reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chlustanie pokarmem po wit.d3

EdytaLLL

Aktywna w BB
Dołączył(a)
12 Październik 2016
Postów
77
Hej. Juz dwa dni z rzedu moja miesieczna corka wywala wszystko co zje fontanna jak podam wit d przed. Polozna kazala zmienic pore podawania na wieczor ale ja ja podkarmiam przed kapiela bo inaczej nie da sie kapac. Od paru dni tez przy kazdym karmieniu jest masakra. Zje i pozniej jeszcze niby chce a sie wscieka i ciezko ja uspokoic. Nie wiem juz co robie zle:/ boje sie ze jak ja nakarmie przed kapiela to wywali wszystko po ten witaminie zwlaszcza zw bedzie kapana i ubierana. Ale jak sie rozwyje po wyciagnieciu to tez ciezko bedzie.
 
reklama
Rozwiązanie
No hej☺ trochę poza tematem..na laktacje kup sobie w rossmanie **********, albo herbatke ziołowa lactosan w aptece. Ja piłam i to i to i mi pomagało a też miałam problem. A co do płaczu przy jedzeniu to spróbuj karmić częściej a tylko piersią bo być może płacze dlatego ze nie chce mu się ciągnąć a z butelki samo leci. Wie o tym i się wycwanil
Dzięki spróbuję :)
Ja nie daje małemu witaminy D przed jedzeniem tylko wciskam do butelki z mlekiem.nie wiem czy to coś zmienia. jeśli karmisz piersią to możesz odciągnąć trochę pokarmu.mój wczoraj skończył miesiąc i też od kilku dni jest problem z karmieniem.karmiłam piersią ale teraz dokarmiam butelka bo mam wrażenie że może brakuje mi pokarmu i on nadal jest głodny.je a po jakimś czasie zaczyna się wiercic,spinac,płacze i nie chce chwycic piersi.dostaje butelkę, dojada i zasypia.spróbuję jeszcze kupić cos w aptece na laktację to może uda sie odstawić butelkę.może u Ciebie jest ten sam problem
 
A jaką witaminę D podajesz? Większość jest na oleju, który może powodować problemy brzuszkowe u niemowlaka.
Możesz poprosić pediatrę o receptę na Devikap - witamina D3 na wodzie. Może będzie lepiej tolerowana przez córkę.
 
Z niedojadaniem to raczej nie to. Mam bardzo duzo pokarmu. Wrecz cieknie. Ja brzuszek bardzo boli. Po kazdym jedzeniu to samo:/
Mam w domu juz devikap i zastosowalam raz. Nie wywalila tej witaminy akurat ale nie uzywam jej bo niestety kropelkosciomierz jest beznadziejny i 20 razy dawalam kroole zeby wymierzyc jedna normalna a nie kilka naraz
 
Mam też ten problem z kroplomierzem. Odmierzam zawsze najpierw na łyżeczkę plastikową i potem daję dziecku z łyżeczki, żeby zlizało. Jak mi się kapnie więcej, to wycieram i kapię jeszcze raz, do skutku, aż uzyskam 1 kroplę.
Ewentualnie, pediatra mówił mi, że można 2 krople co 2 dni i też będzie ok.
 
No to ja za nim 1 krople dalam to 20 prob bylo. Wole nie ryzykowac. I tak nawet jak wyszla 1 kropla to jedna wieksza inna mniejsza a to jest 500 jednostek a jest lato i zawsze nawet przez chmurki czy w cieniu gdzies te slonce chwyci.
 
Ja nie daje małemu witaminy D przed jedzeniem tylko wciskam do butelki z mlekiem.nie wiem czy to coś zmienia. jeśli karmisz piersią to możesz odciągnąć trochę pokarmu.mój wczoraj skończył miesiąc i też od kilku dni jest problem z karmieniem.karmiłam piersią ale teraz dokarmiam butelka bo mam wrażenie że może brakuje mi pokarmu i on nadal jest głodny.je a po jakimś czasie zaczyna się wiercic,spinac,płacze i nie chce chwycic piersi.dostaje butelkę, dojada i zasypia.spróbuję jeszcze kupić cos w aptece na laktację to może uda sie odstawić butelkę.może u Ciebie jest ten sam problem

No hej☺ trochę poza tematem..na laktacje kup sobie w rossmanie **********, albo herbatke ziołowa lactosan w aptece. Ja piłam i to i to i mi pomagało a też miałam problem. A co do płaczu przy jedzeniu to spróbuj karmić częściej a tylko piersią bo być może płacze dlatego ze nie chce mu się ciągnąć a z butelki samo leci. Wie o tym i się wycwanil
 
No hej☺ trochę poza tematem..na laktacje kup sobie w rossmanie **********, albo herbatke ziołowa lactosan w aptece. Ja piłam i to i to i mi pomagało a też miałam problem. A co do płaczu przy jedzeniu to spróbuj karmić częściej a tylko piersią bo być może płacze dlatego ze nie chce mu się ciągnąć a z butelki samo leci. Wie o tym i się wycwanil
********** tam miało być. .
 
reklama
reklama
Moje dziecko też chlustalo jak było male i tez podejrzewałem wit d. Powiedziałam o tym pediatrze przy okazji szczepienia i powiedział ze mogę na tydzień bez problemu odstawić ta wit i zobaczyć czy będzie lepiej..tak zrobiłam i okazało się ze nie było żadnej poprawy..skończył się problem z wymiotami jak Mała skończyła pół roku.
 
Do góry