reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Drapanie się po buzi

Maga83

Szczęśliwa Mama i Żona
Dołączył(a)
1 Lipiec 2010
Postów
73
Miasto
Będzin
Moja córeczka ostatnio wieczorami ma problem z zaśnięciem. Próbując zasnąć okropnie drapie się po buzi (przy uszach i nad brwiami). Pomimo tego, że obcinamy jej paznokietki co drugi dzień, to i tak skóra jest mocna zaczerwieniona. Rękawiczki-niedrapki nie pomagają, mała płacze jak ma je założone i zrzuca je.
Miałyście może taki problem? Jak sobie poradziłyście?
 
reklama
Spróbuj opatulac ją do snu tak by nie mogła ruszyc rączkami. Cos w stylu metody dr Karpa. Moje dzieci sie nie drapały jak twoje, ale wypychały sobie smoczka raczkami, tarly oczy, własne ciało przeszkadzało im zasnąć. Opatulanie pomogło. W pierwszym odruchu bunt, ale po minucie spokoj. Teraz kiedy zosia nie zasnie po 10 minutach od opatulenie, znaczy, ze nie jest śpiąca.



 
Maga83 nie chcę Cie martwić,ale być może zaczyna sie jakieś uczulenie?bo jeśli drapie się wokół uszek, to wszystko możliwe,a zauważyłaś jeszcze coś niepokojącego?czerwone policzki?zieloną kupę?
 
ale mój syn też sie drapie za uszkami, trze oczka i uczulenia nie ma. Byc może ma jakieś problemy z zasnieciem, cos jej przeszkadza, troszeczke za mała na zęby jest. Ale pociesze cie że to mija, mój syn na przełomie 3-4 miesiące też miał problem ze spaniem..wiec konczyło sie na spaniu ze mna w lozku.
teraz mam problem odstawienia od cyca..koszmar
 
elusia84 wydaje mi się, że to nie powinno być uczulenie. Buzię ma mytą przegotowaną wodą, od początku stosujemy ten sam krem do twarzy przy wyjściach na spacery. Jest dzieckiem "butelkowym" od urodzenia i zawsze dostaje to samo mleko, nic innego.
Poza tym drapie się tylko wieczorami, w dzień nie ma problemu z zaśnięciem. Trwa to już około tygodnia.

Magnez1 spróbuję ją opatulić, choć może być ciężko, bo ona uwielbia spać w pozycji "na samolot", czy ręce jak najdalej od ciałka ;-)

marysia868 na szczęście Gabi śpi w łóżeczku. Powodzenia w odstawianiu od cycusia :-)
 
Zosia tez się lubi "rozkłada". Dlatego właściwie nie opatulam ale przytrzymuje jej rączki pod kołderką, dociskając kołderke od zewnątrz. Ale w opisie to brzmi sadystycznie ;-). Po zasnieciu rozkłada sie jak chce
 
Maga polecam zakladanie pizamki z przydlugimi rekawkami.Moja corcia do dzisiaj trze oczy i sie drapie po buzi przd zasnieciem chociaz ma prawie 10 miesiecy.Pielegniarka po porodzie wlasnie poradzila mi zaduze koszulki jezeli dziecko nie lubi rekawiczek.
 
reklama
Wczoraj spróbowałyśmy włożyć rękawiczki. Skończyło się na tym, że odechciało jej się spać, bo była zdziwiona, że ma coś na rękach. ;-)Pół godziny oglądała sobie ręce, a potem kolejne pół godziny starała jej się zrzucić. Udało się.
Opatulenie nie pomogło, był płacz i rzucanie głową.
Dziś spróbujemy przydługich rękawów.:-)

gosia91 ja wiem, że maluch może się drapać przed zaśnięciem. Tylko martwi mnie to, że ona ma aż czerwone przy uszach, czasem aż skórka jest lekko zdrapana. Obawiam się jakiegoś mocniejszego podrażnienia. Do tej pory nie było takiego problemu.
 
reklama
Do góry