reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co moze przekłamać wynik testu

Dołączył(a)
24 Lipiec 2019
Postów
9
Witam wiem że testy bywają mylne ale czy jezeli na wizycie u ginekologa widać było pecherzyk który nie pękł a wieczorem zrobiłam test było to we wtorek wieczorem i wyszedł pozytywny i utrzymuje się do dziś rana jeszcze mógł wyjść przeklamaby przez suplement diety? Pierwszy raz robię testy i czy możliwe że tak długo wynik jest pozytywny oraz czy może na test mieć wpływ inofolic który dostałam od ginekologa na próbę? Test we wtorek i środę pozytywny wieczorem koło 20:00 i dziś rano o 10:00
 
reklama
Rozwiązanie
Tylko kontrola ginekologa ,są zastrzyki i są tabletki na stymulację owulacji ,moja koleżanka je brała i w 1 cyklu zaszła w ciąże , ma policystyczne jajniki
Nie. Przez suplementy nie będzie przekłamanego wyniku. To normalne, że poziom hormonu LH utrzymuje się w organizmie przez parę dni. Dlatego na testach jest informacja, że testy należy robić do pierwszego pozytywnego i więcej nie robić, żeby właśnie nie zastanawiać się dlaczego dalej wychodzą pozytywne.
 
Potwierdzam odpowiedz koleżanki wyżej test pozytywny będzie się utrzymywał kilka dni ale to że jest pozytywny nie świadczy o owulacji a dokładniej o pęknięciu pecherzyka.
Testy wskazują skok hormonu a nie pęknięcie pecherzyka.
Sama jestem idealnym przykładem że pęcherzyki rosną skok hormonu jest lecz nie pękają
 
Powodów przekłamania w testach może być kilka. Wiele dziewczyn wykonuje testy zaraz po seksie lub zaledwie kilka dni po i prawdopodobnie wtedy test będzie negatywny, bo test powinno wykonać się ok. 2 tygodnie po zapłodnieniu! Jeżeli bierzemy leki na poprawę płodności to również mogą one doprowadzić do przekłamania, ale w druga stronę - może być wynik pozytywny, a nie będziemy wcale w ciąży. Leki psychotropowe i przeciwbólowe również mogą doprowadzić do wyjścia wyniku pozytywnego.
 
Potwierdzam odpowiedz koleżanki wyżej test pozytywny będzie się utrzymywał kilka dni ale to że jest pozytywny nie świadczy o owulacji a dokładniej o pęknięciu pecherzyka.
Testy wskazują skok hormonu a nie pęknięcie pecherzyka.
Sama jestem idealnym przykładem że pęcherzyki rosną skok hormonu jest lecz nie pękają
Rozumiem i mam tego świadomość a czy można coś brać i jest jakieś leczenie na pękanie pęcherzyków? Na razie nie chce mieć czarnych myśli wierzę że owulacja się opóźnila
 
Rozumiem i mam tego świadomość a czy można coś brać i jest jakieś leczenie na pękanie pęcherzyków? Na razie nie chce mieć czarnych myśli wierzę że owulacja się opóźnila
Są zastrzyki żeby pęcherzyki pękały, ale to lekarz musi wykonać dokładny monitoring cyklu aby stwierdzić czy jest wszystko ok. Jeżeli chcesz potwierdzić owulacje to musisz umówić się do ginekologa.
 
reklama
Tylko kontrola ginekologa ,są zastrzyki i są tabletki na stymulację owulacji ,moja koleżanka je brała i w 1 cyklu zaszła w ciąże , ma policystyczne jajniki
 
Rozwiązanie
Do góry