reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czy trace pokarm???

Dołączył(a)
19 Kwiecień 2009
Postów
1
Miasto
Nowa Ruda/Toronto/Dublin
Witam :) jestem tu nowa i mam pytanko czy moze mialyscie podobny problem.
jestem mama od 3 miesiecy i od samego poczatku karmie piersia i nigdzy nie mialam zadnych problemow moja coreczka od samego poczatku potrafila ssac z piersi. ale teraz po 3 miesiacu zaczela sie dziwnie zachowywac prawie przy karzdym karmieniu piersia possie troszke i zaraz wypluwa zachwilke znowu zlapie i znowu to samo czasem nawet sie zaczyna denerwowac krzyczy, napina sie i wygina. nie wiem co mam robic?? czy to mozliwe zeby mi pokarm zanikal po takim czasie? jak moge pomuc lektacji?? dodam ze dokarmiam coreczke na poczatku dawalam jej kaszke-ryzowa ale miala zatwardzenie i zmienilam na mneko w proszku ale piers caly czas podaje malej i pije bez problemy troszke pszed butelka i troszke po butelce ale butelke podaje tylko dwa razy dziennie rano i wieczorem a w nocy i w ciagu dnia cycusia podaje. czy powinnam czesciej podawac butelke?? i jaka kupke powinno robic dziecko karmione piersia i butelka???
jestem bardzo nerwowa i zestresowana mozna powiedziec ze jestem klebkiem nerwow!!!! od samego porodu juz mi tak zostalo jedyna osoba ktora mnie nie denerwuje jest to moja corka chcialam zeby lekarz mi przepisal cos na uspokojenie ale nie moge nic brac bo karmie piersia czy macie jakies domowe sposoby?? dodam ze melissa nie pomaga !! juz sama nie wiem co mam robic!!!
PROSZE POMUZCIE!!!
CALUJE GORACO!!!
 
reklama
Podobno dopoki karmisz piersia to pokarm bedziesz miec... Natomiast mozesz miec problem ten sam jaki ja mialam, dalas butelke... Niemowleta ssaja podobno inaczej z butelki, z piersi pija jak "kotek". Jezeli zmieniasz piers, butelka, znowu piers, dziecko jest zdezorientowane... Poza tym przy butelce szybko robi sie leniwe, bo nie musi sie wysilac jak je. Moja rada odstaw butelke, sprobuj samej piersi. Im wiecej bedzie pila z piersi, tym wiecej bedziesz miec pokarmu tak to podobno dziala, ale moze sie myle... Co myslicie?...
 
jeśli już dokarmiasz butelką to zawsze najpierw pierś a jesli jej mało potem daj butelkę dodatkowo dziecko może się denerwować tym że około 3- miesiąca przychodzi skok z ilością pokarmu tzw "kryzys laktacyjny " i nagle go zaczyna brakować kilka dni lenistwa i ciągłe przystawianie dziecko pobudzi laktacje :tak: kryzys pojawia się przez skok rozwojowy dziecka może to być powód denerwowania się dziecka jeśli jej nie leci poprostu się złości ?

najlepiej jak pisałam poleżeć z dzieckiem i co jakiś czas dawać jej pierś nieraz to kwestia 2-3 dni nieraz dłużej , nie denerwować się;-) i dużo pić
 
Ostatnia edycja:
Ja mialam podobny problem.Karmilam piersia przez 2 tyg.pozniej zanikl mi pokarm z jednej piersi wiec jako ze moja coreczka lubi zjesc:tak:musialam dac butelke.
I karmiac jednoczesnie piersia i butla corka odstwila piers bo wolala butelke.Dodam ze jak tak karmilam to zaczely sie problemy z brzuszkiem i kupami.Jak rozmawialam z lekarzem to powiedzial ze moze tak byc z powodu mieszania mleka.
 
ja też miałam podobnie,najpierw była sama pierś,potem zaczęło się dokarmianie butelką i przez jakiś czas mała ssała i pierś i butelkę potem wybrała butelkę, a ja ściągałam laktatorem i dawałam przez smoczek;Też mi się wykręcała od cyca i płakała a jak dałam butelkę to wypiła i spała.
Jeśli to tylko kryzys mleczny to albo więcej przystawiaj maleństwo albo próbuj odciągać bo to podobno stymuluje produkcję mleka,powodzenia
 
Ja moją córe karmię również mieszanie tzn. pierś i butelka..... przy czym my problemu nie mamy... mała jak jest u dziadków i dostaje butelke to zaraz po moim powrocie sama chce cyca..... i nie wypacza to jej sposobu ssania....


NIE DENERWUJ SIE!!!!!!
To również może wpłynąć niekorzystnie na laktacje.... do tego stopnia że faktycznie stracisz pokarm!!!!!!!! Idź na długi spacer...wycisz sie... i przystawiaj córeczkę jak najczęściej do piersi!!!
 
Do góry