reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cos innego niz mleczko...

czyli widzę, że prawie każde dziecko ma jakies jazdy jedzeniowe:baffled:

Moja teraz przy chorobie nie chce jeść nic, tylko mleko lub kakao.
 
reklama
hej dziewczynki napiszcie proszę co piją wasze dzieci ?
soki, herbatki, wodę ? jakie ? mam problem już nie wiem co podawać Kapiemu , teraz szukam czegoś bez cukru itd. wiem woda najlepsza ale nie można cały czas pić wody. Kupiłam mu herbatki owocową i malinową z Herbapolu trochę dosładzam bo taka bez cukru jest niedobra :-(.
 
Nika pije wodę, herbatkę koper włoski z hipa albo bobovity, herbatkę wieloowocową z hippa, sok malinowy z kwiatem lipy (herbapol, taki do rozrobienia z wodą), sok jabłkowy z kartonu (tymbark) - to chyba wszystko... czasem jej kupuję takie małe kartoniki tymbarku
 
Kubeł pije wodę mineralną lub przegotowaną, herbatkę jabłko z melisą z BoboVity, Kubusia (ale nie z cytrusami), czasami sok jabłkowy (ale po nim ma zwykle rozwolnienie). Najczęściej jednak jest wodopijem :-)
 
Alek pije cokolwiek mu dam a daje mu herbaty bobo vita lub hippa, wode, soki kubusie albo play albo te zwykle, czasem w sklepie sobie leona życzy. A ostatnio znowu zaczął pić kakao i uwielbia nam wypijać herbate z kubków taką zwykła czarną albo sagę owocową:tak:
 
moje pija co popadnie :) Herbatki, soki rozpuszczalne swoje i kupne, soki typu Kubus, soki z kartonow, mleko, kakao, no i tyle chyba. Co mozna innego pic?

Mozna latwo zrobic i zawekowac soki latem - dobre sa z czarnej porzeczki, alle nie tylko. Wystarczy pogotowac chwile owoce z cukrem i siup. Tego cukru i tak mniej niz w kupnych

Aga
 
dziewczyny, czy Wasze dzieci mają dobry apetyt? Weronika mnie ostatnio załamuje, bo bardzo mało je :-(
rano (8-8.30) pije ok. 280ml mleka
potem powinno być śniadanie, ale przeważnie nic nie chce zjeść, jak wyjdzie na spacer ok. 12 to zjada SUCHĄ bułkę :dry:
obiad - raz zje coś, raz trzeba się pół godziny męczyć żeby łaskawie cokolwiek zjadła, najlepiej makaron z sosem, ale mięso to już wypluwa :-( jak zupa, to tylko pomidorowa z ryżem, innej nie tknie :no: ziemniaków nie lubi, ryżu nie lubi, z warzyw to tylko gotowane brokuły, czasem troszeczkę marchewki zje...
ok. 17 daję jej mandarynki, 2-3 sztuki - jabłek nie lubi, czasem zje banana
ok. 19-19.30 próbuję jej dać na kolację kanapkę z wędliną, czasem zje, czasem tylko pół, czasem 2 gryzy :-(
ok. 20 pije mleko 280ml
no czy takie ilości to są odpowiednie dla prawie trzyletniego dziecka? mi się wydaje, że to za mało...
dajecie coś dzieciakom na apetyt?
 
Po pierwsze to jestem w szoku ile ona mleka wypija:szok: może to tez ma wpływ na mniejszy apetyt:confused: No niby dobrze zeby dziecko piło mleko ale nie wiem czy az tyle...? Moze zamiast tego spróbuj urozmaicać djetę mleczną nabiałem, jajkami, serem żółtym...Zresztą nie jest prosto radzić jak wiadomo ze dzieci mają swoje upodobania i jak czegos kategorycznie odmawiają to nie wmusisz choć warto próbować róznych kombinacji...a nuż zaskoczy.
Alek je na śniadanie kanapkę z szynką albo z serem i parówki, albo jajko gotowane, albo omleta. Na drógie sniadanie zjada troche zupy mlecznej albo jakiś serek. Na obiad to różne żeczy i raczej nie ma problemu, nie je tylko surówek ale gotowane warzywa.Zaznaczam ze obiad je naprawde pożądny, czasem to jest porcja prawie jak dla mnie Na podwieczorek je jabłko albo banana albo pije jakis sok i kanapkę jakąś wcina, różnie bywa a przed snem pije kasze lub kakao ale to ze 150, 180 ml.
 
problem jest taki że "mleczusio" uwielbia, a żadnego sera nie tknie... ostatnio nawet danonków nie chce za bardzo...
 
reklama
Olu, Jakub to ma swoje dni: raz je za trzech, innego dnia prawie nic. Za to pije na potęgę.
Mleka nie pije - czasami z płatkami. Jogurty mu ograniczam ze względu na skazę. A ser przemycam w tostach (uwielbia tosty) :-) Bardzo lubi mięso i jajecznicę, szynkę gotowaną oraz parówki :-)
 
Do góry