reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla bobasków grudniowych

nemesia

Grudniowa Mama'06
Dołączył(a)
30 Październik 2005
Postów
49
Miasto
Gorzów Wlkp.
Chyba każda z nas zastanawiała się już nad imieniem dla swojego maluszka, chociaż jeszcze nie wiemy czy będzie chłopczykiem czy dziewczynką. Mam nadzieję, że pomożemy sobie nawzajem wybrać idealne imię dla naszych duuużych fasolek i groszków:) Ja już zrobiłam listę imion (te, które podobają się zarówno mi jak i mojemu m, a to jak pewnie wiecie ze swojego doświadczenia bywa bardzo trudne):

Dla dziewczynki:
Dominika (Ika)
Blanka
Marika (Ika)
Stella
Róża
Lena
Nadia
Nikola (Niki)

Dla chłopca:
Tymon (Tymek)
Oskar
Mikołaj
Miłosz (Miłek)
Daniel
Gracjan
Igor
Nikodem (Niki)

Co myślicie o tych imionach? Nieraz ktoś może podpowiedzieć coś ważnego, pozdrawiam i zachęcam do rozmowy:)
 
reklama
powiem Ci, że wymyśliłaś super imiona. takie jak mi się podobają troszkę inne ale nie przesadzone.
ja mam kompletną pustkę w głowie. podobały mi się Klaudia i Daniel. ale mi przeszło. oj oj :-[ poza tym mojemu kochanemu sie nie podobają. dla chłopca jest jeszcze ładne Damian. słyszałam kiedyś o imieniu dla dziewczynku Gaja. myśle troszkę o nim. ale pewnie będzie jakieś bardziej proste.
żebym już chociaż wiedziała czy wybierać męskie czy żeńskie :)

a to lista najczesciej nadawanych imion w warszawie. pod koniec list widac jak wyobraźnia ponosiła rodziców hihi. biedna dzieciaczki np. Jeżyna ::)
http://www.gorny.najlepsze.pl/imiona/
 
Nemesia całkiem pokaźna ta lista:)) a imionka bardzo ładne nawet znajduje się na niej imię mojej córci ;D co do reszty mam w rodzince Marike, Miłosza i Daniela.

Ja już swoje typy podawalam na mamusiach grudniowych bo ktoś juz poruszył ten temat ale tu tez nie zaszkodzi ;) Dla dziewuszki prawdopodobnie na 90 % Anastazja (Ana, Nastka) dla synusia Samuel (Sami) [Cyprian, Wiktor] Bardzo mi się podobają również Dorian i Kryspin ale mój m kategorycznie mówi NIE:(( Ale z własnego doświadczenia wiem ze wszystko może sie zmienić ja takiej zmiany dokonałam jak zobaczyłam córcie miała być Natalka a jest Nikolka ;D
 
Powiem wam, że jak będzie dziewczynka to będzie łatwiej, najgorsze są imiona dla chłopców, niby mi się podobają, ale... właśnie zawsze jest jakieś ale:)
dee83 Daniel już mi się też znudził...hihi ach te imiona:)
 
Ja mam juz od bardzo dawna wybrane imie dla dziewczynki: [b]Amelia:) [/b] inne nie wchodzi w gre (na szczescie moj maz tez tak uwaza).
Jesli chodzi o chlopca to nie mamy nic wybranego - moze dlatego ze zakladamy ze bedziemy miec corke:)
Co prawda dzis mi sie snilo ze na USG wyszlo ze jest chlopiec ale to tylko sen, trzeba czekac...
 
Mary-Jane ja też chciałabym dziewczynke, mój m również, ale każdy mówi, że będzie chłopczyk (ponoć mojej mamie też tak mówili jak była ze mną w ciąży, więc jest nadzieja), ale oczywiście równie mocno będziemy cieszyc się z chłopczyka, ale te sukieneczki i różowe ciuszki...hihi
Jeśli chodzi o imiona to na dzień dzisiejszy byłaby Lenka i Miłosz:)
 
reklama
Do góry