reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• UWAGA. Kolejne spotkania

7. kwietnia widzimy się o 15:00 z fizjoterapeutką uroginekologiczną,

8. kwietnia o 21: 00 spotkanie z psycholog okołoporodową

9. kwietnia o 21:00 fizjoterapeutka będzie nas uczyć oddychania, które może na pomóc w razie zakażenia koronawirusowego i duszności

Wskakuj na YT BB. Sprawdź najnowsze spotkania .

UWAGA. Link do gotowych nagrań ze specjalistami!

Tych rozmów nie możesz przegapić. Zobacz .

Koronawirus. To musisz wiedzieć.

Wiadomości, rozmowy, wsparcie Dołącz.

reklama

Ciąża, tabletki anty

Rozwiązania
0
Cześć wam !
Nie wiem czy to dobre miejsce na takiego typu zapytanie, ale sytuacja jest jaka jest i sporo ogranicza kontakt z lekarzem.
Poza tym niestety chyba trafiłam na nie zbyt życiową kobietę.
Brałam tabletki antykoncepcyjne zaraz po ciąży, jednak w połowie opakowania brałam antybiotyk i wolałam sytuację skonsultować z lekarzem, kiedy pękła
prezerwatywa, po jej zaleceniu,żeby dodatkowo się zabezpieczać. Kazała mi zażyć tabletkę dzień po, jeżeli nie chcę być w ciąży.. lub ewentualnie zażyć podwójną dawkę na tamten dzień.
Z dwojga złego wolałam zażyć dwie tabletki. Po skończonym opakowaniu kazała odstawić i przyjść na kontrolę za 2 tygodnie. I sytuację są dwie:
Nagle mój śluz stał się dziwny, czułam jakby się ze mnie lało, nic nie pachnie,nic nie swędzi. Z czasem zamienił się on na bardzo gęsty biały, gdzie co się umyłam dwie minuty później
znów się pojawił. Raz podczas stosunku osadził się na prezerwatywie i wyglądał jak twaróg. Zastanawiam się co to może być?
A druga sytuacja jest taka,że po kontroli kobieta zakazała mi współżyć do wystąpienia okresu. Stwierdziła,że powinnam go dostać 18.03 i wtedy miałam wrócić do tabletek.
Ostatni stosunek zakończony we mnie był przy 1 placebo, ale po nim 11 dni zrobiłam test i był negatywny. Krwawienie z odstawienia było normalnie. Później stosowałam się do jej zaleceń i nie uprawiałam seksu, ale po 20dc raz zarezykowałam z prezerwatywą, niepękła. Ale okresu jak niebyło tak nie ma, martwie się że znowu wpadłam. Jak myślicie, mam panikować. Czy wiecie w ogole jak z ginekologami podczas epidemi?

reklama

Paula265

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Myśle ze w ciąży nie jesteś ale masz bardzo rozregulowany cykl :( Czy ja dobrze zrozumiałam ze lekarka kazała Ci wziąć dwie tabletki anty po stosunku w celu zapobieżenia ciąży? Moim zdaniem tak się nie robi - zreszta w każdej ulotce jest tak napisane. Ale w ciąży raczej moim zdaniem nie jesteś tylko ja bym zmieniła lekarza bo ta lekarka trochę słabo :/ To zależy w jakim mieście mieszkasz bo w niektórych ginekolodzy nie przyjmują, w innych przyjmują - musisz podzwonić po przychodniach popytać :)

Nulini

Po prostu szczęśliwa!
Miasto
Częstochowa
Rozwiązania
31
Dwa tabsy jako zabezpieczenie, no pierwsze słyszę, a tabletki biorę od wielu, wielu lat...
Niestety, teraz masz rozregulowany cykl, więc musisz poczekać, aż wszystko wróci do normy, ale i ciąża nie jest wykluczona, najlepiej odczekaj 2 tygodnie od ostatniego pełnego stosunku i dopiero zrób test.
Ja tabsy biorę bez przerwy od 5 lat i już dwa razy miałam chore jazdy, że może w ciąży jestem, na szczęście nie :D

Rozwiązania
0
Kobieta powiedziała mi dokładnie tak,że najlepszym pomyslem jest tabletka dzien po bo wowczas nie trzeba zabezpieczać sie prezerwatywa przy tabletkach, ale zaczelam drążyć temat i pytalam, bo przeciez antybiotyk osłabia a prezerwatywa peknie. Wiec kobieta oglupiala. Posluchałam niestety, skonultowałam wlasnie to potem z innym i w ogole nie powinnam nic robić, bo to bardzo spokojny czas bo koncowka 2 paska.
Teraz nawet nie tyle sie martwie o stosunek ostatni bo widzialam jak sperma splywa chlopakowi do gumki, takze raczej bezpiecznie. Ale o tamten czy test 11 dni po stosunku +zwykle badanie ginekologiczne a no i krwawienie sa wystarczająco adekwatne zeby odrzucic ze wtedy jakas wpadka byla??
Najgorzej ze jeszcze faceta z domu wyrzuciłam przez tą cala kwarantanne hahaha

Paula265

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Kobieta powiedziała mi dokładnie tak,że najlepszym pomyslem jest tabletka dzien po bo wowczas nie trzeba zabezpieczać sie prezerwatywa przy tabletkach, ale zaczelam drążyć temat i pytalam, bo przeciez antybiotyk osłabia a prezerwatywa peknie. Wiec kobieta oglupiala. Posluchałam niestety, skonultowałam wlasnie to potem z innym i w ogole nie powinnam nic robić, bo to bardzo spokojny czas bo koncowka 2 paska.
Teraz nawet nie tyle sie martwie o stosunek ostatni bo widzialam jak sperma splywa chlopakowi do gumki, takze raczej bezpiecznie. Ale o tamten czy test 11 dni po stosunku +zwykle badanie ginekologiczne a no i krwawienie sa wystarczająco adekwatne zeby odrzucic ze wtedy jakas wpadka byla??
Najgorzej ze jeszcze faceta z domu wyrzuciłam przez tą cala kwarantanne hahaha
Wtedy nie było wpadki. Jeśli było krawienie odstawienne i wizyta u ginekologa to moim byłby cud na miarę Biblii gdybys była w ciąży :)

reklama
Do góry