reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy mamy szanse na dziecko?

Dodam tylko, że te wszystkie działania poprawiły wyniki na jakiś czas, a potem znowu zaczęły spadać 😞 Poszliśmy na konsultacje do innej kliniki zanim zdecydowaliśmy się na IVF i tam lekarz powiedział, że jego zdaniem trzeba się spieszyć, bo będzie tylko gorzej (mąż brał przez to antyestrogeny, które podobno można brać 3-4 miesiące). No i zdążyliśmy 🙂
Aha czyli to poprawa była na chwilę. Najważniejsze że zdazyliscie.
 
reklama
Wczoraj byliśmy drugi raz u androloga też jesteśmy na początku. Na ostatniej wizycie zlecił badania krwi TSH Testosteron LH Prolaktyna FSH i tu było wszystko dobrze i zlecił ponownie badanie nasienia to z 5 podpunktow co było nie tak po miesiącu brania tabletek zostały tylko 2 podpunkty źle . Zlecił też USG jąder i tu jest też ok. Teraz zlecił przebadać mutacje genu Y i z badań to narazie tyle ale bardzo obawiam się tej mutacji
My zbadaliśmy nasienie też morfologia i ruchliwość a były 0. Do tego poszerzone badania nasienia czyli fragmentacja dna wyszła wysoką bo 48%. Jeszcze wizyty u androloga nie było. Muszę umówić nas szybciutko. Do tego czasu zrobimy wszystkie hormony u niego. To czego Ty się obawiasz to jest podobne do mojego strachu. Strachu o nas czy jesteśmy płodni czy nie. Niby w rodzinie nic nie było ale skąd ten problem. Kariotyp u nas a u Was mutacja chr
 
Hej, no to my w sumie mieliśmy tylko podstawowe badania nasienia, hormonów i nic więcej. Póki co kuracja hormonami i zmiana stylu życia przynosi skutki, mam nadzieję, że będzie dobrze, My do in vitro nie podejdziemy, więc będzie próbować naturalnie z nadzieją, ze kiedyś się uda :)
 
Hej, no to my w sumie mieliśmy tylko podstawowe badania nasienia, hormonów i nic więcej. Póki co kuracja hormonami i zmiana stylu życia przynosi skutki, mam nadzieję, że będzie dobrze, My do in vitro nie podejdziemy, więc będzie próbować naturalnie z nadzieją, ze kiedyś się uda :)
A powiedz mi jakie badania hormonów musi facet zrobić? FSH, lh, TSH, testosteron, estradiol prolaktyna czy estrogen też? Czy może coś jeszcze?
 
A powiedz mi jakie badania hormonów musi facet zrobić? FSH, lh, TSH, testosteron, estradiol prolaktyna czy estrogen też? Czy może coś jeszcze?
My robiliśmy te co napisałaś, jeszcze cholesterol i cukier na czczo. Wszystko wyszło w normie.
Mimo to dostał jakąś dawkę Clostylbegytu (testosteron miał w dolnej normie, fsh też dość nisko). Po 3 miesiącach brania wyniki skoczyły w górę kilkukrotnie.
 
A progesteron też?
Z tego co widzę w wynikach nie miał progesteronu.
Ale tak jak mówię, dzierwczyny badają dużo szerzej swoich facetów, nam póki co nie zlecono nawet fragmentacji, więc działamy z tym co mamy i mam andzieje, ze w razie wysokiej fragmentacji takie elczenie też ją poprawi.
 
reklama
Dziewczynki jeżeli coś się u Was zmieni, czy zrobicie jakieś badania dajcie od razu znać 🙂 ja swojemu kupie jeszcze kwas foliowy bo podobno pomaga 🙂
 
Do góry