reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzień zapłodnienia

Dołączył(a)
30 Kwiecień 2020
Postów
3
Witam was dziewczyny. Jestem nieco zaskoczona co do moich wyników usg. Otóż ostatni dzień miesiączki po której zaszlam w ciążę to 15 grudnia. Więc powinnamzajść w ciążę około 28-29 grudnia. Jednak moje pierwsze usg W 6 tygodniu wykazało, że zaszlam w ciążę 20 grudnia. Natomiast kolejne w 12 tyg, że 17 grudnia. Ktoś mi może wyjaśnić czemu usg pokazuje starsza ciążę? Ewentualnie czemu tak jest ?
 
reklama
Wiek ciąży mierzy się od pierwszego dnia miesiączki - czyli jest to pierwszy dzień cyklu. Przy cyklach 28-dniowych, dzień w którym powinnaś dostać okres, a go nie dostałaś jest traktowany jako 4 tc. Trochę to dziwne, ale tak liczą. W przypadku bardzo nieregularnych cyklów można "wyliczyć" wiek ciąży na podstawie wielkości pęcherzyka, a potem dziecka, ale pomiar nie jest do końca miarodajny, bo wystarczy milimetr różnicy, albo inny sprzęt i data może się zmienić. Wraz ze wzrostem dzidziusia różnice mogą być większe, ze względu na ruchy dziecka, a poza tym każde rośnie w swoim tempie. Wiadomo - są widełki min/max. Więc jeśli masz w miarę regularne cykle, to za pewnik bralabym date ostatniej miesiączki - ale tak jak pisałam wcześniej - jej pierwszy dzień.
 
Mi też po prenatalnym wyszła starsza ciąza o 4dni,a to niemożliwe bo leczyłam się hormonalnie i miałam monitoring.Pozatym dokładnie wiem kiedy to było,bo wtedy lekarz dał zielone światło.A to że ciąża jest starsza,to po prostu może szybciej się rozwija.A może szybciej doszło do zagnieżdżenia.Tym się nie przejmuj
 
Nie da się precyzyjnie określić momentu poczęcia. Tak jest tylko w przypadku iui lub ivf. Czy termin z usg pokrywa Ci się z dniem oststniej miesiączki? Bo tak liczy sie tygodnie ciąży. Od 1 dnia OM.
 
Wiek ciąży mierzy się od pierwszego dnia miesiączki - czyli jest to pierwszy dzień cyklu. Przy cyklach 28-dniowych, dzień w którym powinnaś dostać okres, a go nie dostałaś jest traktowany jako 4 tc. Trochę to dziwne, ale tak liczą. W przypadku bardzo nieregularnych cyklów można "wyliczyć" wiek ciąży na podstawie wielkości pęcherzyka, a potem dziecka, ale pomiar nie jest do końca miarodajny, bo wystarczy milimetr różnicy, albo inny sprzęt i data może się zmienić. Wraz ze wzrostem dzidziusia różnice mogą być większe, ze względu na ruchy dziecka, a poza tym każde rośnie w swoim tempie. Wiadomo - są widełki min/max. Więc jeśli masz w miarę regularne cykle, to za pewnik bralabym date ostatniej miesiączki - ale tak jak pisałam wcześniej - jej pierwszy dzień.
Myślałam, że kiedyś liczyli ciążę od ostatniej miesiączki, a wyliczają ja na podstawie wielkości pęcherzyka :)
 
reklama
Jedno to owulacja a drugie zapłodnienie i zagnieżdżenie się jajeczka w macicy, może to nastąpić po 4 dniach od owulacji, może być po 12, nie da się zgadnąć. Datę porodu przeważnie liczy się na podstawie USG pierwszego trymestru, dlatego może nieco odbiegać od daty OM bo właśnie te kilka dni w zagnieżdżeniu i początku rozwijania się ciąży robi różnicę. Tak czy inaczej nikt nie da również gwarancji że poród odbędzie się w wyznaczonym terminie więc nie ma sensu się tym stresować.
 
Do góry