reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Cassis - to bardzo smutna wiadomość, trzymaj się dzielnie
Lilijka - podeślij mi też na @ obrazy : malajedza(wytnij nawias!)@tlen.pl . Z pokoleniowych przesądów: moja Mama przekazała mi taki, że podczas ciąży należy przyglądać się ładnym dzieciom - a co tam, na pewno nie zaszkodzi :tak:
Co do mnie - tutaj nie będę się przedstawiała, ale piszę bloga tu na babyboom więc zapraszam - tam o mnie można sporo się dowiedzieć :)

Ja nie mogę doczekać się poniedziałku - o 13:10 mam pierwszą wizytę u Gina i mam nadzieję, że zrobi USG :) oraz poda przybliżony termin porodu :-)

Mi piersi nie mieszczą się w staniku, dzięki temu w końcu (pierszy raz w życiu) chyba mogę powiedzieć że mam CYCKI które widać!:-D Tylko w nocy tak bolą, że spanie na boku odpada zupełnie :eek:
Dzisiaj natomiast dzień zaczął się wybitnie - nie mdli - czuje się fantastycznie :-D Natomiast troche mnie drapie w gardle - czy macie jakieś domowe sposoby szybkiego podleczenia gardziołka bez stosowania środków z apteki?

A jak Wy się dziś czujecie, kobitki? Z (prawie-)weekendowym pozdrowieniem! MJ
 
reklama
casis bardzo mi przykro :-(trzymaj sie cieplutko.
ja jak byłam na pierwszej wizycie u gina to mnie nie badał i nie robił zadnego wywiadu miałam robione tylko usg. Nastepna wizyte mam we wtorek.

Jak narazie to nie mam mdłości ani piersi mnie nie bola
Dzis jak narazie czuje sie swietnie i miejmy nadzieje ze bedzie tak dalej.
sprubuj noże goracej herbaty z miodem i cytryna na gardło

A poza tym witam nowe mamusie.
 
Ostatnia edycja:
Cassis - poplakalam sie z wrazenia, to naprawde smutne, ale 3 miesiace i mozna startowac od nowa. Kwas foliowy wcinasz?
Ide do gina po raz pierwszy 4 maja, czuje sie swietnie jak na pierwsze miesiace, wszystko rosnie, boli, mdli, ssie, czyli jest ok)
Ciagle podjadanie pomaga naprawde na mdlosci. Mam w szufladzie paluszki i musli - podjadam na sucho. Jeden problem: malo pije a w ciazy jeszcze mniej. No nie chce mi sie i juz. Nie smakuje mi picie.
I alergia jakby mniejsza, albo sie przyzwyczailam...
 
W poprzedniej ciąży też od razu nie miałam karty ciąży założonej, teraz kolejną wizytę mam 30 kwietnia i wtedy wszytsko bedę miała pozakładane.
 
Witam dziewczynki.
Wczorj byłam tak padnięta ze nawet sie nie przedstawiłam.
Jestem jedna z grudnioweczek i oby to sie nie zmieniło. Z moich obliczeń wynika ze maleństwo powinno pojawić sie na świecie około 12.12.2009.
To moja pierwsza ciąza. Wcześniej kilku lekarzy mnie skresliło i powiedziało ze raczje nie ma szan. Dlatego taraz tak sie boje.
Jestem pewna ze to moje zafasolkowanie to cud. Tydzien przed ślubem byłam u lekarza powiedział ze w tym cyklu nie ma szans... nie przejmowałam i starałam sie zyc tylko slubem. I tak w noc poslubną...
A w środe lekarz pokazał mi mały"przecinek" i powiedział ze to co tak mryga przy tym "przecinku" to serduszko zarodka.
Może wyda wam sie to dłupie ale to był najcudowniejszy widok w moim zyciu.
To tyle o mnie.

Dziewczynki w zeszłym tygodniu miałam wiecej objawów. I cycuchy bardziej bolały teraz juz jest lepie. Zmeczona juz tak bardzo nie jestem. Tylko czasem mi słabo i apetytu brak po za jedynymi chwilami gdy mam zachciewajke. I jak tak mnie najdzie to oj ochote na jedzonko mam ale tylko na to co mi sie tam zachciało i nic po za tym.
Dziewczynki bardzo bardzo mnie zmartwiłyście ktoś pisał ze bóle w krzyzu zwiastują coś złegoL Boje się bo mnie krzyż w dole często boli tak jakby przy okresie, w sumie boli mnie od samego początku a w środe widziałam malutką fasolke wiec mam nadzieje ze to nie jest az tak zły znak.
MałaJedza
Jeśli chodzi o gardełko proponuje płukać gardziołko wodą z solą lub wodą z wodą utlenioną. Naprawde działa. Szybko i mega skutecznie.

