reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Hej dziewczyny

Ja mialam dzis wizyte kontrolna.
Dziewczynki maja po 2800 i 2440 gram, w zasadzie wszystko w porzadku.Szyjka jeszcze 2,6 cm , zamknieta ale mieka.
Lekarz zdecydowal na przyspieszenie terminu cc czyli dziewczynki bede miala przy sobie 6 pazdziernika czyli za tydzien w czwartek.Bardzo sie ciesze bo juz nie daje rady kimpletnie i totalnie mnie zatyka.
 
reklama
Jadzia tez nie wiem gdzie one sie mieszcza bo ja czuje sie jak slon, ale brzuch maly, lekarz zdecydowal sie na wczesniejsze rozwiazanie ze wzgledu na mnie bo ja malo gabarytowa jestem i powiedzial ze moje krazenie przy takich maluchach nie wytrzyma.

Jeju jak ja sie ciesze ze tydzie jeszcze i bede je miec w wswoich ramionach po tej trudnej ciazy.
 
Marluna ale super wieści i Dziewczynki takie duże i za tydzień będziesz miała maluszki cudowne wieści to ja cc na 20.10 też już blisko :-)
 
Ruzik tak, szyjka mi się skraca teraz i w poprzedniej ciąży też sie skracała.
1 lipca miałam 3,18 (21-22tc) kazal brac Mgx3. Na kolejnej wizycie juz ponizej 3. Kazał brać Mgx6. Po kolejnych 4 tyg prawie nie drgnęła, ale doszły mi częstsze skurcze (nawet kilka razy na godzine) więc przepisał luteine. No i tydzień temu czyli jak zamykałam 33 tygodnie 2,64.
W poprzedniej ciąży kazał mi leżeć do końca 38 tygodnia, ale akcja nie chciała potem długo ruszyć, dlatego teraz już wiecej chodzę żeby zdążyło się rozkręcić przed terminem.

Ziemniaczek dziwna sprawa z Twoim pobraniem. Mnie przejechał lekko na zewnątrz po pupie wychodząc z pochwy, że prawie nie poczułam.

Marluna jak fajnie, że już jesteś ma finishu i dziewczynki na prawdę duże.

Jestem w 35 tygodniu ciąży
 
Cowisnia no wlasnie ja od kazdego slysze ze odchodza od szwu... ja mialam zakladane w Szpitalu specjalistycznym zajmujacy sie ciazami, patologia i maja neonatologie na wysokim poziomie...

Jadzia...ehhh narzekamy na Polske ale opieka ciezarnych jest tu dobra!

Marluna to zbliza sie ten dzien;);) wielkimi krokami !
Dziewczynki ladna wage maja;)
To teraz czekamy za Nimi;)

Wiec kochane na wstepie o mojej relacji z wizyty;)
Szyjka ok;) lekarka zadowlona zamknieta na 4 spusty! Wydluzona jak ostatnio;)
Synus wazy juz 630g;);)
Wszystko jest w normie, przebadany caly;)

Ale zeby niebylo...jak wyjechalam z wizyty, mialam stluczke:/ wjechalam w tylek komus...jak sie okazalo proboszczowi z jakiejs parafi...
Ehhh jak to w ciazy zaraz byl placz...dobrze ze byla ze mna bratowa bo ja bazy niekumalam...ehhh
Najgorsze ze jechalam tescia autem...na szczescie moj tata dobry jest w te klocki i naprawi auto tescia...ktore najbardziej ucierpialo!:/
 
Marluna ale super, że już niedługo Dziewczynki będą z Tobą :-) duże są. Cudnie :-)
Joasia to już drugi raz masz przygody z szyjka...
Jalia super, że wszystko ok. Duży Twój Synuś. Moja Laleczka w 24 tyg. ważyła 520g. Jak dla mnie za mało, ale lekarz nie kazał się martwić. A z tą stluczką to pech... ja wolę być pasażerką a już teraz jak taka nierozgarnieta jestem to już się nie gada ;-)
 
Widzisz Julia, nie może być za dobrze, jak a ciążą ok to tu takie coś, ale przynajmniej możesz być spokojna o bobasa. A co do stłuczek w ciąży to ja w poprzedniej jak wracałam z pracy miałam spotkanie z sarną tak że autko 2 tyg. w naprawie było wiec teraz już mój mężuś za nic nie pozwala mi usiąść za kierownicą :)
Marluna, fajnie że Ty już na finiszu i dziewczynki z taką ładną wagą :)
 
Moja tez będzie nie duża, ale pani doktor mówi, ze to dobrze bo wiadomo łatwiej urodzić. Oczywiście wszystko w granicach normy.
Od soboty brałam nospe co 8 godzin, bo często mi twardnial, a wczoraj próbowałam bez ( tylko na noc) i jest dobrze, tzn nie szaleje. Jednak naprawdę to jakaś dziwna alergia na nabiał. Zjadlam wtedy troche i brzusio szalał.
 
reklama
Marluna to Gratulacje :)
Ja dzis jade na wizytę bez usg, tylko odebrać wynik z gbs i sprawdzić czy cos zaczyna ruszać i jakie Maly ma położenie, moze się zmienilo przez 10 dni na glowkowe bo jak nie to pewnie wyznacza mi termin cc
 
Do góry