reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak siku

G

guest-1681834848

Gość
Witam , mój synek ma miesiąc , od paru dni jesteśmy w szpitalu po tym jak zauważyłam że synek w nocy nie robi siku i pielucha parędl dobrych godzin jest sucha. Mały miał robione badania krwi, moczu , USG nerek i WSZYSTKO JEST W PORZĄDKU! wszystko świadczy o tym że się odwodnił tylko nie mam pojęcia dlaczego , karmię piersią i mam dużo pokarmu, mały miał też przez parę dni problemy z brzuszkiem i nie chciał za bardzo jeść jednak dawałam mu , przynajmniej starałam się . Zauważyłam że mimo że jesteśmy w szpitalu już trzeci dzień to dziś znowu mały nie robi siku jak śpi tylko dopiero jak wstanie , czy to jest normalne jak na takie małe dziecko ? Położne uważają że dobrze że w ogóle sika , każą mi ważyć pieluszki i zapisywać godziny karmienia... Przez to że mały się odrzucał trochę od piersi to odciągam mu pokarm do butelki i czasem jak się uda to przystawiam do piersi ... Z synkiem zauważyłam że jest coś nie tak ponieważ cały czas spał , za dużo nie jadł i nie sikał , zaniepokoiło mnie to dlatego że wcześniej mały był aktywny i jadł dużo. Dziś zauważyłam że znowu nie robi siku jak śpi i właśnie śpi dużo mimo że staram się mu dawać dużo jedzenia i położne mówią że niby wszystko okej .... Pomocy 😟😟😟
 
reklama
Mój syn dzis kończy 9 MC ostatnie tyg pielucha po nocy jest praktycznie sucha raczej się tym nie martwię mysle, że poprostu dużo lepiej spi w nocy ma mocny sen i temu tak nie siusia
Rozumiem tylko zmartwiłam się bo syn ma dopiero miesiąc i to raczej dziwne zachowanie u dziecka w tym wieku , tym bardziej że jeszcze tydzień temu po 3 godzinach w pieluszce była ona aż przemoknieta , dlatego musiałam często zmieniać.
 
Rozumiem tylko zmartwiłam się bo syn ma dopiero miesiąc i to raczej dziwne zachowanie u dziecka w tym wieku , tym bardziej że jeszcze tydzień temu po 3 godzinach w pieluszce była ona aż przemoknieta , dlatego musiałam często zmieniać.
Rzeczywiście miałaś prawo się zmartwić. Jesteście w szpitalu tak? Więc myślę, że wszystko dobrze sprawdzą robili USG nerek i pęcherza?
 
Witam , mój synek ma miesiąc , od paru dni jesteśmy w szpitalu po tym jak zauważyłam że synek w nocy nie robi siku i pielucha parędl dobrych godzin jest sucha. Mały miał robione badania krwi, moczu , USG nerek i WSZYSTKO JEST W PORZĄDKU! wszystko świadczy o tym że się odwodnił tylko nie mam pojęcia dlaczego , karmię piersią i mam dużo pokarmu, mały miał też przez parę dni problemy z brzuszkiem i nie chciał za bardzo jeść jednak dawałam mu , przynajmniej starałam się . Zauważyłam że mimo że jesteśmy w szpitalu już trzeci dzień to dziś znowu mały nie robi siku jak śpi tylko dopiero jak wstanie , czy to jest normalne jak na takie małe dziecko ? Położne uważają że dobrze że w ogóle sika , każą mi ważyć pieluszki i zapisywać godziny karmienia... Przez to że mały się odrzucał trochę od piersi to odciągam mu pokarm do butelki i czasem jak się uda to przystawiam do piersi ... Z synkiem zauważyłam że jest coś nie tak ponieważ cały czas spał , za dużo nie jadł i nie sikał , zaniepokoiło mnie to dlatego że wcześniej mały był aktywny i jadł dużo. Dziś zauważyłam że znowu nie robi siku jak śpi i właśnie śpi dużo mimo że staram się mu dawać dużo jedzenia i położne mówią że niby wszystko okej .... Pomocy [emoji45][emoji45][emoji45]
Dziecko dużo śpi, bo jest odwodnione. Dlatego nie sika i nie je bo nie ma siły. Mam nadzieję, że w szpitalu zrobili badania elektrolitów i sprawdzili, czy nie ma kwasicy. Powinno też podać kroplówkę by dziecko nawodnić. Odwodnione dziecko nie ma apetytu i nie będzie jadło. Z czasem może nawet zacząć wymiotować. Powinni zrobić morfologię z rozmazem i crp, by sprawdzić czy nie ma infekcji. Powinni też sprawdzić poziom bilirubiny. A ze swojej strony podpowiem, że warto sprawdzić, czy mały nie złapał covida. Dziś niestety wszystkie nietypowe objawy trzeba sprawdzać.
Staraj się poić małego malo a często. Nawet po 5 10 ml co 10-15 min, nawet co 20, czy 30. Twoje mleko ma wszystko i wodę i składniki pokarmowe. Jest bardzo dobre, tylko mały musi zacząć jeść. To jest teraz najważniejsze.
Nie jestem lekarzem. To tylko wiedza jaką zdobyłam przy córce, która często lądowała odwodniona w szpitalu. Możesz też zapytać, czy taki maluch może pić elektrolity np o rsalit dla dzieci. Jeśli tak to możesz podawać strzykawka po 5 ml, nawet po 2,5. Nawet 5 ml będzie sprawiał dużą różnicę. Będziesz widziała.
Ważne tylko byś prawidłowo go rozrobila tak jak tam piszą. Na 200 ml wody w temp ciała dajesz jedna saszetkę i mieszasz. Nie rozcienczasz i nic do środka nie dodajesz, bo płyn straci swoje oddziaływanie. To jest całkiem dobre.
Rozmawiaj z lekarzami. Pytaj o wyniki, co mają zamiar zrobić dalej, jaki plan. Zapytaj o te badania. Tylko nie mów, że to wiedza z netu, bo nie potraktują cię poważnie. Masz prawo wszystko wiedzieć. Jesteś mamą. Masz prawo do pełnej informacji o stanie zdrowia dziecka i o planowanym sposobie leczenia dziecka
 
