reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to owulacja?

Dołączył(a)
12 Styczeń 2020
Postów
2
Witam :)
Od 3 miesięcy staramy się o maluszka, mam PCOS i wysoka prolaktyne na co biorę bromergon. Ostatnia miesiączka rozpoczęła się 24.12., od 7.01 (15dc) szyjka macicy była bardzo uniesiona, miękka i otwarta (? wyczuwalny pod palcem uchylony otwór w kształcie prostokąta), śluz aż do wczoraj coraz bardziej klarowny i przezroczysty, temperatura do 9.01.w granicach 36,5-36,6, dnia 10.01 wynosiła 36,4, natomiast wczoraj wzrosła do 37 stopni, dziś jest to 37,3 z dodatkowym pobolewaniem jajnika. Zastanawia mnie fakt, ze po obudzeniu i mierzeniu temperatury w łóżku wynosi ona ok 36,6, jedynie ok godz 9 są zauważalne jakiekolwiek zmiany. Dodam tylko ze w pozostałe dni cyklu podczas całego dnia jest to stałe 36,6, jedynie po owulacji wzrasta do 37-37,5 choć jest to do zmierzenia jedynie po rozbudzeniu dopiero od godziny 9 i utrzymuje się aż do końca dnia. Stad moja niepewność czy taki pomiar może być traktowany jako miarodajny? Czy mogę podejrzewać, ze owulacja wystąpiła między 10 a 11.01?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Witam :)
Od 3 miesięcy staramy się o maluszka, mam PCOS i wysoka prolaktyne na co biorę bromergon. Ostatnia miesiączka rozpoczęła się 24.12., od 7.01 (15dc) szyjka macicy była bardzo uniesiona, miękka i otwarta (? wyczuwalny pod palcem uchylony otwór w kształcie prostokąta), śluz aż do wczoraj coraz bardziej klarowny i przezroczysty, temperatura do 9.01.w granicach 36,5-36,6, dnia 10.01 wynosiła 36,4, natomiast wczoraj wzrosła do 37 stopni, dziś jest to 37,3 z dodatkowym pobolewaniem jajnika. Zastanawia mnie fakt, ze po obudzeniu i mierzeniu temperatury w łóżku wynosi ona ok 36,6, jedynie ok godz 9 są zauważalne jakiekolwiek zmiany. Dodam tylko ze w pozostałe dni cyklu podczas całego dnia jest to stałe 36,6, jedynie po owulacji...
Witam :)
Od 3 miesięcy staramy się o maluszka, mam PCOS i wysoka prolaktyne na co biorę bromergon. Ostatnia miesiączka rozpoczęła się 24.12., od 7.01 (15dc) szyjka macicy była bardzo uniesiona, miękka i otwarta (? wyczuwalny pod palcem uchylony otwór w kształcie prostokąta), śluz aż do wczoraj coraz bardziej klarowny i przezroczysty, temperatura do 9.01.w granicach 36,5-36,6, dnia 10.01 wynosiła 36,4, natomiast wczoraj wzrosła do 37 stopni, dziś jest to 37,3 z dodatkowym pobolewaniem jajnika. Zastanawia mnie fakt, ze po obudzeniu i mierzeniu temperatury w łóżku wynosi ona ok 36,6, jedynie ok godz 9 są zauważalne jakiekolwiek zmiany. Dodam tylko ze w pozostałe dni cyklu podczas całego dnia jest to stałe 36,6, jedynie po owulacji wzrasta do 37-37,5 choć jest to do zmierzenia jedynie po rozbudzeniu dopiero od godziny 9 i utrzymuje się aż do końca dnia. Stad moja niepewność czy taki pomiar może być traktowany jako miarodajny? Czy mogę podejrzewać, ze owulacja wystąpiła między 10 a 11.01?
Bierzesz pod uwagę tylko i wyłącznie ptc czyli po przebudzeniu przed wstaniem, o stałej porze. Każde zaburzenie moze mieć wpływ na temp i już wynik inny. Nanieś te temp na jakiś wykres i pokaż, będzie łatwiej.
 
Rozwiązanie
Do góry