reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ile gram zupki/obiadku, deserku

ciężarówka :)

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
17 Listopad 2010
Postów
123
Witajcie drogie mamy. Wprowadzam już stałe pokarmy Mai i nawet je z chęcią, wczoraj zjadła cały słoiczek zupki gerbera 125g i popiła jeszcze 100ml mm... Pytanie moje brzmi ile 5 - 6 misięczne nimowlę powinno zjadać zupki lub obiadku, bo w schemacie żywienia tego nie ma. I na ile dzieciaczkowi uczucie sytości moze starczyć? Maja jak dostawała samo mleczko to jadła co 4 godziny. Nie wiem czy jak zje cały słoiczek to dawać jej od razu mleczko czy np po dwóch godzinach? Jak ustalić nowy harmonogram żywienia tak żeby ostatni posiłek był o 20 bo o tej godzinie idzie spać :) pomóżcie :)
 
reklama
Dziecko ma jeść tyle ile potrzebuje a nie tyle ile podają schematy:) jak jadła co 4 godziny to niech dalej tak je tylko zamiast mleka - obiad _ coś do popicia. A tego obiadu tyle, żeby była najedzona do nastepnego mleka. Poobserwujesz Maję to będziesz wiedziała. Później kolejne mleczne posilki zastąpisz stałymi i za nie długo zapomnisz o mleczku w dzień.
nie pytaj nas jak dlugo Maja jest najedzona bo tylko ona to wie:))
Mój jadł taki obiadek 125g na 3 dni i mleko po 4 godzinach (jako 4 miesięczniak to jakies 90-120ml) bo dzieci sa różne.
 
1. tyle ile Maja będzie chciała zjeść :tak:
2. z tego co pamiętam, to ja dawałam troszke przecieru i do popicia mleczko, ale ja miałąm duzy problem z alergią Zosieńki, wiec najczęściej dostawała łyżeczke i tyle. cały słoik 125 g zjadła po raz pierwszy ok. 6 - 7 miesiąca, natomiast 250 g ok. 9 m-ca.
3. zaufaj Majeczce - ona wie co dla niej dobre!!! ja nigdy nie zmuszam Zosi do jedzenia jak nie chce, jak chce to sama mi pokazuje ża czas na "am"
4. naprawdę polecam gotowanie samemu, naprawdę nie ma duzo pracy, a dużo zdrowsze niż słoiki i wiesz co jest w środku... na początku może z warzyw ekologicznych (byle nie ogórków z Hiszpanii ;-))
5. Karmisz naturalnie czy sztucznie? nie chcę sie wtrącać, bo Ty jesteś mamą :tak:, ale nie za wczęsnie na rozszerzanie diety?
 
Dzieki Kochane za odpowiedzi :) każde dzieciątko róże i każdego dnia różnie je :) dzisiaj zjadła cały słoiczek i popiła mleczkiem malutko i śpi jak Aniołek na polku :)

kora30 - karmię sztucznie od samego początku także dietę rozszerzamy sobie spokojnie za zgodą pediatry. Mała jest małym glodomorkiem ma 5 miesięcy a waży juz 7,5 kilo jest też dość długa bo 66 cm :) także potrzebuje jeść sobie malutka :D a co do gotowania to też gotuję sama :) sloiczki od czasu do czasu.

a powiedźcie mi jeszcze bo teraz są wszystkie warzywka młode takim maluszkom nie należy ich chyba dawać? podobno marchewki tym bardziej a jak z ziemniaczkami?
 
nic nie słyszałam o nie podawaniu marchewki i ziemniaków. Wręcz jestem zaskoczona bo zazwyczaj od tego zaczyna się rozszerzać dietę. A naszej młodej marchewki jeszcze w sklepach nie widziałam:(
 
kakakarolina źle mnie zrozumiałaś :) wiem że to własnie należy podawać jako pierwsze i tak robię, chodziło mi o młodą marchwkę i młode ziemniaczki czy można je podawać, bo usłyszałam od kogoś że mogą powodować biegunki i uczulać że lepiej podawać stare warzywka tzn. te jesienne :)
 
hihihi i domyślam się że Twojemu Maluszkowi nic nie było :) to pewnie kolejna z mądrości ludowych więc każdy swój rozum ma i daje co uważa za stosowne :) pozdrawiam
 
moja córa ma prawie 5,5 miesiąca i już zjada cały słoiczek np. zupki jarzynowej zamiast mleczka i ok.pół słoiczka owocków do południa między posiłkami a ma azs i powoli wprowadzamy nowości, smakuje jej wszystko oprócz samej marchewki chociaż próbowałam sama i nie dziwię jej się bo nie jest zbyt smaczna, i tak je 4x mleko i jeden słoiczek na obiad. pozdrawiam:-D

 
reklama
hej
Moja mała ma niecałe 5 miesięcy i wczoraj zjadła 100 ml kaszki i 180 ml owoców w słoiczku, oprócz tego pierś do woli. Wieczorem ulała mi 2 razy bardzo dużo, zdarzało jej się tak ale raz dziennie i rzadko. Teraz nie wiem, przesadziłam z karmieniem?? Może Wy dziewczyny coś poradzicie :-))
 
Do góry