reklama

Jakie macie pomysly?

Warto się zastanowić nad przyszłością finansowa naszych dzieci. Jak małymi kroczkami zbudować

1. kosan

kosan Początkująca w BB

Witam serdecznie
    Zajmuję się tym zawodowo już ponad 16 lat, ale chętnie poczytam jakie macie pomysły. Czy w ogóle robicie coś w tym kierunku? Czy będzie ważna też edukacja finansowa naszych dzieci od najwcześniejszych lat jego rozwoju? Jak to widzicie?
    Andrzej

2. rikapa

rikapa Gość

szczerze to ja nic w sumie nie robie, nigdzie nic nie wpłacam a jakie są Twoje pomysły??

3. reklama
  4. kora30

kora30 Fanka BB :)

ja odkładam troszke miesięcznie... a co do edukacji, to sama nie wiem jeszcze jak do tego podejść, bo moje dziecię ma dopiero 16 miesięcy...

5. Znachorka

Znachorka Na 3 zdrowaśki do pieca

Witaj ja planuję zaraz jak tylko ustabilizuje mi się sytuacja finansowa bo narazie jest krucho , z mieszknaiem i pracą , ale do roku powinno się wszytsko wyklarować , otworzyć plisę ubezpieczeniową połączoną z funduszem inwestycyjnym , np w Aviv'ie . Szczególnie ważne będzie ubezpieczenie męża, bo najprawdopodobniej przyjmie posade kierowcy międzynarodowego , więc wiadomo, jest to dosyc ryzykowna praca , a ja narazie nie pracuję . Więc ubezpiecznie z możliwością wypłaty środków jakby co .Plus myślałam o założeniu konta dla małej i wpłaty tam miesięcznie malych kwot do 50 zł , i innych pieniążków z okazji urodzin itp , w przyszłości komuni i bierzmowania . Myślę że najbardziej przyda się to gdy będzie chciała zrobić prawo jazdy kupić samochód , lub poprostu usamodzielnić się . Byc może w miedzy czasie zażyczy sobie remont pokoiku , wiadomo , kolorowy pokój dziecka nie pasuje nastolatce ... wiele jest opcji w których takie oszczedności się przydają . Jedno jest pewne , jesli już założymy konto stricte dla dziecka to nie traktujmy go jako ratunku dla naszych potrzeb . Moja córeczka ma dopiero 14 miesięcy . Może dla niektórych to jest wybieganie w przyszłość , ale dla mnie to norma . Sama jestem dosuć młoda , mam 21 lat , i wiem że skromne środki jakie odlozyła dla mnie mama , pozwoliły mi kupić pierwszy samochód , stary grat bo stary , ale jeździł :) I wiem że teraz po ślubie dodatkowa gotówka bardzo by mi się przydała , ale niestety nie ma więcej . Więc wychodze z zalożenia że moja córeczka będzie miała podobne potrzeby . O albo np jeszcze coroczne wakacje , kolonie itp . To kosztuje , a pozwala dziecku na odrobine swobody bez rodziców , a rodizcom na odpoczynek od dziecka :D

6. kora30

no ja mam polisę w avivie... dostała na 1 urodziny prezent:tak: dodatkowo skrupulatnie liczę ile dostaje w prezencie od dziadków/wujków itd i ponieważ to wydałam na potrzeby przeróżne, to teraz powoli odkładam, zeby jej "oddać"

7. kosan

kosan Początkująca w BB

Z ogromną przyjemnością czytam Wasze wypowiedzi :) Bardzo dobrze, ze tak wcześnie myślicie o przyszłości swoich dzieci. Bo właśnie czas ma tu kluczowe znaczenie. Bo kiedy mamy kilkanaście lat przed sobą do zebrania jakiejś kwoty, to możemy to zrobić naprawdę małymi wpłatami... nawet te 50 zł miesięcznie może po latach zbudować całkiem pokaźny kapitał!
    To co mogę doradzić z mojego doświadczenia:
    - nie łączcie ubezpieczenia na życie z inwestycją (niestety taki jest program Avivy). Polecam raczej czyste ubezpieczenie na życie (np. Macif) i założenie oddzielnego programu systematycznego inwestowania (np AXA, Aegon, Generali, Nordea, Skandia),
    - ubezpieczenie na życie powinno być zawarte na osobę która najwięcej zarabia w rodzinie (tutaj uznanie dla Znachorki) - ubezpieczenie męża jest tutaj koniecznością - wykonuje w sumie bardzo niebezpieczny zawód,
    - nie ograniczajcie oszczędności - jeżeli możecie oszczędzać i inwestować 200 - 300 lub więcej zł miesięcznie to róbcie to! Te pieniądze będą pracowały dla Was i Waszych dzieci. W pewnym momencie po nie sięgniecie. I zamiast brać kredyty, wykorzystacie je na realizację celów! Paradoks polega na tym, że stać nas na raty kredytowe, a nie stać na takie właśnie korzystne oszczędzanie i inwestowanie!
    Z ogromną przyjemnością podpowiem Wam jak bezpiecznie i zyskownie inwestować te ciężko zarobione i zaoszczędzone pieniądze :)
    A.

8. kora30

a widzisz - ja pomyliłam (zasugerowałam się:zawstydzona/y:) - wykupiłam w axie - inwestycyjną + ubezpieczenie na 100 zł, bo podobno wtedy czegoś tam się unika - nie znam sie, zaufałam kumplowi, który w tym siedzi. na życie niestety mam w avivie, ale to już od lat dobrych paru lat... i na razie nie bardzo mi się opłaca dostąpić albo przenieść...

9. agrafka80

agrafka80 Fanka BB :)

My odkładamy po 200-300 zł miesięcznie na osobne konto oszczędnościowe dla małej. No i obydwoje jesteśmy ubezpieczeni na życie.
    Za 20 lat myślę uzbiera się tego całkiem sporo i zawsze będzie coś na start: kupienie mieszkania, wyjazd na studia albo co tam sobie młoda mniej prozaicznego wymyśli :)

10. reklama
  11. Aleksia123

Aleksia123 Gość

Witam się z Wami. Ja też myślę nad otworzeniem konta dla mojego syna i teraz właśnie jak wrócę z Niemiec tak też zrobię ponieważ do tej pory ciągle było mi ciężko odłożyć:-(. Założe konto i będę wpłacała mu po jakieś 100 zł plus to co dostanie na urodziny, dzień dziecka itd. Zawsze coś się uzbiera i jak skończy 18 lat to sam sobie zadecyduje co z tym zrobi i w co zainwestuje. Myślę ze to dobre rozwiązanie:-)

12. kora30

ja po roku oszczędzania i nie powiem żebym była zadowolona z efektów :( niestety kryzys gospodarczy robi swoje.... musze wybrac sie do AXY i zmienic nieco portfel:wściekła/y:
    a wpadam po prośbie również: mogłybyscie zagłosować na moje hasło: I po lesie i po parku, biegaj tylko na FIRST BIKE'u w ankiecie http://www.babyboom.pl/forum/first-...wy-first-bike-lub-odblaskowa-kamizelke-54645/
    walczę o rowerek lub kamizelkę odblaskową dla mojej Zosieńki. Pomóżcie prosze:sorry2:

Poleć forum