reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak zmniejszyć apetyt w ciąży?

robaczek_25

mama dwóch syneczków:)
Dołączył(a)
27 Grudzień 2008
Postów
3 000
Miasto
Podkarpacie
dziewczyny pytanie jak w tytule..
jestem w 7 miesiącu ciąży i ciągle jestem głodna, jak tylko zjem za chwilę znowu chodzę i węszę co by tu zjeść, przytyłam już dość dużo a do końca jest 2,5 miesiąca i nie chcę przywalić jeszcze 10kg a ku temu idzie, wyniki cukru mam ok
no własnie ale jest problem bo w ciąży nie wolno stosować żadnych środków zmniejszających apetyt więc może znacie jakies naturalne sposoby? dodam że picie dużej ilości wody nie pomaga...
i żeby nie było to ja nie chcę się odchudzać tylko zwyczajnie tyle nie żreć...
błagam pomóżcie jeśli potraficie...
 
reklama
widocznie organizm potrzebuje...więc woła o więcej.
także...

lepiej zająć się po rozwiązaniu zrzucaniem kg itd;]
 
Witaj robaczku :-) Mam ten sam problem.Przytyłam już 12kg,boję się że powtórzy się to co w ciąży z Natalcią,czyli +26kg :eek: Ostatnio w ciagu 4tygodni przytyłam 5kg.nie powiem żeby ginekolog był tym zadowolony :-D
 
ja jedyne co Ci mogę zaproponować to moze zmniejsz porcje i podjadaj jabłka i marchewki mi to pomagało, ale nie martw się po porodzie zrzucisz kilogramki - jeśli zdecydujesz się karmić piersią to dieta karmi,ącej matki jest bardzo ograniczona :) więc z jednej strony zajadaj się smakołykami ale jesli obawiasz się że przybędą Ci kilogramki to może zmniejsz porcje :) POWODZENIA
 
Anussia
no własnie mam identyczny problem


ja się własnie obawiam że pewnie będę miec blisko 30kg na plusie a tego nie chcę, poza tym wiem że zrzucenie kg nie jest łatwe, po pierwszym dziecku została mi 10kg nadwaga której nie zrzuciłam przez 2 lata a teraz będą jeszcze dodatkowe kg i będzie załamka
 
kochana wiem co czujesz w 2 ciążach przytłam za każdym razem cos ok 20 kg a w trzeciej zawzięłam się i tylko 8 i po porodzie w 2 dobie ważyłam tyle co przed zajściem w ciążę. Nie głodziłam się - co toto to nie ale jadłam dużo owoców, warzyw, suszonych owocków to zastąpi słodkości, owsiankę, i nic smażonego i z sosikami a tak to wszystko. Aaaa i chlebek to wolałam razowy dla siebie:tak:

Of kors od czasu do czasu coś słodkiego było bo nie jestem az tak okrutna:tak: ale to jak juz najlepiej zafundowac sobie z ranka a nie na noc:-)
 
No właśnie nie ma co się oszukiwać, jak się za dużo przytyle to potem wcale nie jest łatwo zrzucić. Ja sama przytyłam 26 kilo i potem jeszcze mi dużo zostało.

Właśnie tak jak Gaja23 napisała po pierwsze staraj się ograniczyć słodycze, ale też słone przekąski jak jakieś chipsy czy paluszki.
I ograniczaj też tłuszcze, smażone zastąp gotowanym albo pieczonym bez tłuszczu.

Staraj się jeść częściej, ale mniejsze porcje. W ten sposób nie zdąrzysz bardzo zgłodnieć i nie będziesz się napychać.
A co do picia wody to zawsze trochę pomaga i dobrze jest wypijać szklankę wody przed posiłkiem, nigdy w trakcie.

Jak jesteś głodna to tak jak już dziewczyny pisały sięgaj po owoce, albo po warzywa może nie same ale rób surówki czy sałatki na przekąskę, ale bez majonezu czy śmietany tylko z jogurtem lub same.

To życzę aby udało się w miare utrzymać wagę :tak: A także spokojnych i zdrowych ostatnich miesięcy :-)
 
dziękuję za wszystkie rady, chciałabym już nie przytyć do końca za dużo, bo wiadomo że nie da się zatrzymac już wagi ale żeby w 10-11 tyg nie przytyć tyle samo kg a co najwyżej 5...
 
reklama
Miałam ten sam problem. Mogłabym podjadać bez przerwy...teraz to się zmieniło :)
Sposób 1: guma do żucia,
Sposób 2: przed większym posiłkiem (śniadanie, obiad..) opijam się wodą,
Sposób 3: jabłka!
Sposób 4: nic tak nie pomaga zapomnieć o jedzeniu jak pochłaniające zajęcie, w moim przypadku druty, szydełko :)
Sposób 5: fajne są koktajle mleczne. Mi się po nich nie chce jeść.
 
reklama
Do góry