reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaka hulajnoga?

P

patrysia*

Gość
WITAM:)

Zamierzam moim synom kupić hulajnoge(na suwaczku widać wiek):)
Od razu napisze ze ani jeden ani drugi nie mieli stycznosci jeszcze z takim wynalazkiem...

Chciałąbym z tańszych kupić np.taką mam na oku

Hulajnoga dla dzieci Hamulec składana alumin*P1 (3004275231) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Ale czy taka tania jest wytrzymała?czy ogólnie bedzie ok?

Jak widać na suwaczku mam jeszcze 3 synka i chciałabym aby on później po starszaku odziedziczył hulajnogę aby mógł sobie ze średnim synkiem smigać :)dlatego zależy mi na mocnej...

I też pytanie o ilosć kółek tzn.wiem ze stabilna/bezpieczniejsza 3-kołowa(taka jak w linku)i na pewno taką kupię sredniemu synkowi ale czy dla starszego może być?czy dwukołowa?tylko przypominam jeszcze ani razu nie jeździł na hulajnodze...

Wiem ze wiekiem juz na dwukołową sie pisze ale ta nie jest taka dziecinna napisze a na pewno by była stabilniejsza/bezpieczniejsza jak wczesniej napisałam...

Nie wiem poradźcie mamusie mi:)

Z góry dziękuje!
 
reklama
Moje dzieci mają i dwukołową i trójkołową hulajnogę i powiem ci,że bardzo wiele zależy od dziecka.Jedno dziecko jeździło na 3-kołowej nawet jak 4 lata miało i nogi jej się trzęsły a młodsze na 2-kołowej śmigało kiedy miało 2,5 roku i nie wyrabiałło na zakrętach z prędkością (musiałam schować na jakiś czas).Jeśli chodzi o jakość to pewnie droższa wytrzymalsza,ale też różne sa dzieci.Moje rozwalą wszystko:/ale ja też pozwalam się im bawić do bólu ,bo po to zabawki są:).
Ja na twoim miejscu kupiłabym 2 kołowe,bo te 3 kołowe wcale nie jeżdżą.I mamy taką z linka który wkleiłaś.Nie wiem czy jest bardzo wytrzymała.U nas jest 2 lata i jest ok.
 
Jak 2 lata i jest ok (przy dzieciaczkach które maja temperament)to super w takim razie ;)myślałam ze rok i do wyrzucenia :p czyli ta z linka 3-kołowa nie jeździ tak?

Hmm a jaka 3-kołowa jeździ fajnie ale i cena nie duza?bo jednak 3-latkowi mojemu boje się 2-kołowa kupic...
 
wiesz co,moje dzieciaki mają 3 kołową i ciężko na niej było dziecku jeździć.Ma 3 kółka i trzeba więcej siły włożyć żeby troszkę ruszyła.A te na 2 kółeczkach jeżdżą praktycznie same:) Ale za to 3 kołowa stabilniejsza a 2 kołowa wywrotna.Moje dziecko ma 3 lata równo i nawet w tej chwili jest na podwórku i jeździ na tej dwukołowej:) W każdej chyba jest regulowana wysokość kierownicy ,ma obniżoną i jeździ super.Jak na razie bez wypadków.Znam jednak dzieci które boją się na tych dwukołowych jeździć.Szkoda ,że nie masz u kogo wypróbować.Tzn. twój synek a nie ty;) wtedy sytuacja byłaby jasna.Albo wypróbujcie w sklepie,w markecie niech pojeździ:):)





aaaaaaaaaaaaaa czekaj.....dopatrzyłam,ze w Twoim linku jest 3 kołowa.A wygląda jak dwu..To my mamy inną i tamta nie jeździ.Taką jak z linka mamy na 2 kołach i jest fajna.Ta Twoja wygląda na jeżdżącą.Fajna jest.



3 kołową mamy taką http://allegro.pl/hulajnoga-trojkolowa-stalowa-gra-swieci-2-kolory-i2978521663.html Nie jeździ wcale:)przygotuj się,że dziecko stanie na niej i będzie kazało sie pchać:D
a 2 kołową taką jak wkleiłaś tylko na 2 kołach i jest super
 
Ostatnia edycja:
No na takie nawet nie patrze bardziej wole "doroślejsze"hulajnogi :)

Faktycznie zobaczę w sklepie jak sobie dadzą rade jeździć a potem na all sie zamówi :)

Dzieki za odpowiedź :)
 
Ja może dodam jeszcze, że kiedyś dowiedziałam się, że 2 czy 3 kołowa to zależy głównie od tego jak szybko dziecko łapie równowagę. 3 kołowa jest na pewno bardziej stabilniejsza, ale w miarę rośnięcia mniej uniwersalna. Natomiast jeśli dziecko jeździło np. na rowerku biegowym i ma już jakieś poczucie równowagi to można pomyśleć już o 2 kołowej.

Niestety linki które podajecie nie działają (aukcje się skończyły). Najpopularniejszą firmą jest Micro i Puky. Micro są produkcji niemieckiej więc na pewno mają certyfikat bezpieczeństwa.

Jest jeszcze jedno rozwiązanie - duże kółko z przodu i 2 z tyłu - PUKY R1 hulajnoga dziecięca - niebieska - Sklep internetowy Hulajki.pl Moim zdaniem jest mniej dziecinna niz tradycyjna trzykołowa (2 z przodu) a jednocześnie będzie dłużej służyć.
 
My mamy taką trzykołową hulajnogę:

540x405_hulajnoga-funny-kolowa-kimet-2134961.jpg

Kupiliśmy ją za jakieś niewielkie pieniądze na tablicy ogłoszeń. Na razie przetrwała jeden sezon, teraz zaczynamy drugi :)
 

Załączniki

  • 540x405_hulajnoga-funny-kolowa-kimet-2134961.jpg
    540x405_hulajnoga-funny-kolowa-kimet-2134961.jpg
    14,2 KB · Wyświetleń: 132
Luna,moja córka też taką miała.Mimo,że ma dużo plastikowych elementów wytrzymała dwa sezony a teraz służy jakiemuś innemu dziecku...
 
reklama
Do góry