reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla dzieci, chłopczyk i dziewczynka

Karolina1609

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
9 Wrzesień 2019
Postów
126
Witam, jak w tytule, jestem ciekawa jakie imiona nadalyscie swoim pociechom, ja spodziewam się bliźniąt chłopczyk i dziewczynka i kompletnie nie mam pomysłu jakie wybrać, te z rankingów popularności sa już strasznie oklepane :) czekam na podpowiedzi:)
 
reklama
Mam dwóch synów Maciej(18l)Emil(13l)
Z imion dla chłopców to jeszcze Wojciech,Borys,Bruno,
a dla dziewczynki od zawsze Alicja,Aniela,Nina i Łucja.
Moja znajoma ma bliźnięta Antosia i Anielkę ,cudne maluchy.
Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań.
 
reklama
U nas gdyby był chłopczyk miałby na imię Ignacy.
Hej. nie wiem czy aktualne ale macie , będziecie mieć jednak chłopca? Ciekawa jestem jak to imię się sprawdza w praktyce , bardzo Nam się podoba ale spotkało się z dziwną reakcja wśród rodziny i trochę mnie osobiście się przykro zrobiło:(
 
Ignacy jest super. Ignaś zdrobniale ładnie brzmi. Z imionami jest tak, że jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. Ja mam Jasia, mega popularne imię, a też spotkałam się z zdziwieniem, że poważne, to jak ja się zwracam do dziecka. No jak to jak: Jaś, Jasiek, Janek, Janeczek, a czasem Jan urwis:)
 
@Ajrin77 Mamy córeczkę Adriannę, właśnie skończyła roczek 🥰 Ignacy to piękne imię i wcale nie jest udziwnione. Nie rozumiem reakcji rodziny... Niestety wiem, że zawsze znajdzie ktoś, komu się coś nie spodoba. U mnie mój tata miał jakieś obiekcje ale i tak zrobiliśmy po swojemu. Teraz wszyscy mówią, że imię mojej córeczki pasuje do niej idealnie. Ja na Waszym miejscu kierowałabym się tylko swoimi przekonaniami i serduszkiem. Kiedy zobaczycie swoje dzieciątko to będziecie wiedzieli jak dać Mu na imię. Ja jak wzięłam malutką w ramiona to wiedziałam, że będzie Ada.😊
 
@Ajrin77 Mamy córeczkę Adriannę, właśnie skończyła roczek 🥰 Ignacy to piękne imię i wcale nie jest udziwnione. Nie rozumiem reakcji rodziny... Niestety wiem, że zawsze znajdzie ktoś, komu się coś nie spodoba. U mnie mój tata miał jakieś obiekcje ale i tak zrobiliśmy po swojemu. Teraz wszyscy mówią, że imię mojej córeczki pasuje do niej idealnie. Ja na Waszym miejscu kierowałabym się tylko swoimi przekonaniami i serduszkiem. Kiedy zobaczycie swoje dzieciątko to będziecie wiedzieli jak dać Mu na imię. Ja jak wzięłam malutką w ramiona to wiedziałam, że będzie Ada.😊
Dziękuję za odpowiedź, no tak to niestety jest ale spotkałam się z bardzo krzywdzącymi opiniami odnośnie tego imienia :( że wręcz zrobię dziecku krzywdę i mnie to trochę poruszyło. Gratulacje córeczki:))
 
Dziękuję za odpowiedź, no tak to niestety jest ale spotkałam się z bardzo krzywdzącymi opiniami odnośnie tego imienia :( że wręcz zrobię dziecku krzywdę i mnie to trochę poruszyło. Gratulacje córeczki:))
Dziękuję 😊
Krzywdę? Błagam... Krzywdzenie dziecka kojarzy mi się z innymi rzeczami niż nadaniem imienia innego niż chcą wszyscy. Dla jednych problemem jest jak dziecko będzie miało popularne imię i będzie np. 6 Zuzią w klasie ( Nikogo nie chcę urazić. Zuzanna to również piękne imię ale bardzo popularne w ostatnim czasie). Dla innych znowu problemem będzie nadanie dziecku bardziej awangardowego imienia. Koleżanki córka ma w klasie Elvisa. Dzieci się nie śmieją. Niestety gorzej z dorosłymi...
Ignacy nie jest jakimś udziwniony, nowoczesnym, zagranicznym imieniem, które mogłoby w Polsce wzbudzać jakąś sensację czy powodować wytykanie palcami. Ja osobiście nie przejmowałabym się tymi opiniami.
 
Dziękuję 😊
Krzywdę? Błagam... Krzywdzenie dziecka kojarzy mi się z innymi rzeczami niż nadaniem imienia innego niż chcą wszyscy. Dla jednych problemem jest jak dziecko będzie miało popularne imię i będzie np. 6 Zuzią w klasie ( Nikogo nie chcę urazić. Zuzanna to również piękne imię ale bardzo popularne w ostatnim czasie). Dla innych znowu problemem będzie nadanie dziecku bardziej awangardowego imienia. Koleżanki córka ma w klasie Elvisa. Dzieci się nie śmieją. Niestety gorzej z dorosłymi...
Ignacy nie jest jakimś udziwniony, nowoczesnym, zagranicznym imieniem, które mogłoby w Polsce wzbudzać jakąś sensację czy powodować wytykanie palcami. Ja osobiście nie przejmowałabym się tymi opiniami.
Zgadzam się z Tobą w stu procentach...też uciekam od imion tych strasznie popularnych, ale też nie podobają mi się wydziwiane, każdy ma też inny gust... ale jestem taka osoba niestety która przeżywa takie komentarze i opinie rodziny i dało mi to do myślenia bardzo, chociaż Imię Nam się bardzo podoba, sama mam mało popularne imię , starodawne i różne komentarze słyszałam, nie chciałabym trochę żeby dziecko też miało taki problem :) chociaż z wiekiem to myślenie się zmienia.
 
Dziękuję za odpowiedź, no tak to niestety jest ale spotkałam się z bardzo krzywdzącymi opiniami odnośnie tego imienia :( że wręcz zrobię dziecku krzywdę i mnie to trochę poruszyło. Gratulacje córeczki:))
Osoby, które wyraziły takie opinie mają jakiś problem i nie powinnaś brać tego wogole pod uwagę :)
Ładne imię, coraz bardziej popularne. Nikomu nic do tego.
 
reklama
Do góry