reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Po macierzyńskim na studia

Zachęcamy serdecznie świeżo upieczone mamy do powrotu na studia! Nie rezygnujcie z marzeń zawod

Jak wrócić na studia po urlopie macierzyńskim?

Dołączył(a)
29 Listopad 2010
Postów
0
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
Wykształcona mama ma zdecydowanie większe szanse na rynku pracy oraz solidne argumenty będące podstawą umożliwiającą wynegocjowanie elastycznych warunków zatrudnienia, uwzględniających obowiązki macierzyńskie.

:tak: Pracodawca tak łatwo nie zrezygnuje z doświadczonego specjalisty o innowacyjnym podejściu generującym przychody. Z drugiej strony, z wielu powodów nie może pozwolić sobie na utrzymywanie biernego pracownika - nieobecnego duchem w miejscu pracy, nie planującego rozwoju zawodowego i nie rokującego pozytywnych zmian.

:no: Czy rezygnacja z nauki i pracy po porodzie to dobra decyzja dla przyszłości mamy i jej pociechy? Czy współcześnie wystarczy model tradycyjny, ognisko domowe, jedna pensja i średnie wykształcenie, aby sprostać oczekiwaniom młodego pokolenia?

:happy2:Inwestując w siebie, nowoczesna mama nie ogranicza do pobożnych życzeń lepszej przyszłości swego dziecka.


Nowoczesna mama podejmuje racjonalny wysiłek, zdając sobie sprawę, że rozwój jej dziecka zależy od jej własnej kondycji. Ponadto, wykształceni rodzice mają przeciętnie większy autorytet w oczach swych dzieci i łatwiej im na nie pozytywnie wpłynąć.
Dodatkowo, rozwój osobisty i praca zawodowa mogą korzystnie wpłynąć na relacje między rodzicami.

Jeżeli znajdujemy czas dla siebie, nasze rodzinne poświęcenie nie nabiera cech męczeńskich.


:wink:Mama kształcąca się łatwiej wpoi dziecku, że warto się uczyć, że droga do spełnienia marzeń wymaga dyscypliny i wytrwałości. Nie obciąża latorośli własnymi ambicjami, kompleksami, lub co najgorsze nie obwinia za braki we własnym wykształceniu lub nieciekawą pracę.

Niektóre mamy już po miesiącu od porodu wracają na studia, niektóre nigdy.

Wystarczy prześledzić tematykę for internetowych, aby zauważyć, że świeżo upieczone mamy na urlopie macierzyńskim częściej pytają o kuroniówkę, urlop wychowawczy i chałupnictwo, niż o możliwość podniesienia kwalifikacji zawodowych lub o szansę powrotu na studia wyższe.

:confused: Czy dzieje się tak, ponieważ nie chcą rozstawać się ze swoimi maleństwami? Nie wierzą w to, że jednocześnie można być dobrą matką i osobą spełnioną zawodowo?

:oo: Niekoniecznie. Wśród powodów zaniechania nauki lub pracy zawodowej internautki wymieniają m.in. brak pomocy ze strony rodziny, warunki i terminy organizacji zajęć niemożliwe do spełnienia przez świeżo upieczone mamy, wyobcowanie spowodowane zmianą trybu życia w ciąży i po porodzie, wyrzuty sumienia wobec dziecka.

Mamy, które błyskawicznie powracają do życia zawodowego twierdzą, że rozwój osobisty i własna przestrzeń są konieczne, aby zachować zdrową harmonię i w pełni cieszyć się rodziną. Siedzenie w domu źle wpływa na relacje z otoczeniem.Nabór śródroczny

Mamy często także nie wiedzą, że mogą otrzymać dofinansowanie z urzędu pracy i kontynuować przerwaną naukę w trybie zaocznym lub indywidualnym nawet w środku semestru. Nie powinno wiązać się to z dodatkowymi opłatami, a uczelnie takie jak PWSBiA są przyjaźnie nastawione i oferują dogodne warunki studiowania świeżo upieczonym mamom.

;-) Często brakuje społecznej życzliwości i prawdziwego wsparcia rodziny i przyjaciół, aby mamy uwierzyły w to, że dadzą radę pogodzić obie role równie dobrze.
Na szczęście coraz więcej przyszłych mam nie rezygnuje z edukacji.

:cool2: Współcześnie, zaawansowana ciąża przestała być swoistą przeszkodą w aktywnym życiu publicznym. Aktywność i macierzyństwo to modne połączenie, a ciężarne seminarzystki na uczelniach są inspiracją mobilizującą innych studentów do większego wysiłku, empatii i uprzejmości.

:szok:To kobiety odważne i energiczne, które nie krępują się aby zapytać o możliwość dostosowania warunków nauki do stanu zdrowia i potrzeb dzidziusia, nie narzekają, nie wyróżniają się w grupie, często osiągają wysokie wyniki w nauce i kończą studia szybciej niż bezdzietni single.

:eek:Mimo coraz większej aktywności zawodowej młodych mam, wciąż brakuje sprawnego systemu, który ułatwiałby ich powrót do aktywnego życia zawodowego. Czasem nie wiedzą, że mogłyby pogodzić naukę z wychowywaniem dzidziusia i spełnić oba marzenia.

:-) Serdecznie zachęcamy do refleksji
:blink: Chętnie odpowiemy na pytania i wątpliwości dotyczące studiów
:cool2: Jesteśmy otwarci i serdeczni
:happy2: Oferujemy atrakcyjne warunki
 
reklama
Do góry