reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gazy w nocy, częste pobudki

sqrlx

Aktywna w BB
Dołączył(a)
29 Czerwiec 2021
Postów
77
Hej,
Mam "mały wielki" problem z moim rocznym maluchem. Ciągnie się to już pół roku. Mianowicie młodego męczą praktycznie codziennie gazy w nocy. Potrafi się budzić, w zależności od dnia 5-8 razy. Nie potrafię ustalić, czy to alergia, gdyż ma tak praktycznie codziennie, czego by nie jadł. W nocy budzi się z płaczem, pręży się, wygląda to tak jakby nie umiał puszczać bąków e nocy, bo jak nie śpi nie ma tego problemu. Czasem mu się wymsknie, co czasem pomoże i lepiej śpi, a rano to jest cała seria. 🤣 Czasami śpi normalnie, nie ma tych problemów, co prawda rzadko ale również nie wiem z jakiego powodu, gdyż od jakichś 2 miesięcy jego posiłki są względnie monotonne. Wszystko dlateg, że mam wrażenie, że po warzywach problem się nasila, ale sama już nie wiem. :( Ogólnie w ostatnim czasie też ujawniło się parę alergii, jak np. na marchewkę, arbuza. Truskawki, buraka, melon. Ogólnie warzyw i większości owoców w ogóle nie trawi (widać w kupce) i być może też w tym tkwi ten problem gazów. Czy ktoś może miał podobnie? Byłam z tym u lekarza i póki co dała tylko probiotyk, który nic nie dał. 😟

Pozdrawiam
 
reklama
Hej,
Mam "mały wielki" problem z moim rocznym maluchem. Ciągnie się to już pół roku. Mianowicie młodego męczą praktycznie codziennie gazy w nocy. Potrafi się budzić, w zależności od dnia 5-8 razy. Nie potrafię ustalić, czy to alergia, gdyż ma tak praktycznie codziennie, czego by nie jadł. W nocy budzi się z płaczem, pręży się, wygląda to tak jakby nie umiał puszczać bąków e nocy, bo jak nie śpi nie ma tego problemu. Czasem mu się wymsknie, co czasem pomoże i lepiej śpi, a rano to jest cała seria. 🤣 Czasami śpi normalnie, nie ma tych problemów, co prawda rzadko ale również nie wiem z jakiego powodu, gdyż od jakichś 2 miesięcy jego posiłki są względnie monotonne. Wszystko dlateg, że mam wrażenie, że po warzywach problem się nasila, ale sama już nie wiem. :( Ogólnie w ostatnim czasie też ujawniło się parę alergii, jak np. na marchewkę, arbuza. Truskawki, buraka, melon. Ogólnie warzyw i większości owoców w ogóle nie trawi (widać w kupce) i być może też w tym tkwi ten problem gazów. Czy ktoś może miał podobnie? Byłam z tym u lekarza i póki co dała tylko probiotyk, który nic nie dał. 😟

Pozdrawiam
Jedyne co może pomóc przy alergii to dieta eliminacyjna. Jeżeli podejrzewasz np. białka mleka krowiego musisz wyeliminować wszystko, ale to wszystko co zawiera meko w składzie (sery, pieczywo, masło i pozostałe) na 6 tygodni. Bo tyle wg. naszego lekarza utrzymuje się alergen. Dodatkowo jeżeli nadal jesteście kp, powinnaś to samo wykluczyć że swojej diety. I tak z "podejrzanymi" produktami.

Najlepiej gdybyś poszła do alergologa lub gastroenterologa.
 
U nas trochę są też takie problemy czasami, ale to bardziej zależy od sposobu w jaki syn je.
Są dni, że wszystko znika bardzo szybko, a są takie, że je wolniej. Zdecydowanie mniej gazów jest przy miarowym, powolnym jedzeniu.. Częstsze a mniejsze posiłki też pomagają.
Ale pewnie z alergią niewiele moja rada pomoże ;/
Można się ratować espimsanem, ale zdecydowanie doraźnie..
 
U nas trochę są też takie problemy czasami, ale to bardziej zależy od sposobu w jaki syn je.
Są dni, że wszystko znika bardzo szybko, a są takie, że je wolniej. Zdecydowanie mniej gazów jest przy miarowym, powolnym jedzeniu.. Częstsze a mniejsze posiłki też pomagają.
Ale pewnie z alergią niewiele moja rada pomoże ;/
Można się ratować espimsanem, ale zdecydowanie doraźnie..
Właśnie nie wiem, czy to alergia. Ostatnio właśnie kilka warzyw i owoców go zaczęło uczulać, więc może coś jeszcze. A co do tempa jedzenia. Nie wydaje mi się ono jakoś szczególnie szybkie, ale nie mam porównania. 😅 Espumisan testowany, ale też nie zawsze działał. Teraz zgodnie z radą koleżanki wyżej odstawiliśmy mleko, zobaczymy. Ale dziękuję za odpowiedzi. :)
 
Właśnie nie wiem, czy to alergia. Ostatnio właśnie kilka warzyw i owoców go zaczęło uczulać, więc może coś jeszcze. A co do tempa jedzenia. Nie wydaje mi się ono jakoś szczególnie szybkie, ale nie mam porównania. 😅 Espumisan testowany, ale też nie zawsze działał. Teraz zgodnie z radą koleżanki wyżej odstawiliśmy mleko, zobaczymy. Ale dziękuję za odpowiedzi. :)

Kaszkę robisz na mleku? Jeśli tak to może właśnie nabiał jest tego powodem.
 
Kaszkę robisz na mleku? Jeśli tak to może właśnie nabiał jest tego powodem.
Różnie. Czy daję mu przez dłuższy czas sinlac bezglutenowy i bezmleczny czy kaszkę na mm, jest to samo. Może taki urok. Bo rośnie szybko i przybiera ładnie, więc nic złego raczej się nie dzieje.🤷
Ale teraz odstawiliśmy mleko, więc zobaczymy, czy cos pomoże.
 
reklama
Polecam mleko owsiane w zastępstwie. Nie wszystko na nim super wychodzi, ale jest zdrowe i to jakiś substytut. Mój syn też długo nie jadł mleka i kilku innych rzeczy.. :(
 
reklama
Do góry