadanie kromeczki z szynka potem czekam jem jabłko znowu czekam jem obiad i tak podwieczorek kolacja i coś malutkiego przed snem. Może też coś ma wspólnego tarczyca bo gdy zaczęłam brać leki na tarczycy zwiększyła mi się przemiana materii i wreszcie zaczęłam chudnąć teraz mam tsh ft3 ft4 ładnie unormowane. Moja waga stoi od 26 tyg wtedy synek ważył 930 g potem w 29 tyg ważyl 1370 i teraz zobaczymy o przepraszam w 29 tyg moja waga pokazała 0,5 kg do przodu po trzech tyg.
 
Do góry