reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

buty

mama_Babla

Aktywna w BB
Dołączył(a)
28 Czerwiec 2012
Postów
92
Hej,

Wrzucam temat tutaj, bo właściwie najbardziej tu pasuje. Chodzi o buty.
Co zakładać dziecku na spacery, gdy robi się już zimno? Do tej pory mój syn butów nie miał. Jest na etapie raczkowania i samodzielnego stania, niedługo pewnie wystartuje. W domu ma albo antypoślizgowe skarpety, albo skórzane paputki, miękkie, które wykręcają się w każdą stronę właściwie jak skarpetka, tyle że się nie ślizgają. Niemniej jednak zrobiło się zimno, szukam czegoś do założenia na spacer na jesienną pogodę- ale na tym etapie chyba jeszcze nie do chodzenia, coś tylko zapewniającego ciepło. Macie jakieś propozycje?

I drugie pytanie- jakie kryteria powinny spełniać buty nadające się na pierwsze kroczki? Zakładam że niedługo ruszy, więc zaczynam się rozglądać. Sztywny zapiętek? Elastyczna podeszwa? Jakieś konkretne propozycje macie może lub coś, co polecacie dla takiego roczniaka?
 
reklama
Np takie 'buty' Buciki niemowlęce ocieplane ZIMA, 21/22 Sterntaler (3535464153) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Pierwsze kroki dziecko stawia i tak w domu w skarpetkach z absem lub paputkach :) Chyba nie będziecie przeprowadzać 'treningu' w zimę w śniegu i lodzie ;) Dla mojej córki buty takie jak w linku wystarczyły prawie na całą zimę (kupiłam w ciuchlandzie podobne za 3 zł - rewelacja :))
Pod koniec zimy, kiedy już na prawdę dobrze chodziła kupiłam jej pierwsze buty raczej przejściowe niż typowo zimowe. I tak większość czasu spędzała w wózku albo chuście przecież. I zaznaczam, że pierwszy krok zrobiła sama ok 10m przy czym poruszała się chodząc w większości, około roku. Nie ma moim zdaniem pośpiechu. A buty zawsze zdążysz kupić. Jak stwierdzisz, że to już dobry moment to w grudniu czy styczniu jeszcze trafisz na obniżki sezonowe. :)
 
Ja, za radą znanego fizjoterapeuty Piotra Zawitkowskiego, nie zakładałam butów dzieciom tak długo, jak było to możliwe. Stopa powinna jak najdłużej być swobodna, niczym nie ograniczona. Nawet jak dziecko już zaczyna chodzić, to chodzenie na bosaka po różnych podłożach jest bardzo zalecane. Dlatego na zimę proponuję ciepłe skarpety, buciki (stopki) z kombinezonu zimowego. A jak już jest zima w pełni to dodatkowo śpiworek.
Na pierwsze kroki najlepsze buty to jak najmiększe z elastyczną podeszwą, nie usztywniane - stopa i kostka powinny móc swobodnie zginać się. Dla córki kupiłam takie buciki jak miała powyżej roku i już chodziła. Buty ocieplana Elefanten rozm. 20 chłopiec/dziewczynka Warszawa • Tablica.pl Przechodziła w nich nawet zimę bo są ocieplane (oczywiście nie na mrozy i nie na śnieg). Są świetne, podeszwa ugina się jak masełko ;) - chce je sprzedać - może jesteś zainteresowana? ;-) Super kombinezon Coccodrillo na zimę też ;-)
 
Właśnie o coś takiego jak tytanowa wrzuciła mi chodziło. Buty do chodzenia kupię, jak Mały będzie pewnie chodził i go dobrze wymierzę. W domu póki co stoi i raczkuje w paputkach i jest ok, tak też będzie chodził w domu. Nie sądzę żeby jesień późna była super słoneczna, więc z butami droższymi do chodzenia się wstrzymam. Fajne te ocieplane.

P.s. Mój Syn ma już rok! łezka się w oku kręci. Poza tym chyba musze się wynieść z niemowlaków :D
 
Najlepiej żeby zapiętek miały w miarę sztywny a cholewkę taką dopasowującą się do nóżki, żeby dziecko nie miało sztywnych buciorów i żeby te buty nie przeszkadzały w chodzeniu takiemu maluszkowi. Ja np. swojemu kozaczki kupiłam w Ryłko i byłam z nich bardzo zadowolona
 
Do góry