reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna , Acard oraz wielość pęcherzyka

Doradora

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Lipiec 2019
Postów
290
Hejka, za mną 3 poronienia… Okazało się , że mam mutacje MTHR oraz PAI. Od wczoraj zażywam heparynę oraz Acard ( Acard miał być w trakcie staran, ale ciąża była niespodzianką). Wczoraj podczas wizyty u ginekologa dowiedziałam sie ,że w jamie macicy widoczne echo o średnicy 4,7 mm ,mogące odpowiadać wczesnemu pęcherzykowi ciążowemu . Lekarz nie mógł dokładnie powiedzieć czy to pęcherzyk na 100 procent … Na wynikach zapisał zatrzymanie miesiączki 4 tyg +6 . Czy uważacie , ze pęcherzyk jest odpowiedniej wielkości ? Wizyta za dwa tygodnie … boje sie , ze za późno wzięłam heparyne i zarodek Nie zagnieździ sie tak jak powienien :( Dzis zrobilam betę , w poniedziałek kolejna. Dziewczyny z podobnymi przypadłościami i nie tylko - jak u was to wyglądało ?
 
reklama
W obecnej ciąży byłam na wizycie w 4+3 i nie było widać żadnego pęcherzyka w macicy. Betę tego dnia rano miałam 500. Heparynę wzięłam dopiero 3 dni później, gdy potwierdziło że się że beta rośnie. Teraz jestem w II trymestrze. Też mam mthfr i pai i nie brałam nic w trakcie staran - w żadnej ciąży, a to moja szósta, z czego 3 zakończone szczęśliwie. W obecnej ciąży biorę heparynę ale nie ze względu na mutacje, tylko ze względu na źle wyniki krwi, które mi zostały po ostatnim porodzie. Także jak dla mnie niepotrzebnie się martwisz.
 
W obecnej ciąży byłam na wizycie w 4+3 i nie było widać żadnego pęcherzyka w macicy. Betę tego dnia rano miałam 500. Heparynę wzięłam dopiero 3 dni później, gdy potwierdziło że się że beta rośnie. Teraz jestem w II trymestrze. Też mam mthfr i pai i nie brałam nic w trakcie staran - w żadnej ciąży, a to moja szósta, z czego 3 zakończone szczęśliwie. W obecnej ciąży biorę heparynę ale nie ze względu na mutacje, tylko ze względu na źle wyniki krwi, które mi zostały po ostatnim porodzie. Także jak dla mnie niepotrzebnie się martwisz.
1 moja ciaza to było puste jajo i betę miałam najwyższa 800 a potem Już tylko malała … dwie kolejne ciąże roniłam w 5 tyg , beta wynosiła mniej niż 100… dlatego się tak martwię . Dziękuję za odpowiedz :)
 
W obecnej ciąży byłam na wizycie w 4+3 i nie było widać żadnego pęcherzyka w macicy. Betę tego dnia rano miałam 500. Heparynę wzięłam dopiero 3 dni później, gdy potwierdziło że się że beta rośnie. Teraz jestem w II trymestrze. Też mam mthfr i pai i nie brałam nic w trakcie staran - w żadnej ciąży, a to moja szósta, z czego 3 zakończone szczęśliwie. W obecnej ciąży biorę heparynę ale nie ze względu na mutacje, tylko ze względu na źle wyniki krwi, które mi zostały po ostatnim porodzie. Także jak dla mnie niepotrzebnie się martwisz.
Hej a co bylo nieprawidłowe w wynikach jeśli mogę zapytać? Mi wyszedł ostatnio za wysoki hematokryt i się zastanawiałam nad tym.
 

Załączniki

  • IMG_20220612_062943.jpg
    IMG_20220612_062943.jpg
    960,6 KB · Wyświetleń: 24
Hej a co bylo nieprawidłowe w wynikach jeśli mogę zapytać? Mi wyszedł ostatnio za wysoki hematokryt i się zastanawiałam nad tym.
bardziej specjalistyczne badania niż morfologia: niedobór białka S, dodatni antykoagulant toczniowy, do tego wysokie miano ANA, które samo w sobie nie jest odpowiedzialne za krzepnięcie, ale reumatolog poparł terapię heparyna.
 
bardziej specjalistyczne badania niż morfologia: niedobór białka S, dodatni antykoagulant toczniowy, do tego wysokie miano ANA, które samo w sobie nie jest odpowiedzialne za krzepnięcie, ale reumatolog poparł terapię heparyna.
Mi też ANA wyszło dodatnie i czekam na wynik ANA 4, białek nie badałam ale chyba warto.
 
reklama
Do góry