reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cyclogest..

AnitaaP.

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Sierpień 2022
Postów
265
Hej dziewczyny
Mam pytanie do Was. Od paru dni biorę cyclogest, ponieważ staramy się o dziecko a miałam na wizycie zbyt cienkie endometrium. Też tak miałyście, że po ich zażyciu bolało Was dosyć mocno podbrzusze? Czy to jest po prostu ich skutek uboczny? Boli za każdym razem.
Z góry dziękuję za pomoc. 🙂
 
reklama
Wystarczy przeczytać ulotkę. Jest w niej napisane,że bóle brzucha mogą występować..
Jednak na cienkie endometrium nie wiem czy pomoże. Proponuję bardziej naturalne metody jak czerwone wino czy orzechy brazylijskie.
 
Wystarczy przeczytać ulotkę. Jest w niej napisane,że bóle brzucha mogą występować..
Jednak na cienkie endometrium nie wiem czy pomoże. Proponuję bardziej naturalne metody jak czerwone wino czy orzechy brazylijskie.
Czytałam ulotkę, ale chciałam wiedzieć po prostu czy normalne to jest, że za każdym razem tak boli. No to jest progesteron to w takiej sytuacji powinno pomóc, bo parę lat temu brałam inny progesteron i wszystko się unormowało.
 
Czytałam ulotkę, ale chciałam wiedzieć po prostu czy normalne to jest, że za każdym razem tak boli. No to jest progesteron to w takiej sytuacji powinno pomóc, bo parę lat temu brałam inny progesteron i wszystko się unormowało.
Ale piszesz o unormowaniu cyklu czy chodzi o grubość endometrium?
 
Progesteron powoduje aby endometrium nie rozrosło się nadmiernie,więc nie widzę sensu brania go gdy jest zbyt cienkie.
,,Najważniejszym zadaniem progesteronu jest przygotowanie macicy do implantacji zarodka. Za jego pośrednictwem dochodzi do pogrubienia i rozrostu błony śluzowej, zwiększenia jej ukrwienia oraz gromadzenia zapasowych substancji odżywczych." Więc chyba dobrze w takiej sytuacji, że lekarz mi go przepisał, bo powinien pomóc.
 
,,Najważniejszym zadaniem progesteronu jest przygotowanie macicy do implantacji zarodka. Za jego pośrednictwem dochodzi do pogrubienia i rozrostu błony śluzowej, zwiększenia jej ukrwienia oraz gromadzenia zapasowych substancji odżywczych." Więc chyba dobrze w takiej sytuacji, że lekarz mi go przepisał, bo powinien pomóc.
Nie wiem skąd wzięłaś ten cytat. Progesteron wspomaga endometrium, ale nie powoduje jego rozrostu. Na to działa zupełnie inny lek. I naturalne sposoby również.
 
reklama
Nie wiem skąd wzięłaś ten cytat. Progesteron wspomaga endometrium, ale nie powoduje jego rozrostu. Na to działa zupełnie inny lek. I naturalne sposoby również.
Wzięłam z internetu i to było napisane przez osobę po studiach medycznych i wiem że na endometrium wpływa jeszcze inny hormon, ale nie po to pisałam tu na forum. Chciałam wiedzieć po prostu czy często po tym leku występują bóle i tylko w zasadzie tyle. Dziękuje bardzo za informację i odpowiedzi. 🙂
 
Do góry