reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Duphaston

vixxua

Aktywna w BB
Dołączył(a)
18 Marzec 2019
Postów
71
Cześć, pisze to w imieniu koleżanki, która mnie poprosiła o napisanie tego wątku.
Ma ona bardzo nieregularne cykle, ostatnio była u ginekologa który przepisał jej duphaston na wywołanie okresu, kończy już prawie opakowanie a miesiączki dalej nie widać, dodam że przez ten czas co brała duphaston nie zabezpieczała się z mężem. Pyta po prostu czy jest możliwość ciąży bo z drugiej strony spóźnia się jej już prawie dwa miesiące ale duphaston bierze dopiero 7 dni po 2 tabletki na dobę. Czy jest taka możliwość?? Wiadomo że na testy jeszcze za wcześnie 🙈
 
reklama
Czasami dopiero po odstawieniu Duphastonu przychodzi okres. On ogólnie hamuje owulacje, więc myślę, że w trakcie brania go nie zaszla w ciążę. Jeżeli ma tak nieregularne cykle to może warto zbadać przyczynę.
 
Czasami dopiero po odstawieniu Duphastonu przychodzi okres. On ogólnie hamuje owulacje, więc myślę, że w trakcie brania go nie zaszla w ciążę. Jeżeli ma tak nieregularne cykle to może warto zbadać przyczynę.
Przyczynę już zna i ma zacząć leczenie po miesiączce, której na ten moment nie widać 🙈 i już się nakręca że może jest w ciąży
 
Pyta też czy jest możliwe pomylenie we wczesnej ciąży torbiela z ciążą bo już naczytała się w necie i wiadomo jak to człowiek wszystko pod siebie ustawi 😄
 
Niech zrobi betę i będzie wiedzieć. Na usg nie da się tych dwóch rzeczy pomylić ze sobą. Natomiast pozytywna betę może dać również torbiel o charakterze nowotworowym.
 
reklama
Z tego co wiem, miesiączka przychodzi po odstawieniu duphastonu. Trzeba go brać przez określony czas, odstawić i w ciągu paru dni powinno nastąpić krwawienie.

Jest też druga strona medalu. Przy terapii duphastonem w cyklu, w którym mogło dość do zapłodnienia nie odstawia się leku, bo może wystąpić "krwawienie z odstawienia". Zazwyczaj nie jest bardzo groźne, ale na pewno powoduje stres.

Koleżanka mówiła lekarce, że będą się starać o dziecko? Nie dostała konkretnych wytycznych jak ma zażywać i kiedy odstawić tabletki?
 
reklama
Z tego co wiem, miesiączka przychodzi po odstawieniu duphastonu. Trzeba go brać przez określony czas, odstawić i w ciągu paru dni powinno nastąpić krwawienie.

Jest też druga strona medalu. Przy terapii duphastonem w cyklu, w którym mogło dość do zapłodnienia nie odstawia się leku, bo może wystąpić "krwawienie z odstawienia". Zazwyczaj nie jest bardzo groźne, ale na pewno powoduje stres.

Koleżanka mówiła lekarce, że będą się starać o dziecko? Nie dostała konkretnych wytycznych jak ma zażywać i kiedy odstawić tabletki?
Akurat ja brałam Duphaston od 20 do 25 dnia cyklu i zawsze w 24 dniu dostawałam okres. Dzięki temu wyregulował się mój cykl, ale kiedy znowu zaczęłam brać Duphaston, zamiast dostać okres przez tydzień plamiłam, dopiero po plamieniu przyszedł normalny okres.
 
Do góry