reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

O matko, 28 tydzień... właśnie przeczytałam ten post. Ależ się zestresowałam. Dobrze że wszystko z nimi ok... Ale tak, zgadzam się z @Just&yna, my, jak jeden mąż, pozostajemy w dwupakach aż do czerwca. Koniec kropka.

My dziś zakupiliśmy piękny drewniany, komodo-przewijak. Przywieźlismy, postawiliśmy, usiadliśmy naprzeciwko i po prostu gapiliśmy się w ten mebel. Chyba oboje zdaliśmy sobie sprawę że to już niedługo. Tatusiek skwitował 'Kurde, to się dzieje naprawdę' [emoji1] (Jakby dostał kilka kopów w pęcherz to by juz wczesniej uzmysłowił sobie że to sie dzieje naprawdę [emoji1]Ale jak nietrudno się domyślić, ja się poryczałam. Wy też tak często płaczecie? Ja okropnie!)
c8e7e93aee6a0117c5edbebb0e6e32c0.jpg


Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
Piękna komoda! :) Jejku, jak piszecie o przygotowaniach, zakupach i tym, że jedna z czerwcowych mam już urodziła to coraz bardziej jestem przerażona, że oprócz ubranek, ręczniczka i kocyka nie mam nic!
A mój mąż standardowo mówi: "Oj, jeszcze mamy czas!"
A my nawet imienia nie wybraliśmy! Dla dziewczynki miałam całą listę propozycji, dla chłopca - zero! Córka wymyśliła Olaf- stwierdziłam, że okej. Olaf, Olafek - może być. Oryginalnie, bo nie znam żadnego Olafa, oprócz aktora Lubaszenki ;) Ale mąż od razu to skwitował, że odpada, bo dziecko nie będzie miało imienia "jak ten bałwan" (z "Krainy Lodu"). Ja mu na to, że Olaf był bardzo pozytywną i wesołą postacią i że właśnie fajnie się kojarzy. Ale mąż powiedział, że to niemieckie imię (?) i mu się nie podoba. Jak mu powiedziałam, żeby w takim razie wymyślił kontrpropozycję, to myślał, myślał i po 2 tygodniach przemówił : KaSper albo Wit. No litości! Kasper - co chwilę musiałby wszystkich poprawiać, że on nie jest KaCper przez C, tylko przez S. A Wit? Jakoś tak strasznie poważnie brzmi...
No więc jak do synka w brzusiu mówię per Olafek, a mąż wywraca wtedy oczami ;)
 
reklama
Moje 2 koty jak się młoda rodziła bardzo lgnęły do niej, szczególnie ten, kt stronił od ludzi, jak ktoś do nas przychodził..
A w ciąży spały mi na brzuchu, albo obok, były młode wtedy.
Teraz został ten nieśmiały, też przychodzi i się kładzie blisko..
Mamy też 1,5 roczna kotkę, kt kładzie się na brzuchu teraz, albo obok, choć bardziej zawsze lgnęła do córki.

Także myślę że jak na spokojnie przedstawisz kotu nowego domownika, nie będziesz go odganiać itp, to on nie będzie zazdrosny i nic nie zrobi dziecku..

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
Moje koty boją się dzieci. Miałam kotkę roczną w domu jak syn się urodził. Jedyne co, to go broniła i mnie atakowała ( do dzisiaj mnie atakuje, nawet jak łaskoczę młodego) Spała w wózku, nigdy nie zbliżyła się do syna. A mój kocur jest taki sam, dzieci w domu są, to on śpi w samotności w sypialni. Tylko on łagodny jest, nigdy pazurów nie używa, tylko gryzie, ale mój syn może z nim robić cuda, on najwyżej ucieknie, ale nigdy nie pokazał pazurów, ani zębów. W ogóle to zabiera mu zabawki, śpi w jego pojemnikach, zjadł mu dinozaura ostatnio i węża gumowego..
Syn chciałby, żeby koty też koło niego się kładły spać, one go omijają szerokim łukiem, przeskoczą przez niego do mnie, byle z dala od dziecka.
 
wy o kotach a ja się zastanawiam jak nasz pies zareaguje na maluszka
A nie mieliście okazji zobaczyć jak Wasz psiak zachowuje się przy "obcych" dzieciach?
Nasz niestety panicznie boi się dzieci.. Rozmawialiśmy z weterynarzem i dała mu tabletki na uspokojenie oraz zaleciła, żeby nie unikać teraz kontaktu z dziećmi, żeby się przyzwyczajal :)
Najważniejsze przy zwierzaku jest to, aby pamiętać, że z każdej sytuacji można wyjść, dzięki ćwiczeniom z pomocą behawiorysty lub wet. Wcale nie trzeba nikomu oddawać zwierzaka... Tak bardzo boli jak się słyszy, że ktoś oddał zwierzaka, bo urodziło się dziecko.. Moi teściowie mają z takiego przypadku psa. Ja sobie nie wyobrażam oddać naszego czworonoga i zrobię wszystko, żeby już w 4 żyło nam się rewelacyjnie :)

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Sie ma! Nie wiem czy ktoś z was mnie jeszcze pamięta. Nie pisalam przez kilka miesięcy. Padł temat przedwczesnych porodów i to właśnie powód mojej nieobecności. Przypomnę, że w lutym rok temu straciłam synka w 20 tc. Z tego powodu w w tej w 12tc miałam założony szew mc Donalda. Mimo to od 16tc zaczęły się problemy. Najpierw krwawienia niewiadomego pochodzenia potem w 18tc doszły twardnienia brzucha, które w poprzedniej ciąży były pierwszym znakiem poronienia. W 20tc szpital bo szyjka zaczęła się rozwierać od wewnątrz. Mimo leżenia i szwu po czterech dniach miałam małe rozwarcie zewnętrzne.
 
Na szczęście rozwarcie jest na tyle małe, że pęcherz się nie wpuklił. Do tej pory jesteśmy w dwupaku, ale tyle nerwów co przeżyliśmy nie życzę nikomu.
 
A z weselszych rzeczy: może się mylę, ale ta komoda jest z serii disney small world. U nas w holandii są jeszcze dostępne używane z różnymi plakietkami ( miki, mini, donald, kubuś). Zastanawiałam się nad zakupem ale nie znalazłam fajnego kompletu
 
A z weselszych rzeczy: może się mylę, ale ta komoda jest z serii disney small world. U nas w holandii są jeszcze dostępne używane z różnymi plakietkami ( miki, mini, donald, kubuś). Zastanawiałam się nad zakupem ale nie znalazłam fajnego kompletu
O łaał faktycznie [emoji7] Tyle pięknych rzeczy, a tak mało miejsca!

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie mam szans was nadgonić, ale podam podstawowe info. Spodziewamy się synka, który będzie miał na imię Damian albo David. Raczej Damian. W piątek się dowiedziałam, że mam cukrzycę ciążową więc dzisiaj jedziemy do diabetologa i dietetyka. Przytyłam tylko 4kg od początku ciąży i zastanawiam się czy na diecie nie schudnę.
 
Hej!! Mam do Was pytanie, czy Wasi lekarze proponowali Wam szczepionkę na krztusiec między 28 a 32 tc? Bo moja ginekolog powiedziała mi o takiej możliwości, a nigdzie w necie nie można znaleźć rzetelnych informacji na ten temat. Jak Wasze doświadczenia w tym zakresie?
 
reklama
Jestem w 27tc, następna wizytę mam za 3tygodnie i mój ginekolog nic nie mówił na ten temat, szczerze to pierwszy raz słyszę o tym od Ciebie.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry