reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak to jest z tym chodzeniem?

eo1981

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
4 Listopad 2010
Postów
30
Witam, Mój synek skończy 13 lipca 14 miesięcy.Jeszcze sam nie chodzi.Przy meblach, z "pchaczem", za rękę trochę chwijnie ale chodzi.Zaczął sam podnosić się z podłogi do pozycji stojącej i zrobił kilka chwiejnych kroków i na tym się skończyło.Woli na czworakach wszędzie zasuwać.Do kiedy ma czas żeby nabrać równowagi i zacząć samodzielnie chodzić bo już mam dość odpowiadania na pytania : dlaczego jeszcze nie chodzi?; no kiedy wreszcie zacznie itp; że wszystko w swoim czasie..To juz jest męczące bardzo.
 
reklama
Witam,
Zapewniam, że choć pytania "no kiedy on zacznie chodzić" są męczące, wkrótce zorientuje się Pani, że bieganie za chodzącym maluchem jest męczące o wiele bardziej... Wiem, że bardzo popularny jest przesąd o "podeptaniu roczku", wiem też, że większość rodziców chciałaby, aby ich dzieci osiągały "rozwojowe kroki milowe" jak najszybciej. Na szczęście jednak każde dziecko jest inne, każde rozwija się w swoim tempie i... trzeba im zaufać, że wiedzą, co jest dla nich dobre! Jeżeli synek chodzi przy meblach i z pchaczem, to znaczy że nie ma żadnego problemu fizjologicznego - proszę więc dać mu czas, a na pewno w końcu chodzić zacznie! Czworakowanie jest dla niego bardzo dobre, wzmacnia mięśnie kręgosłupa i rozwija ogólną koordynację, niech więc robi to jak najdłużej. A na męczące pytania proszę sobie przygotować jakąś dyżurną ciętą ripostę i... postarać się nimi nie przejmować!!! Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego!
 
Do góry