reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Guzek na szyi

Dołączył(a)
10 Kwiecień 2018
Postów
4
Witam jestem mamą 4tygodniowego synka. Około tygodnia temu zauważyłam na szyi pod uchem u niego coś jakby Guzek bardzo się zmartwilam jednak położna stwierdziła że mam być spokojna że może to być węzeł chłonny.. Nie dawało mi to spokoju udałam się do lekarza, powiedział on ze mogło się to stać przy porodzie że za mocno został pociagniety i może to być kręcz szyjny ale mam się nie martwić i będziemy obserwować.. Czy miał ktoś taki przypadek i naprawdę nie ma się co martwić bo nie daje mi to spokoju i zastanawiam się nad innym lekarzem..
 
reklama
Dobre, "podczas porodu". Ja przepraszam ale juz tego belkotu na temat porodow, wczesniactwa itd sluchac nie moge.

Powiem tak najczesciej wezly odczynowe pojawiają się właśnie za uszami i w okolicy karku (bardziej nad karkiem-glowka). Też są na szyi (tak jak u Nas), ale u Nas te wezly pojawiły sie po szczepieniu, NOP!
Jeśli "kulka" jest ruchoma zapewne to węzeł odczynowy, dzieci sa bardzo wrażliwe i w ten sposób uklad limfatyczny reaguje. Obserwuj, powinien sie zmniejszyc i zginąć, a raczej nie byc tak mocno wyczuwalny. A jak się martwisz idź na USG, lekarz ma zasrany obowiazek Ci je dać!
Nie rozumiem dlaczego lekarz nie powiedzial zebys poszla zrobić morfologię i oznaczenie Fe. Też poproś i skierowanie albo idź zrobić na wlasna reke, będziesz spokojniejsza! Mozesz zrobić odrazu z rozmazem recznym, nie maszynowym są mniej dokładne.
Chciałam tylko jeszcze wspomnieć, ze dzieci ze "zła" morfologia nie szczepimy dopóki sie nie poprawi, o Fe nie wspomnę bo każdy lekarz powinien uprzedzać jakie maga być skutki szczepienia dziecka z niedoborami żelaza. Ale po co. Ruletko trwaj. A Ty rodzicu się martw!!
 
Do góry