Lilijka i Beata2710
Jestem w podobnej sytuacji. Lekarze już pozbawiali mnie nadzieji na małego ludzika. A tu taka cudowna niespodzianka. Teraz modle się by wszystko było dobrze.
Lilijka wyślij mi proszę przykłady portretów na adres czana1@wp.pl
Kulaszusza
Wiesz pisałaś ze wydaje ci się ze masz już wiekrzy brzuszek. Może masz racje i to siła podświadomości ale też mi się wydaj ze mój brzusio zrobił się jakby większy,
Pisałaś też ze zapach rybki był ble. Jetku miałam tak samo jakieś 2 dni temu ależ to obrzydliwe wspomnienie.

Gumis
Ja też boje się rekacji i rodziców i teściów. Przede mna ostatni rok studiów. Wiec oczywiście wszyscy woleli by żebym najpierw studia skonczyła. Zobaczymy jak będzie powiemy im dopiero po 2 usg.
Emwu 76
Jeśli chodzi o infekcie. Tez tak miałam jakoś w 2 tygodniu. Nie czytałam o tym ale teraz tez to jakoś z ciążą kojarza. Kurcze hcg z 0 wskakuje wciągu kilkunastu dni na 799 bo takie miałam po pierwszym badaniu to jednak cos zmienia.
 
Witam dziewczynki z nie samego rana :) - alez mi sie dobrze spalo. Rano nie moge sie podniesc z lozka ale wieczorem moge siedziec do polnocy i nie jestem spiaca.

Martuska - tez uwazam , ze to dobry moment na przedstawienie sie. zobaczcie ile nas jest. Czasem jak chce skomentowac czyjas wypowiedz to musze sie wracac i sprawdzac kto to napisal bo wszstkie mi sie mieszacie kolezanki. W koncu same ciezarowki to jak was rozrozniac .:)

Martuska,
arabella,
Lilijka,
niunias (z listopada),
MalaJedza,
Stokrotka24,
Beata2710,
aparatka82,
kulaszusza,
maarta100,
magdas,
Monika222,
gogana
no i ja emwu76 (tez Monika:))


I to tylko z ostatnich trzes stron tego watku. I teraz pytania za 100pkt.
Ktora ile ma lat?
Z jakich miast sa?
Ktora to ich ciaza?
Czym sie zajmuja?
o lubia?
Czekaja na chlopca czy na dziewczynke?
Ciaza byla zaplanowana czy niespodzianka?

Moze ktos pomysli , ze jestem wscibska ale przeciez bedziemy tu ze soba okolo 7 miesiecy a i pewnie jeszcze dluzej na kolejnych watkach o dzieciach. Nawet sobie gole brzuche bedziemy pokazywaly. Gadamy kiedy i ile figlujemy z mezami, mowimy jakie mamy balony (czyt.piersi). Nawet o gazach i infekcjach tu bylo a takich podstawowych info o sobie nie wiemy. Wiec ja jestem za . Ktos jeszcze?

Martuska , ty zakladaj nowy watek bo to Twoj pomysl. Proponuje nazwe Grudzien 2009-o nas. - bedzie latwo znalezc.

Kazda moglaby napisaccos o sobie i wstawic fotke. Jak sie zna twarz to tez latwiej.
 
Casis- przykro mi...Sciskam Cie mocno i wierze, ze niedlugo doczekasz sie slicznej, zdrowej i silnej fasolki.
Emwu- zgadzam sie. Jak sie poznamy blizej to bedzie nam tu razem bardziej ,, po domowemu'' .Napisalabym kilka slow o sobie, ale tak mnie wzielo na pizze ( nie bede juz pisac czyja to wina :p ), ze po prostu zaraz ruszam do sklepu w poszukiwaniu smaku, ktory tak za mna lazi!!
Pozdrawiam Was !!
 
Właśnie umówiłam się na wizytę 25.04. Chyba jeszcze do mnie nie dociera, że jestem w ciąży. Najbardziej dokucza mi huśtawka nastrojów. Coraz banalniejsze rzeczy wytrącają mnie z równowagi :wściekła/y: I ten apetyt - wciąż rośnie... :tak: Na dodatek właśnie odstawiam synka od piersi i przykładam sobie okłady z kapusty :no:
Na gardełko ostatnio stosowałam Isla tabletki do ssania (można w ciąży), siemię lniane i czosnek :-p.
Polecam fajny kalendarz ciąży na stronie www.babycenter.com

Emwu76 a mnie czemu nie wymieniłaś?:-D
 
reklama
witam dziewczynki, :eek:niestety dzis wnienajlepszym nastroju:( wczoraj pierwsza wizyta, na wizycie merzenie wazenie, wyszedł 5 tydzien. uff wszystko dobrze. dostałam Dufaston -ktos bierze? ale po wizycie jak dotarłam do domu zaczeły sie straszne bole i plamienie:((((, nie wiem co sie dzieje:( cała noc nie spałam bo mnie brzuch bolał. nie poszłam do pracy, dzwoniłam do gina kazał wziasc nospe na brzuch i 2x na dzien dufaston:(( boje sie. a do tego jutro mam wesele- jestem fotografem...moze te plamki po badaniu?
 
Do góry