reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile ml mleka jaki wiek

Mamaona

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Maj 2018
Postów
1 299
hej, kompletuje wyprawkę i zastanawiam się ile butelek i jakich pojemnościach kupić- nie mogę się doszukać informacji ile mleka na porcje wypija dziecko. Będę karmiła od początku butelka- do pół roku chce kupić jedne z droższych ale nie chce kupić za małych. Później napewno przerzucę się na tańczę butelki. Ile ml na porcje wypija 5-6ms dziecko? Już więcej jak 150? Kupić tez jakaś butelkę 200ml+? Jak tak to ile ich powinnam mieć? Zamawiam internetowo i chciałabym wszystko za jednym zamachem
 
reklama
Wiesz, to ile porcji wypija dziecko masz na opakowaniu mleka, ale są to wartości średnie, bo jedno wypije mniej drugie więcej. Warto sobie przepisać te wartości.
Co do samych butelek, to powiem tak, to też zależy od dziecka, bo nie każdemu dziecku pasuje ten sam smoczek, dlatego jeśli planujesz od początku karmić tylko butelką (niezależnie od rodzaju mleka) to nie celuj w najdroższą butelkę tylko w kilka rodzai smoczków żeby wiedzieć, który dziecku pasuje. Poza tym, jeśli nauczysz dziecko pić z drogiej butelki, a chcesz później kupować tanie, to szukaj takiej żebyś miała tańszy zamiennik, bo potem dziecko może nie chcieć pić z innej flaszki, a raczej smoczka.
 
Teoretycznie dziecko do 3 miesiąca je max 120-150, potem około 180ml, a po pół roku 210. Ale każde dziecko sobie to indywidualnie reguluje. Na Twoim miejscu kupilabym 2 mniejsze butelki (są 120ml albo 150ml) i 2 butelki 260ml. Polecam firmę dr. Brown.
(Mieliśmy avent natural, canpoll, nuk) Avent Natural flow tez jest niezły :)
 
Ostatnia edycja:
hej, kompletuje wyprawkę i zastanawiam się ile butelek i jakich pojemnościach kupić- nie mogę się doszukać informacji ile mleka na porcje wypija dziecko. Będę karmiła od początku butelka- do pół roku chce kupić jedne z droższych ale nie chce kupić za małych. Później napewno przerzucę się na tańczę butelki. Ile ml na porcje wypija 5-6ms dziecko? Już więcej jak 150? Kupić tez jakaś butelkę 200ml+? Jak tak to ile ich powinnam mieć? Zamawiam internetowo i chciałabym wszystko za jednym zamachem
Polecam Avent natulas . Miałam Canpol antykolkowa, Browns antykolkowa i nie polecam. Avent sprawdziły się najlepiej. Mam trzy - 60 ml ze smoczkiem nr 0 - przydatne na samym początku kiedy dziecko pije malutko a teraz używam do wody. 125 ml ze smoczkiem nr 1 - pije do tej pory a ma prawie pół roczku i 260 ml ze smoczkiem nr 2 który używam teraz do kaszki :)
 
Teoretycznie dziecko do 3 miesiąca je max 120-150, potem około 180ml, a po pół roku 210. Ale każde dziecko sobie to indywidualnie reguluje. Na Twoim miejscu kupilabym 2 mniejsze butelki (są 120ml albo 150ml) i 2 butelki 260ml. Polecam firmę dr. Brown.
(Mieliśmy avent natural, canpoll, nuk) Avent Natural flow tez jest niezły :)
Z wąska czy szeroką szyjką???
 
reklama
Nie, żadnego problemu z wsypywaniem. Tyle że te butelki są dość ciężkie do mycia i tak po 2 góra 3 miesiącach trzeba je wymienić (przynajmniej u nas tak to wyglądało) moje dzieci akceptowały wszystkie smoczki ale jeżeli coś to potem zwykle z canpolla mają podobny kształt.
 
Do góry