reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to dobra dawka leku ?

Kinga10204

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Grudzień 2019
Postów
1 399
Witam. Prawdopodobnie jestem w ciąży ostatnią miesiączkę miałam 25 października cykl trwa u mnie 29 dni. . Cztery testy wyszły pozytywnie. Jutro wizyta u ginekologa. Na co dzień zażywam Euthyrox 50 i Dostienex odkąd dowiedziałam się, ze mogę być w ciąży zwiększyłam dawkę Euthyroxu do 75 a Dostinex odstawiłam ( za poradą lekarza online) . Wizytę u mojego endokrynologa mam dopiero 19 grudnia. I tu moje pytanie czy według was to dobra dawka ?
Oto moje ostatnie wyniki z 8 listopada.

TSH- 2,61 Norma 0,30-4,20
FT4-15,7 Norma 12,0-22,0
Prolaktyna- 6,5 Norma 4,8-23,3
 
reklama
Rozwiązanie
Właśnie nie ma nic takiego. Na co dzień mieszkam za granicą i tu nie podają wartości dla kobiet w ciąży tylko ogólne. Dzisiaj byłam u lekarza i potwierdził ciąże. I tu mam do was pytanie pewnie głupie, jeśli zrobił mi USG i powiedział,że zarodek znajduje się w macicy serduszko bije to nie grozi mi już ciąża pozamaciczna ?
Wszystko zależy jak twój organizm reaguje na leki. Znam przypadki że np wprowadzana kobiecie większą dawkę 3 razy w tygodniu. Stopniowo podnoszą. A ja takie przypadki jak i ja, że muszą mieć od razu większą dawkę. ;) trzeba za jakieś 2 tygodnie skontrolować. Pamiętaj , że bardzo ważne jest w ciązy ft4. Aby mi je unormowac musieliśmy wejść na duża dawkę i przez to tsh za bardzo opadlo. Także trzeba znać organizm ;)
 
Witam. Prawdopodobnie jestem w ciąży ostatnią miesiączkę miałam 25 października cykl trwa u mnie 29 dni. . Cztery testy wyszły pozytywnie. Jutro wizyta u ginekologa. Na co dzień zażywam Euthyrox 50 i Dostienex odkąd dowiedziałam się, ze mogę być w ciąży zwiększyłam dawkę Euthyroxu do 75 a Dostinex odstawiłam ( za poradą lekarza online) . Wizytę u mojego endokrynologa mam dopiero 19 grudnia. I tu moje pytanie czy według was to dobra dawka ?
Oto moje ostatnie wyniki z 8 listopada.

TSH- 2,61 Norma 0,30-4,20
FT4-15,7 Norma 12,0-22,0
Prolaktyna- 6,5 Norma 4,8-23,3
Tsh za wysokie. W ciąży najlepszy wynik dla kobiet z tarczyca sprzed ciąży jest w granicach 1
 
reklama
Właśnie nie ma nic takiego. Na co dzień mieszkam za granicą i tu nie podają wartości dla kobiet w ciąży tylko ogólne. Dzisiaj byłam u lekarza i potwierdził ciąże. I tu mam do was pytanie pewnie głupie, jeśli zrobił mi USG i powiedział,że zarodek znajduje się w macicy serduszko bije to nie grozi mi już ciąża pozamaciczna ?
 
Rozwiązanie
Do góry