reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jadłospis dla 14-miesięcznej dziewczynki!!!

Dołączył(a)
17 Marzec 2014
Postów
1
Witam, jestem mamą 14-to miesięcznej dziewczynki. Moje dziecko od niemowlęcia było duże waga urodzeniowa 3 940. Szybko przybierała na wadze i zawsze była pulchna. I do ostatniej imprezy urodzinowej wydawało mi się, że wszystko jest ok. W chwili obecnej mierzy 86 cm i waży 13,5 kg. Dopiero wtedy mogłam porównać moje dziecko z innymi maluchami i przeraziłam się, bo moja córka wzrostem jest równa 2 latkom, a jeśli chodzi o jej ciałko to w porównaniu do tych dzieci jest gruba. Dlatego też zastanawiam się czy dziecko w takim wieku można odchudzić? Ona pije 3 razy dziennie mleko z dodatkiem kaszki mleczno kukurydzianej (na 220 ml mleka 2 miarki kaszki) w międzyczasie zjada środek suchej bułki albo kanapkę, na obiad zupa bądź drugie danie. Czasem dostanie jakieś ciastko bądź owoc. Gdy zobaczy,że ktoś je to zazwyczaj podchodzi spróbować co to i odchodzi. Co mogę zmienić w żywieniu dziecka?
 
reklama
Do: MamaJustyna

Tak, dzieci się nie odchudza. Jedyne zmiany, które możemy wprowadzić to zmiany jakościowe jadłospisu. Proszę przejrzeć wszystkie opakowania produktów, które kupuje Pani dla córki. Jeśli znajduje się w nich dodatek węglowodanów to proszę z nich zrezygnować. Znajdzie je Pani pod nazwami: sacharoza, glukoza, maltodekstryna, dekstryna, fruktoza, syrop glukozowo- fuktozowy. Do picia polecam czystą wodę, wysokiej klasy herbaty owocowe najlepiej te zakupione na wagę. Jeśli córka toleruje nabiał: jogurty naturalne, kefir może Pani urozmaicić dietę w mleko krowie np do przyrządzania domowych budyni i innych deserów mlecznych. Pozdrawiam serdecznie
 
Do góry