reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Glukoza

A

Andzia92

Gość
Hej ,dziewczyny :)
Jestem w 33 tygodniu ciąży na 3 badaniu prenatalnym z synkiem jest wszystko ok,ładnie rośnie,waga prawidłowa,jedyne co wyszło że mam za dużo wód płodowych o 4 cm.
Pani ginekolog kazała powtórzyć glukozę więc powtórzyłam
wynik na czczo -91
Wynik po 1h - 190
Wynik po 2h - 124

Wczesniejsze
89
180
66
Dodam że w nocy miałam zachciankę na Toffife a koło 10 byłam na ogtt jak myślicie ten wynik z wczoraj może oznaczać cukrzycę ciążowa?
Patrzyłam mniej więcej na internecie i są różne normy
 
reklama
drugi pomiar to norma do 180, a kiedy miałas obciazenie 1? bo raczej nie zalecaja czesciej niz 3 miesiace
A z jakiego powodu nie zaleca sie? Ja mialam 3 razy w ciagu miesiaca bo byla taka koniecznosc. U mojej znajomej to samo. Lekarze wiedza co robia. Mysle ze nie wykryta cukrzyca zrobi wiecej szkod niz takie badanie.
 
Właśnie też tak myślałam że jest w miarę ok tylko ograniczyć ale wolałam się kogoś podpytać :) specjalnie pojechałam po wyniki żeby wiedzieć bo się trochę wystraszyłam a wiadome że dziecko najważniejsze :)
 
reklama
Właśnie też tak myślałam że jest w miarę ok tylko ograniczyć ale wolałam się kogoś podpytać :) specjalnie pojechałam po wyniki żeby wiedzieć bo się trochę wystraszyłam a wiadome że dziecko najważniejsze :)
Mi diabetolog mówiła, że cukry rosna do 36 tc, potem sie stabilizuje. Ja jak jem z umiarem to jest ok, a jak najem sie słodkiego to wtedy skacze. Choc nie wiem, czy nie wysle Cię ginekolog do diabetologa i tak.
 
Do góry