reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża

Laura260294

Początkująca w BB
Dołączył(a)
10 Grudzień 2020
Postów
16
Hej dziewczynki mam pytanko ostatnio poczułam że moje piersi robią się obolałe i widoczne są na nich żyłki ale również wyczułam na prawej piersi jakby taka kulkę u góry piersi ale jak jestem bez stanika ta ja czuję a jak mam stanik ta ją już nie wyczuwam. Okres powinnam dostać 28.06 ale w dzień owulacji mój mąż skończył we mnie nie wiem czy to są objawy ciąży czy czegoś innego. Może to rak ? Strasznie się boje dziś zrobiłam test ciążowy ale wyszła jedna kreska a ta druga jakby się rozmazała nie wiem czy poczekać do planowej miesiączki i zrobić jeszcze jeden test czy znów powtórzyć Jutro. Proszę o odpowiedź. Bardzo się boje.
 
reklama
Hej dziewczynki mam pytanko ostatnio poczułam że moje piersi robią się obolałe i widoczne są na nich żyłki ale również wyczułam na prawej piersi jakby taka kulkę u góry piersi ale jak jestem bez stanika ta ja czuję a jak mam stanik ta ją już nie wyczuwam. Okres powinnam dostać 28.06 ale w dzień owulacji mój mąż skończył we mnie nie wiem czy to są objawy ciąży czy czegoś innego. Może to rak ? Strasznie się boje dziś zrobiłam test ciążowy ale wyszła jedna kreska a ta druga jakby się rozmazała nie wiem czy poczekać do planowej miesiączki i zrobić jeszcze jeden test czy znów powtórzyć Jutro. Proszę o odpowiedź. Bardzo się boje.
Najlepiej testować w dniu spodziewanej miesiączki albo 14 dni po owulacji, jeśli chcesz mieć sto procent pewności to badanie krwi bhcg. Co do piersi to prędko zapisać się na USG
 
Jeśli nie byłaś na monitoringu to nie można stwierdzić czy na pewno wtedy miałaś owulację, do 28 czerwca jeszcze sporo czasu więc, powtórz test dopiero wtedy, co do piersi myślę, że powinnaś umówić się na USG, ta kulka może być np. niegroźnym włókniakiem, który się wchłonie po paru cyklach (ja tak miałam). Bądź dobrej myśli i postaraj się nie stresować 😉
 
Ja zapisałabym się na USG piersi nawet prywatnie koszt do 100zł (przynajmniej w moim rejonie) chyba, że w ciągu ostatniego roku miałaś robione. Test dopiero w dniu spodziewanej miesiączki, wcześniej wg mnie nie ma sensu :)
 
Hej dziewczynki mam pytanko ostatnio poczułam że moje piersi robią się obolałe i widoczne są na nich żyłki ale również wyczułam na prawej piersi jakby taka kulkę u góry piersi ale jak jestem bez stanika ta ja czuję a jak mam stanik ta ją już nie wyczuwam. Okres powinnam dostać 28.06 ale w dzień owulacji mój mąż skończył we mnie nie wiem czy to są objawy ciąży czy czegoś innego. Może to rak ? Strasznie się boje dziś zrobiłam test ciążowy ale wyszła jedna kreska a ta druga jakby się rozmazała nie wiem czy poczekać do planowej miesiączki i zrobić jeszcze jeden test czy znów powtórzyć Jutro. Proszę o odpowiedź. Bardzo się boje.
Kiedy miałaś robione usg piersi?
 
@Laura260294 Ty się zastanawiasz czy jesteś w ciąży, ale nie martwi Cię ta kulka?? Jak jest już wyczuwalna pod palcami, to nie jest taka mała. Mój radiolog twierdzi, że zmiany zaczyna się wyczuwać, gdy mają ok 1cm średnicy.

A na objawy ciążowe to jeszcze za wcześnie - one pojawiają się dopiero ze wzrostem beta hcg, Jeśli test ciążowy jest negatywny, to Twoje objawy/odczucia nie są spowodowane ciążą.
 
@Laura260294 Ty się zastanawiasz czy jesteś w ciąży, ale nie martwi Cię ta kulka?? Jak jest już wyczuwalna pod palcami, to nie jest taka mała. Mój radiolog twierdzi, że zmiany zaczyna się wyczuwać, gdy mają ok 1cm średnicy.

A na objawy ciążowe to jeszcze za wcześnie - one pojawiają się dopiero ze wzrostem beta hcg, Jeśli test ciążowy jest negatywny, to Twoje objawy/odczucia nie są spowodowane ciążą.
Napisała przecież, że bardzo się boi że to rak nie ciąża.
 
reklama
Hej dziewczynki mam pytanko ostatnio poczułam że moje piersi robią się obolałe i widoczne są na nich żyłki ale również wyczułam na prawej piersi jakby taka kulkę u góry piersi ale jak jestem bez stanika ta ja czuję a jak mam stanik ta ją już nie wyczuwam. Okres powinnam dostać 28.06 ale w dzień owulacji mój mąż skończył we mnie nie wiem czy to są objawy ciąży czy czegoś innego. Może to rak ? Strasznie się boje dziś zrobiłam test ciążowy ale wyszła jedna kreska a ta druga jakby się rozmazała nie wiem czy poczekać do planowej miesiączki i zrobić jeszcze jeden test czy znów powtórzyć Jutro. Proszę o odpowiedź. Bardzo się boje.
Polecam się udać niezwłocznie na usg piersi. Kulka może być torbielą, cystą, włókniakiem, ale lepiej to omówić z lekarzem. Będzie Pani spokojniejsza psychicznie. Co do testów ciążowych za wcześnie. Poczekałam bym do dnia planowanej miesiączki, a jeśli Pani śpieszno można wykonać badanie z krwi beta hcg.
 
Do góry