reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

Dziewczyny, tak sobie z ciekawości weszłam na kalkulatory porodu na necie i nie ogarniam dlaczego na różnych kalkulatorach wychodzą mi różne terminy porodu..od 27 grudnia do 31 grudnia..Dlaczego tak?
Ostatnia miesiączka była 23 marca..miesiączki były regularne co 28 dni..
Wiadomo z wyliczeń wychodzi 30 grudzień ale dlaczego taka jest rozbieżność w tych kalkulatoracho_O
Bo to działa system i oblicza tak mniej wiecej. To są algorytmy na każdej stronie inne stąd rozbieżność. A tak naprawdę dużo czynników na to wpływa..
Na usg będzie zawsze rozbieżnośc bo to zależy od lekarza jak zmierzyć dzidzię. Każdy mm się liczy;)
Jeśli miało się regularne cykle to prawidłowy termin wylicza się on+7;)
A ja ze swoim 10 lat starszym bratem złapałam kontakt po liceum i teraz najlepiej się z nim dogaduje z tym 8 lat starszym podobnie z tym ze oni mieli zawsze takie bardzo opiekuńcze podejście do mnie (mama kiedy tylko mogła wciskała mnie im pod opiekę ;). Natomiast młodszy ode mnie o 5 lat wiecznie był dla mnie za przeproszeniem „wrzodem na tyłku”. Chodził za mną krok w krok, ja chciałam z koleżankami a on ze mną :D uciekałam, on mnie gonił i płakał heh nienawidziłam go wtedy ale teraz jest moim malutkim braciszkiem i kontakt mamy całkiem całkiem. Kwestia charakterów i po części wychowania tak sądzę. My musieliśmy się sobą opiekować i tak zostało do tej pory.
Ja mam brata 8lat i siostrę 6. Ma syna w wieku mojej córki (4Ce starszy) to z siostrą jeszcze o dzieciach pogadam. Z bratem kontakt zerowy.. ale z siostrą przyjaciółka nie byłam i nigdy nie będę.
Dlatego zdecydowalismy że chcemy żeby różnica była mała.. będzie niecałe 2 lata;)
A to ja przeciwnie, w pierwszej ciąży googlowałam dosłownie wszystko, pamiętam że nawet sprawdzałam, czy wolno mi jeść winogrona :laugh2: To w drugiej mam totalny luz pod tym względem, bo wiem już, co można, a czego nie. I że tych „nie” jest w prawidłowej ciąży znacznie mniej, niż by się wydawało ;-) ;)
U mnie druga ciąża również dużo dużo spokojniejsza! Czuję się trochę jakbym sobie Ją przedluzyla. Fakt że czuje się inaczej, ale jakoś tak ..wiem czego się spodziewać;) może nie googlowalam ale do lekarza miałam miliard pytań i każdy jakiś nowy objaw kłucie lekki ból to strach..
Dziewczyny pytanie z innej beczki: Czy któraś bierze Femibion1? Od którego tygodnia F2?
Ja biorę , mój Dr powiedział że 2 zacząć brać od skończonego 12tyg ja zaczęłam brać jak aplikacja pokazala 13tyg ) już sama się gubię co oznacza skończony 12 czy to 12t1d czy 13t0d
13-14 tydzień. Jeśli masz F1 to zjedz do końca i potem zacznij;) nic się nie stanie. Chodzi o to, że dzidziuś w 2 trymestrze zabiera więcej witamin które są Ci potrzebne ale tak od razu to też nie, więc spokojnie [emoji3]
Skończony 12 t to 13t0d:)
 
reklama
Dzien dobry!
Ostatni raz byłam 18 maja... dzisiaj mam 1 raz gina.. i stresa gratis.. czuję się jakbym miała 1 wizyte w zyciu..
Gdzies mam cichą nadzieje ze mi powie kto tam mieszka...
Z wrazenia to i wymioty wrociły.. byle do 8.30 ☺
Milego wszystkim
 
A ja tak analizuję skład witamin. Dużo z Was bierze femibion, a on tak szczerze pisząc ma jakoś tak mało tych witamin w sobie. DHA malutko (a to ważne), Wit D zupełnie symboliczna. Ma foliany, ale ja np nie mam mutacji więc dla mnie to nieistotne.
Najlepszy skład ma chyba dha mama doppelherz. Możecie się wypowiedzieć nasze farmaceutki?
 
Wcześniej był poruszany temat becikowego, ale jest jeszcze taki dodatek 1tys za urodzenie dziecka, to jest jakby od miasta/gminy i nie ma kryterium dochodowego. Tak jak w przypadku becikowego trzeba mieć zaświadczenie że jest się pod opieką lekarza nie później niż od 10tyg. No i tak się zastanawiam czy lekarz który przyjmuje prywatnie może mi to podpisać? Na karcie ciąży mam co prawda wpisany pierwszy zapis na 10+6 ale usg robiłam tam u nich już w 7 tyg. Więc udokumentować to nie będzie problem. Pytanie czy „prywatny lekarz” może to poświadczyć?
A to właśnie chyba mówisz o tym kryterium dochodowym .. bo pierwsze becikowe masz jakieś przekraczasz 1922 zł na osobę, a to drugie wtedy kiedy masz rodzinne i próg też jest ale dużo mniejszy..?
 
reklama
Dzien dobry!
Ostatni raz byłam 18 maja... dzisiaj mam 1 raz gina.. i stresa gratis.. czuję się jakbym miała 1 wizyte w zyciu..
Gdzies mam cichą nadzieje ze mi powie kto tam mieszka...
Z wrazenia to i wymioty wrociły.. byle do 8.30 [emoji5]
Milego wszystkim
Dasz radę, wszystko będzie cudnie, sprzedaj info powizytowe jak tylko będziesz mogla :) :) :)
 
Do góry