reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciazowa

amcia8232

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Czerwiec 2016
Postów
3 777
Miasto
Poznań
Witam jestem tu nowa. Mam problem. Jestem w 25 tc i niedawno dowiedziałam się ze mam cukrzyce ciazowa nie wiem co o tym myśleć . Jem normalnie ale mniej i cukier mam ok . Byłam na hb a1c i wynik był 3.9 czyli bardzo dobry ale ale wynik po glukozie straszny . To moja pierwsza dziecko i bardzo się boję pomóżcie macie podobny problem ?
 
reklama
Jesli chodzi o dzieci to mam zdrowego synka. Drugą ciążę stracilam w 12 tyg. Z tym ze to byla ciąża blizniacza jednojajowa. Jej strata nie ma czesciej ic wspolnego z moją cukrzycą. Teraz jestem w 17 tyg jak widać z mojego suwaczka. Jestem co dwa tyg na kontroli u diabeteloga. Cukier mierze 4 razy dziennie. Rano na czczo, godzinę po sniadaniu, godzinę po obiedzie i godzinę po kolacji. Nie mieszkam w Polsce i mam inne zalecenia trochę niz w Polsce. Nie znam tego chleba z biedronki. Ja jem zawsze bułeczki ciemne z ziarenkami różnymi. Nie martw sie. Kontroluj cukier, nie spozywaj slodyczy nie slodz i przede wszystkim zrezygnuj z bialego makarony. Lepiej pelboziarnisty. Make pszenną tez odstaw. I nie przejmuj sie tak. Wiele kobiet ma cukrzycę i po ciąży ona znika i rodzą zdrowe dzieci.


 
reklama
Ja za bardzo pieczywa nie jem - ale przy cukrzycy ciążowej jadałam głównie bułki żytnie (ale o dziwo nawet białe pieczywo źle na mnie nie wpływało - ale to musisz sprawdzić na sobie). Być może będziesz musiała dość mocno ograniczyć jego spożycie.
To że nie przekraczasz bardzo dużo normy, wcale nie znaczy że nie wylądujesz na insulinie (ale niektóre z moich koleżanek twierdzą, że było to dla nich wybawienie, bo już nie musiały się aż tak pilnować). Trzymaj dietę i wszystko powinno być dobrze. A nawet insulina wcale nie jest taka straszna jakby się mogło wydawać.

PS. Strasznie dużo się kłujesz - ja miałam takie same zalecenia jak aneta_ck. No chyba że to na razie z emocji, bo się bardzo mocno tym przejmujesz.
 
Tak jak już mówiłam jem bardzo małe porcje na rano bułkę wiejską z pomidorem obiad mała porcja ale Jeszczcze smażone itp i mam dobry cukier na kolację jedną ślinka chleba z pomidorem lub paprykarzem jeżeli zobaczę że mam po czymś wysoki cukier to zmienie na ciemny chleb lub bułki . A zdarza Ci się zjec raz dziennie jakaś princesse ? (coś slodkiego)
 
Kazali mi na czczo przed każdym posiłkiem i po każdym posiłku 2 H :( więc już sama nie wiem 7.07 mam wizytę i zobaczymy co powie diabetolog a powiedz mi co pijesz oprócz zwykłej wody bez smaku ?
 
Przed obiadem miałam 77 a 2 H po 111 a dość dużo zjadłam ziemniaków jajko smażone i kielbasa smażona. To już nie rozumiem to nawet jeżeli nie przekraczam.,,normy''do 120 to i tak powinnam byc na tej diecie od dietetyka?
 
Tak - powinnaś. Bo masz upośledzoną tolerancję glukozy, która może się rozwinąć. A skoki poziomu cukru we krwi nie są obojętne dla Twojego maluszka. I naprawdę nie popisałaś się obiadem. Teraz jesteś odpowiedzialna nie tylko za siebie, ale też za dziecko, które nosisz w brzuchu.
Skoro nie chcesz tego robić dla siebie, zrób to dla niego.
 
To znaczy ze nawet jezeli nie przekraczam tych 120 to i tak muszę mieć te duete przez dietetyka bo skacze mi cukier a powinnam mieć cały czas zbliżony czyli no przed posiłkiem 92 a po posiłku 86 tak ? Bo nie rozumiem ; ( to proszę powiedz mi co Ty jadasz i pijesz ;) ja słyszałam że każda ma inaczej i jeżeli mi nie przekracza po posiłku 120 to jest ok i mogę jeść to co jem (czyli normalne jedzenie) a tu się okazuje że dieta całkowita tak?
 
Ja już jadam wszystko, bo w ciąży nie jestem, ale przechodziłam już to 2 razy ;-)

Widzisz - z tą cukrzycą to jest tak, że u każdego jest nieco inaczej. Niektórzy mogą jeść dane produkty, a inni nie. Niestety pozostaje tylko metoda prób i błędów. Musisz poznać swój organizm. Skoro glikemia jest w porządku, to możesz jeść, to co jesz.

Ale pamiętaj, że jak pójdziesz na kontrolę do lekarza i będziesz miała wyniki powyżej tych 120, to dostaniesz insulinę, więc może nie warto ryzykować?

AAA i nie warto oszukiwać i mierzyć po większych odstępach czasu - bo tak naprawdę kogo chcesz oszukać.
 
reklama
Do góry