Dziecko dużo śpi, bo jest odwodnione. Dlatego nie sika i nie je bo nie ma siły. Mam nadzieję, że w szpitalu zrobili badania elektrolitów i sprawdzili, czy nie ma kwasicy. Powinno też podać kroplówkę by dziecko nawodnić. Odwodnione dziecko nie ma apetytu i nie będzie jadło. Z czasem może nawet zacząć wymiotować. Powinni zrobić morfologię z rozmazem i crp, by sprawdzić czy nie ma infekcji. Powinni też sprawdzić poziom bilirubiny. A ze swojej strony podpowiem, że warto sprawdzić, czy mały nie złapał covida. Dziś niestety wszystkie nietypowe objawy trzeba sprawdzać.
Staraj się poić małego malo a często. Nawet po 5 10 ml co 10-15 min, nawet co 20, czy 30. Twoje mleko ma wszystko i wodę i składniki pokarmowe. Jest bardzo dobre, tylko mały musi zacząć jeść. To jest teraz najważniejsze.
Nie jestem lekarzem. To tylko wiedza jaką zdobyłam przy córce, która często lądowała odwodniona w szpitalu. Możesz też zapytać, czy taki maluch może pić elektrolity np o rsalit dla dzieci. Jeśli tak to możesz podawać strzykawka po 5 ml, nawet po 2,5. Nawet 5 ml będzie sprawiał dużą różnicę. Będziesz widziała.
Ważne tylko byś prawidłowo go rozrobila tak jak tam piszą. Na 200 ml wody w temp ciała dajesz jedna saszetkę i mieszasz. Nie rozcienczasz i nic do środka nie dodajesz, bo płyn straci swoje oddziaływanie. To jest całkiem dobre.
Rozmawiaj z lekarzami. Pytaj o wyniki, co mają zamiar zrobić dalej, jaki plan. Zapytaj o te badania. Tylko nie mów, że to wiedza z netu, bo nie potraktują cię poważnie. Masz prawo wszystko wiedzieć. Jesteś mamą. Masz prawo do pełnej informacji o stanie zdrowia dziecka i o planowanym sposobie leczenia dziecka
Mały miał test na covid i jesteśmy zdrowi , z resztą co Pani napisała to nie mam pojęcia... Wiem że pobierali mu krew do badań , wymaz z odbytu , miał USG i badania moczu i wszystko wyszło dobrze ... Nie mam pojęcia czemu on się odwodnił , ostatnio nie chciał też mi za bardzo jeść, teraz staram się go przystawiać często i podawać mu trochę więcej , nawet odciągam mleko i podaje butelka..wydaje mi się że gdyby coś było nie tak to by to wyszło w badaniu krwi a wszystko jest tam okej , mały ładnie też przybiera na wadze...położne uważają że jest wszystko okej że nawet jak w nocy nie robi to dobrze że robi po przebudzeniu ... Dziwne to dla mnie bo wcześniej jak małemu przykładowo nie zmieniłam przez trzy godz pieluchy to była przemoknieta aż ...ale według nich jest wszystko w porządku i patrzyły po ważeniu pieluch ile wysikał ml i było prawie 300 ml więc mówią że jest dobrze ale ja nie wiem martwię się cały czas że wrócimy do domu i będzie tak dalej..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Rzeczywiście miałaś prawo się zmartwić. Jesteście w szpitalu tak? Więc myślę, że wszystko dobrze sprawdzą robili USG nerek i pęcherza?
Tak robili USG nerek i pęcherza, nerki są w porządku jedna jest leciutko mniejsza od drugiej ale doktor powiedział że to normalne że jeszcze się będzie rozwijać a w pęcherzu ładnie zbiera się mocz..
 
