reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciaza nerwica lękowa pomocy

Dołączył(a)
1 Styczeń 2022
Postów
5
Witam. Jest tu jakaś przyszła mama która cierpi na fobie społeczną a ataki lęku. Doskwiera mi głównie przy wizycie gości, podaniu kawy, podpisaniu się przy kimś uczucie leku o drżenie. Kiedyś radziłam sobie za pomocą propanololu który pomagał mi najbardziej kłopotliwe drżenie rąk. Teraz w ciąży wszystko mi się pogorszyło sto razy bardziej. Powiem szczerze że powoli się poddaje. Czy ktoś podzieli sie jakims sposobem leczenia w ciąży? Oczywiście psychoterapię rozpoczęłam ale z marnym skutkiem. Może jakieś leki dozwolone w ciąży?? Pomóżcie prosze
 
reklama
są leki dozwolone w ciąży, na pewno :) choćby sertralina. koniecznie skontaktuj się z psychiatrą, szkoda się męczyć. gdybym miała takie ataki lękowe jak przed ciążą to z pewnością bym zdecydowała się na leki - lepsze to niż dostarczać maluszkowi takie wyrzuty adrenaliny. tak samo uważają psychiatrzy i ginekolodzy. dużo zdrowia i spokoju dla Was :)
 
Witam. Jest tu jakaś przyszła mama która cierpi na fobie społeczną a ataki lęku. Doskwiera mi głównie przy wizycie gości, podaniu kawy, podpisaniu się przy kimś uczucie leku o drżenie. Kiedyś radziłam sobie za pomocą propanololu który pomagał mi najbardziej kłopotliwe drżenie rąk. Teraz w ciąży wszystko mi się pogorszyło sto razy bardziej. Powiem szczerze że powoli się poddaje. Czy ktoś podzieli sie jakims sposobem leczenia w ciąży? Oczywiście psychoterapię rozpoczęłam ale z marnym skutkiem. Może jakieś leki dozwolone w ciąży?? Pomóżcie prosze
 
Witam.ja jestem.w 7 miesiącu ciąży jakieś 16 lat temu cierpiałam .na nerwicę wydawało mi się że poradziłam sobie z nią a aż do czasu gdy zaczęło mi strasznie piszczeć w uchu a zaraz po tym zawroty głowy jak bym była pijana 😔 straszny hałas w głowie otłumanienie. Boje się że że nerwica powróciła z potężną siłą 😓 może któraś z was też ma takie objawy i poradzi mi co z tym robić
 
Witam. Jest tu jakaś przyszła mama która cierpi na fobie społeczną a ataki lęku. Doskwiera mi głównie przy wizycie gości, podaniu kawy, podpisaniu się przy kimś uczucie leku o drżenie. Kiedyś radziłam sobie za pomocą propanololu który pomagał mi najbardziej kłopotliwe drżenie rąk. Teraz w ciąży wszystko mi się pogorszyło sto razy bardziej. Powiem szczerze że powoli się poddaje. Czy ktoś podzieli sie jakims sposobem leczenia w ciąży? Oczywiście psychoterapię rozpoczęłam ale z marnym skutkiem. Może jakieś leki dozwolone w ciąży?? Pomóżcie prosze
 
Hej. Ja mam ten sam problem, nerwica zaczyna mnie nękać. Też nie mam pojęcia czy można brać jakieś leki, z tego co czytam to nie wolno. Pozatym bardzo się boję żeby dziecku nie zaszkodzić. W którym tygodniu ciąży jesteś?
 
Hej. Ja mam ten sam problem, nerwica zaczyna mnie nękać. Też nie mam pojęcia czy można brać jakieś leki, z tego co czytam to nie wolno. Pozatym bardzo się boję żeby dziecku nie zaszkodzić. W którym tygodniu ciąży jesteś?
Można brać serialine. Skontaktuj się z psychiatra co ma doświadczenie w prowadzeniu ciężarnych.
 
reklama
Dziękuję za info. Kontaktowałam się i twierdzi że są leki co można brać. Ale mam obawy czy nie zaszkodzą dziecku.
Jeśli się da , najlepiej poczekać i od 2 trymestru brać. Ale jeśli nie to wdrożyć leczenie już teraz.
Moja pani ginekolog powiedziałam mi , że nie trzeba się bać bo są kobiety co rodzą zdrowe dzieci a same chorują na schizofrenię, a przecież to jest taka choroba w której nie można odstawić leków :) tylko trzeba znaleźć ginekologa co się nie boi i współpracuje z psychiatrą:)
 
Do góry