reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża jedna po drugiej

katka0

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
1 Sierpień 2019
Postów
33
Drogie Mamy jestem przerażona. Kilka dni temu dowiedziałam się że znów jestem w ciąży. Synek ma 6.5 miesiąca i boje się że sobie nie poradzę 😭 Pierwsza ciąża do łatwych nie należała, ciągle bym spala i jeszcze te wymioty. Teraz kolejny raz czeka mnie to samo i na samą myśl robi mi się źle 🥺
Nie czuję radości a raczej ciągły strach jak sobie ze wszystkim poradzę. Na początku przez ciążę a potem z dwoma dziećmi na raz 😕 teraz mi już chwilami ciężko bo synek budzi się w nocy i jest ogólnie jest ruchliwym dzieckiem.
Czy ktoś był w dobrej sytuacji ? Jak wyglądała ciąża i potem podnoszenie dziecka i takie codzienne sprawy ?
Proszę o porady.
 
reklama
No dokladnie bo najlepiej jest ocenaic kazdy wie skad dzieci sie biora....nie oznacza to trzeba od razu tak po kims jechac....trudno stalo sie teraz wazne zeby przejsc przez cala ciaze.....ja tez sie boje jestem w 3ciazy 11tydz 5dzien tylko ze moje dzieci sa z 2015 i 2017roczniki ale tez niewiem jak beda reagowac na maluszka....bedzie dobrze trzeba myslec pozytywnie....duzo jest takich histori:)
Jak urodziłam 3 dziecko to starsze mieli 3 i 4 lata. To już samodzielne dzieci, ubiorą się, zjedzą same, pomogą. Zupełnie co innego niż tak rok po roku. Siostrę przyjęli bardzo dobrze, opiekowali się, byli delikatni. W sumie oni mieli siebie i siostra jest to jest. Nigdy nie było zazdrości. Teraz najmłodsza ma 16 miesięcy i powoli zaczynają się z nią bawić 😉
 
reklama
Jak urodziłam 3 dziecko to starsze mieli 3 i 4 lata. To już samodzielne dzieci, ubiorą się, zjedzą same, pomogą. Zupełnie co innego niż tak rok po roku. Siostrę przyjęli bardzo dobrze, opiekowali się, byli delikatni. W sumie oni mieli siebie i siostra jest to jest. Nigdy nie było zazdrości. Teraz najmłodsza ma 16 miesięcy i powoli zaczynają się z nią bawić 😉
No one jak narazie sie ciesza bo sa zaineteresowane tu ciuszki i zabawki mam to nawet bawia sie tym😂
 
Mam dzieci z różnicą 16 miesięcy, więc tak samo. Tylko, że ja zawsze tak chciałam. Druga ciąża zleciała szybko, robiłam wszystko, miałam lepszą kondycję i więcej energii niż w pierwszej ciąży. Urodziłam w 40tc w 5 minut 😉
Nie będę oszukiwać, że było łatwo. Pierwsze miesiące były trudne, ale wszystko do ogarnięcia. Na pewno przyda Ci się podwójny wózek, chusta.
Teraz mają 5 i 4 lata, i gdybym miałam cofnąć czas to zdecydowałabym się jeszcze raz. Są nierozłączni, mają swój świat, swoje sprawy. Dla dzieci widzę same plusy. Rodzice mają często ciężko ☺
My też chcieliśmy mieć drugie dziecko ale myśleliśmy że jak synek skończy rok to wtedy pomyślimy ale cóż jest jak jest i trzeba dać radę.

Miło się czyta że mimo trudnego początku teraz jest super. Też mam nadzieję, że wszystko się z czasem ułoży i wyjdzie słońce. Pozdrawiam ciepło ☺️
 
My też chcieliśmy mieć drugie dziecko ale myśleliśmy że jak synek skończy rok to wtedy pomyślimy ale cóż jest jak jest i trzeba dać radę.

Miło się czyta że mimo trudnego początku teraz jest super. Też mam nadzieję, że wszystko się z czasem ułoży i wyjdzie słońce. Pozdrawiam ciepło ☺️
A ktory tydzien masz?😘
 
reklama
Do góry