reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwone, suche plamy praktycznie na całym ciele u 3 miesięcznego dziecka

basia89

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Styczeń 2013
Postów
3 237
Miasto
Bytom
Witam,
Piszę w sprawie mojego 3 miesięcznego syna. Maluch praktycznie od pierwszego miesiąca życia miał problemy z suchą skórą. Początkowo były to miejsca w okolicach zgięć rączek i nóżek. Smarowaliśmy oliwką i kremami pielęgnacyjnymi. Obecnie maluch ma czerwone, suche placki na całym ciele, począwszy od buzi aż po stópki.. a brzuszek to jednak wielka czerwona plama.. Odwiedziliśmy już kilku lekarzy.. Obecnie maluch ma zmienione mleko z bebilon 1 na bebilon pepti ( podejrzenie skazy), dodam, iż dziecko od początku karmione jest mlekiem modyfikowanym. Mleko podawane jest już dwa tygodnie, a różnicy nie ma żadnej.. Syn oprócz zmiany mleka dostaje jeszcze fenistil w kropelkach, myjemy go tylko w Oillanie. Wcześniej na polecenie lekarza smarowany był maścią z witaminą A, jednak efekt marny. Wczoraj pani w aptece poleciła mi specjalną kurację dermatologiczną AZS z firmy ziaja, a dokładnie natłuszczającą emulsje do ciała. Aby wyeliminować inne alergeny piorę wszystkie ubranka w płatkach mydlanych. Dziecko od czasu do czasu jest również kąpane w krochmalu ( po pierwszej kąpieli plamy zrobiły się jaśniejsze, jednak na drugi dzień znowu się nasiliły).
Lekarze uważają, że nic więcej zrobić nie można, ponieważ dziecko jest za małe na testy alergologiczne, jednak dla rodzica jest to straszne przeżycie patrzeć na takie ciałko.. Czy jest jakiś sposób, żeby pomóc dziecku? co może go jeszcze uczulać? jeżeli to AZS to zdaję sobie sprawę, iż może mieć długi przebieg ale chociaż chciałabym jakoś temu załagodzić..
Proszę o pomoc..
 
reklama
Witaj.

Jestem mamą 2 maluchów, które są podatne (ze względu na mnie - ja mam azs, a mąż ogólnie jest uczuleniowcem z takimi samymi zmianami skórnymi jak moje, tylko że w przebiegu o wiele łagodniejszym) na azs. Z tego co opisałaś to możliwe że jest to azs, zresztą lekarze dobrze Ci mówią.
Co do samej pielęgnacji, to ja bym kąpała dziecko codziennie, ewentualnie co 2 dni w krochmalu skoro sama piszesz że zmiany zrobiły się jaśniejsze. W tego typie choroby czas jest tu istotny. Musisz dać czas i Pepti i emolientom, ewentualnie jakimś kremom żeby zadziałały. Mojej małej dopiero po 3 miesiącach stosowania Pepti rumień zniknął z ciałka.
A jeśli chodzi o ulżenie... to mogę Ci napisać że jedyne co możesz zrobić, to smarować, smarować i jeszcze raz smarować. Jeśli oilan nie pomaga, spróbuj emolium, co prawda wątpię żeby zlikwidował jakoś znacząco zmiany, ale w tego typu chorobie najważniejsze jest natłuszczanie tymi specjalnymi balsamami. Tak więc smaruj i kilka razy dziennie dziecko balsamem a wieczorem krochmal.
 
Do góry