Dziecko dużo śpi, bo jest odwodnione. Dlatego nie sika i nie je bo nie ma siły. Mam nadzieję, że w szpitalu zrobili badania elektrolitów i sprawdzili, czy nie ma kwasicy. Powinno też podać kroplówkę by dziecko nawodnić. Odwodnione dziecko nie ma apetytu i nie będzie jadło. Z czasem może nawet zacząć wymiotować. Powinni zrobić morfologię z rozmazem i crp, by sprawdzić czy nie ma infekcji. Powinni też sprawdzić poziom bilirubiny. A ze swojej strony podpowiem, że warto sprawdzić, czy mały nie złapał covida. Dziś niestety wszystkie nietypowe objawy trzeba sprawdzać.
Staraj się poić małego malo a często. Nawet po 5 10 ml co 10-15 min, nawet co 20, czy 30. Twoje mleko ma wszystko i wodę i składniki pokarmowe. Jest bardzo dobre, tylko mały musi zacząć jeść. To jest teraz najważniejsze.
Nie jestem lekarzem. To tylko wiedza jaką zdobyłam przy córce, która często lądowała odwodniona w szpitalu. Możesz też zapytać, czy taki maluch może pić elektrolity np o rsalit dla dzieci. Jeśli tak to możesz podawać strzykawka po 5 ml, nawet po 2,5. Nawet 5 ml będzie sprawiał dużą różnicę. Będziesz widziała.
Ważne tylko byś prawidłowo go rozrobila tak jak tam piszą. Na 200 ml wody w temp ciała dajesz jedna saszetkę i mieszasz. Nie rozcienczasz i nic do środka nie dodajesz, bo płyn straci swoje oddziaływanie. To jest całkiem dobre.
Rozmawiaj z lekarzami. Pytaj o wyniki, co mają zamiar zrobić dalej, jaki plan. Zapytaj o te badania. Tylko nie mów, że to wiedza z netu, bo nie potraktują cię poważnie. Masz prawo wszystko wiedzieć. Jesteś mamą. Masz prawo do pełnej informacji o stanie zdrowia dziecka i o planowanym sposobie leczenia dziecka
Jeszcze dodam że od 2 tygodnia życia małego mam problem żeby go odbić po karmieniu , po prostu czasem się uda ale częściej się nie udaje i mały ulewa może nie dużo i nie martwię się tym , jednak ma taki refluks, jakby chciał zwymiotować a nie może i nic nie wylatuje ... Ciężko mi z tym bo boje się że w nocy się udławi czy coś ...lekarze mówią że to kolka , nie wiem skąd te podejrzenia mały nie płacze non stop po parę godzin , a to że odrywa się od piersi bo nie wiem czy nie woli w butelce jeść skoro odciągam pokarm i ma ten refluks to nie musi oznaczać kolek
 
reklama
Witam , mój synek ma miesiąc , od paru dni jesteśmy w szpitalu po tym jak zauważyłam że synek w nocy nie robi siku i pielucha parędl dobrych godzin jest sucha. Mały miał robione badania krwi, moczu , USG nerek i WSZYSTKO JEST W PORZĄDKU! wszystko świadczy o tym że się odwodnił tylko nie mam pojęcia dlaczego , karmię piersią i mam dużo pokarmu, mały miał też przez parę dni problemy z brzuszkiem i nie chciał za bardzo jeść jednak dawałam mu , przynajmniej starałam się . Zauważyłam że mimo że jesteśmy w szpitalu już trzeci dzień to dziś znowu mały nie robi siku jak śpi tylko dopiero jak wstanie , czy to jest normalne jak na takie małe dziecko ? Położne uważają że dobrze że w ogóle sika , każą mi ważyć pieluszki i zapisywać godziny karmienia... Przez to że mały się odrzucał trochę od piersi to odciągam mu pokarm do butelki i czasem jak się uda to przystawiam do piersi ... Z synkiem zauważyłam że jest coś nie tak ponieważ cały czas spał , za dużo nie jadł i nie sikał , zaniepokoiło mnie to dlatego że wcześniej mały był aktywny i jadł dużo. Dziś zauważyłam że znowu nie robi siku jak śpi i właśnie śpi dużo mimo że staram się mu dawać dużo jedzenia i położne mówią że niby wszystko okej .... Pomocy 😟😟😟
A je w nocy? Moje dziecko jak miało 3 miesiące to zaczął przesypiać całe noce bez karmienia. I wtedy rano pieluszki były suche.
 
Do góry