reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czekając na II kreski

Dziewczynki, pomóżcie mi bo wariuje :( robiłam bete w piątek(16.11) i wynik był 13.94, natomiast dzisiejszy (19.11) wynik jest 22.24 u/l. Czy mam się czym martwić? Ręce mi opadają bo boję się, że jest coś nie tak...

Beta mało przyrosła w ciągu tych 72h. Najlepiej skonsultować się z lekarzem.
 
reklama
Hej dziewczyny jestem tutaj nowa mam 23 lata i mam pytanie ponieważ mam nieregularne miesiączki z wyliczeń najkrótszy dzień cyklu 26 a najdłuższy 35 czyli :26-20=5 a 35-11=24 ( z ostarnich 12 miesiecy). Dni płodne między 5 dc a 24 dc. Ostatni okres spóźnił się w sumie 4 dni więc 14 .11.2018 a zakończył 18.11.2018 . Czy gdy wspolzylam dzisiaj 19.11 z mężem 6dc to jest możliwość zajścia w ciążę. Z góry dziękuję za odpowiedź
 
Hej dziewczyny jestem tutaj nowa mam 23 lata i mam pytanie ponieważ mam nieregularne miesiączki z wyliczeń najkrótszy dzień cyklu 26 a najdłuższy 35 czyli :26-20=5 a 35-11=24 ( z ostarnich 12 miesiecy). Dni płodne między 5 dc a 24 dc. Ostatni okres spóźnił się w sumie 4 dni więc 14 .11.2018 a zakończył 18.11.2018 . Czy gdy wspolzylam dzisiaj 19.11 z mężem 6dc to jest możliwość zajścia w ciążę. Z góry dziękuję za odpowiedź

W związku z tym, że masz tak nieregularne cykle to korzystając z kalendarzyka rzeczywiście Ci tak wychodzi. Więc jest szansa na ciążę. Najlepiej jakbyś zaczęła obserwować swój cykl: mierzenie temperatury, obserwacja śluzu i szyjki macicy, może nawet testy owulacyjne.
 
W związku z tym, że masz tak nieregularne cykle to korzystając z kalendarzyka rzeczywiście Ci tak wychodzi. Najlepiej jakbyś współżyła z mężem co 2-3 dni to wtedy jest największa szansa, że się nie przegapi owulacji. Najlepiej jakbyś zaczęła obserwować swój cykl: mierzenie temperatury, obserwacja śluzu i szyjki macicy, może nawet testy owulacyjne.
A jaka temperatura powinna być podczas dni plodnych:) A nie można codziennie czy n7e jest to wskazane ? :)
 
A jaka temperatura powinna być podczas dni plodnych:) A nie można codziennie czy n7e jest to wskazane ? :)

Temperatura wzrasta po owulacji. Polecam strony internetowe o naturalnym planowaniu rodziny lub książeczki które rozdają na naukach przedmałżeńskich, w dosyć prosty sposób wszystko opisują. Najlepiej co 2-3 dni ze względu na to, że jakość nasienia jest wtedy najlepsza. Ale jak macie ochotę codziennie to też nie wyklucza to ciąży.
 
Temperatura wzrasta po owulacji. Polecam strony internetowe o naturalnym planowaniu rodziny lub książeczki które rozdają na naukach przedmałżeńskich, w dosyć prosty sposób wszystko opisują. Najlepiej co 2-3 dni ze względu na to, że jakość nasienia jest wtedy najlepsza. Ale jak macie ochotę codziennie to też nie wyklucza to ciąży.
Dziękuję za odpowiedź i poradę:) dam znać jak mi pójdzie :)
 
reklama
A jaka temperatura powinna być podczas dni plodnych:) A nie można codziennie czy n7e jest to wskazane ? :)
Trudno powiedzieć jaką. Mierzy się ptc czyli temperaturę po najdłuższym śnie rano przed wstaniem. Temp wzrasta o min 0,2 st więc wszystko zależy od tego jaka masz w pierwszej fazie cyklu. Nie kazda z nas ma po owu i w ciazy 37 ☺ równie dobrze po owulacji możesz mieć 36,4 36,6 jeśli przed owulacja utrzymują Ci się ok 36,0-36,2 (no ja tak nam :p )
Skok jest po owulacji, wiec czasu na dzialanie mało, co do dni płodnych lepiej skupić się na śluzie i szyjce ☺
 
Do góry