reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to może być ząbkowanie?

Monia182

Aktywna w BB
Dołączył(a)
3 Luty 2022
Postów
74
Witam.
Mój syneczek ma 10 tygodni. Zaczął strasznie nerwowo wkładać rączki do buzi. Wygląda to tak jak by bardzo chciał wymasować sobie dziąsło, jednocześnie przy tym marudzi, a czasem nawet płacze i bardzo się ślini. Śpi nie spokojnie, często nerwowo przez sen wkłada rączkę do buzi lub gdzieś tam w okolicach ucha, policzka sobie rączką macha. Pierwsze co mi przyszło na myśl to ząbkowanie, ale przecież to za wcześnie. Co myślicie?
 

Załączniki

  • IMG_20220927_110704.jpg
    IMG_20220927_110704.jpg
    1,7 MB · Wyświetleń: 227
  • IMG_20220927_110958.jpg
    IMG_20220927_110958.jpg
    1,8 MB · Wyświetleń: 93
reklama
To normalne, że dziecko tak się zachowuje. Te rączki w buzi i ślina zostaną z nim na długo. "Oblizywanie" świata to naturalny etap rozwoju. Oczywiście ząbki też już idą. To nie jest tak, że tylko dzień dwa i są. Wyżyna ile, to długi proces. Czy za szybko? Mój syn pierwszy ząbek miał w wieku cztery i pół miesiąca. Dzieci są różne.
 
Mój synek zaczął się tak zachowywać jak miał jakieś 2msc ślinił się, wpychal do buzi rączki, płakał, i uwielbiał " mamlac smoczek od butelki" dokładnie jak miał 3 msc wyszły mu górne jedynki zaraz potem dolne itd... finalnie ma 20 msc i 20 zębów.
 
Mój synek zaczął się tak zachowywać jak miał jakieś 2msc ślinił się, wpychal do buzi rączki, płakał, i uwielbiał " mamlac smoczek od butelki" dokładnie jak miał 3 msc wyszły mu górne jedynki zaraz potem dolne itd... finalnie ma 20 msc i 20 zębów.

Także uważam że nie jest za wcześnie na ząbkowanie u Twojego maluszka.
Ząbki idą długo, może po miesiącu dopiero wyjsc, a najbardziej dokucza dziecku to jak te ząbki zaczynają wychodzić , ulga jest dopiero po przebiciu się ... Nasz mały jak szły mu czwórki nie mógł sobie poradzić ( dodam że szły mu wszystkie na raz 😡🤯)
 
Dziękuję za odpowiedzi. Tak, rozumiem, że dziecko poznaje świat wkładając wszystko do buzi, swoje ręce również. Zauważyłam jednak, że jego zachowanie się trochę zmieniło, a nie sądziłam, że tak wcześnie mogą iść zęby. Pozdrawiam.
 
Do góry