reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ekscytacja niemowlaka

Marzena 0987

Początkująca w BB
Dołączył(a)
20 Grudzień 2021
Postów
22
Czy któraś z Was spotkała się z ekscytacją u 3 -4 miesiecznego niemowlaka okazywanej w następujący sposób, córka leżąc na płaskim podłożu macha rączkami i nóżkami ,odchyla główkę i patrzy za siebie, robi tak tylko jak położe ją na płaskim.... zaczęło się to od maty edukacyjnej z zabawkami nad nią i tak jej zostało...pediatra ,fizjoterapeuta ,neurolog wszyscy zgodnie twierdzą że to ekscytacja u niej , nie mogę jej tego oduczyć a boje się że patrzenie za siebie jej zostanie
 
reklama
Młoda odkrywa świat, a fachowcy co mówią na ten temat?
Ja pamiętam, że młoda robiła mi podobnie jak się na coś cieszyła... Nie robiłam z tym nic, samo przeszło - nie zwróciłam nawet uwagi kiedy (chyba jak już całkowicie świadomie nauczyła się sięgać po rzeczy ją interesujące)
 
Czy któraś z Was spotkała się z ekscytacją u 3 -4 miesiecznego niemowlaka okazywanej w następujący sposób, córka leżąc na płaskim podłożu macha rączkami i nóżkami ,odchyla główkę i patrzy za siebie, robi tak tylko jak położe ją na płaskim.... zaczęło się to od maty edukacyjnej z zabawkami nad nią i tak jej zostało...pediatra ,fizjoterapeuta ,neurolog wszyscy zgodnie twierdzą że to ekscytacja u niej , nie mogę jej tego oduczyć a boje się że patrzenie za siebie jej zostanie
Mój syn też tak robił, co w tym złego?
 
Pierwszy pediatra bez z samego opisu stwierdził że to może być epilepsja, dlatego odwiedziłam innego pediatrę, fizjoterapeuty,i neurologa którzy mówią że to ekscytacja... to moje pierwsze dziecko, trudny poród i przejścia po, samo machanie rączkami i nóżkami odbieram za normę ale to odchylanie główki do tyłu i patrzenie za siebie mnie stresuje i chciałam poznać opinię bardziej doświadczonych matek
 
Młoda odkrywa świat, a fachowcy co mówią na ten temat?
Ja pamiętam, że młoda robiła mi podobnie jak się na coś cieszyła... Nie robiłam z tym nic, samo przeszło - nie zwróciłam nawet uwagi kiedy (chyba jak już całkowicie świadomie nauczyła się sięgać po rzeczy ją interesujące)
 
Jak do niej mówię to przestaje tak robić, jak zmienia pozycje ,lub jest noszona to też tego nie robi ,tylko jak leży na pleckach na płaskim
 
Skoro specjaliści wypowiedzieli się że to ekscytacja,a nie jakiś stan choroby wymagające jakiejś Twojej reakcji no to możesz obserwować. I przyjąć że jest wszystko dobrze. Dziecko jest jeszcze malutkie jeszcze wiele rzeczy będzie się działo.I ono i jego zachowania będą się zmieniać.
 
reklama
Czy któraś z Was spotkała się z ekscytacją u 3 -4 miesiecznego niemowlaka okazywanej w następujący sposób, córka leżąc na płaskim podłożu macha rączkami i nóżkami ,odchyla główkę i patrzy za siebie, robi tak tylko jak położe ją na płaskim.... zaczęło się to od maty edukacyjnej z zabawkami nad nią i tak jej zostało...pediatra ,fizjoterapeuta ,neurolog wszyscy zgodnie twierdzą że to ekscytacja u niej , nie mogę jej tego oduczyć a boje się że patrzenie za siebie jej zostanie
I jak było dalej? Przeszło?
 
Do góry