reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy ktoś zna się na wynikach badań nasienia? Problem z procentem plemników o prawidłowej budowie a szanse na ciąże

Palić nie pali
Dokładnie tak jak pisze blanny. Zdrowa dieta jeśli pali to konieczne musi rzucić i nie przegrzewać jąder czyli nie trzymać laptopa na kolanach, nie korzystać z sauny i unikać gorących kąpieli
Palić nie pali , laptopa na kolanach też wgl nie trzyma i nie trzymał. Myślicie że jak wypije 2 piwka tygodniowo to dużo? Czy całkiem odstawić alkohol ?
 
reklama
Dokładnie tak jak pisze blanny. Zdrowa dieta jeśli pali to konieczne musi rzucić i nie przegrzewać jąder czyli nie trzymać laptopa na kolanach, nie korzystać z sauny i unikać gorących kąpieli
I nie nosić obcisłej bielizny. Spać najlepiej bez. ;)
Czytałam że trzeba poczekać 3 miesiące ?
Myślę, że dwa piwka w tygodniu go nie zabiją. Szczególnie, jak sprawia mu to przyjemność i zrezygnowanie z nich byłoby dla niego nieprzyjemne. Żeby też "płodzenie dziecka" nie kojarzyło mu się tylko z ograniczeniami i zakazem przyjemności (jak piwko).
Jeśli chodzi o 3 miesiące, ale na co czekać? Starajcie się cały czas, nigdy nie wiadomo, kiedy się uda. Po 3-6 miesiącach można powtórzyć badania nasienia z morfologią i porównać. :)
 
Przede wszystkim zróbcie badania genetyczne to poznacie przyczynę słabego nasienia i wtedy będzie wiadomo czy można je polepszyć czy nie.
 
reklama
U mnie i tak co drugi cykl starań jest z sensem bo tylko mam jeden drozny jajowodu. Gin. Zakłada ze jeśli nie poprawi się badań męża to nie ma szans. Również problem z pekajacymi pęcherzykami, pękają tylko po zastrzyku.
 
Do góry