reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dysplazja stawu biodrowego

Ainhoa

Mama Zuzi
Dołączył(a)
16 Grudzień 2011
Postów
777
Jak byłam mała byłam szeroko pieluszkowana, mama powiedziała, że to dlatego, że nie miałam jakiejś galaretki i ona musiała wyrosnąć. Czy to jest to samo co dysplazja ... ?? Czytałam, że jak urodze Zuza jest w grupie ryzyka jeżeli chodzi o tą dysplazję (jezeli to jest to co miałam), ale moja mama nie potrafi powiedzieć czy to się tak nazywało, a w Wikipedii nie ma nic o galaretce...
 
reklama
Też pierwszy raz słyszę o galaretce :) Po urodzeniu dziecka trzeba prawidłowo je pieluchować, tzn. tak żeby nie ograniczać ruchów w stawach biodrowych - wszystkie zapięcia powinny być nad stawami, a nie na nich. W pierwszym miesiącu życia koniecznie trzeba skontrolować bioderka u ortopedy i wykonać usg. Istnieje możliwość obciążenia ryzykiem dysplazji, dlatego bardzo ważna jest prawidłowa pielęgnacja i kontrole u ortopedy. Pozdrawiam
 

Podobne tematy

Do góry