reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kangurujemy???

Wiecie ja sobie pomyślałam, że to może bardzo pomóc Tacie i np. jak ja nie będę miała czasu to posadzę wygodnie K. i położę mu Synka a w tym czasie opieka nad starszakiem, sprzątanie, gotowanie lub zwyczajnie zabiegi pielęgnacyjne dla Mamy. Tato załapie bliższy kontakt z dzieckiem i na odwrót. Czy źle myślę?
 
reklama
Wiecie ja sobie pomyślałam, że to może bardzo pomóc Tacie i np. jak ja nie będę miała czasu to posadzę wygodnie K. i położę mu Synka a w tym czasie opieka nad starszakiem, sprzątanie, gotowanie lub zwyczajnie zabiegi pielęgnacyjne dla Mamy. Tato załapie bliższy kontakt z dzieckiem i na odwrót. Czy źle myślę?
ot właśnie u tatusia również produkuje się wtedy oksytocyna -stymuluje rozwój więzi na poziomie neuronowej;)-tak poza wypływaniem mleka z piersi i skórczami wpływa na wzmocnienie instynktu macierzyńskiego ale i tacierzyńskiego poza tym zmiejsza poziom testosteronu w krwi czyli agresji jako takiej-nie bać się nie zniewiescieją nam panowie!

jej super to brzmi a ja myslałam że to kangurowanie to noszenie dziecka w chuście jak kangur :-D a tu takie leżanko ;-) fajnie na pewno wypróbuje tylko nie wiem czy będe miała czas tak długo leżeć przy 2 dzieci ale może by tak wieczorkiem już po kąpieli i karmieniu tak leżeć można by tak spać chociaż do pobudki na następne karmienie ??
65min minimum da sie wykroiś 2dziecko moze leżeć obok albo pobawić się z tatusiem-wtedy tatuś załapie większy kontakt z starszym ,a dzecko będzie miało czas z tatusiem na wyłaczność a można kangurować na przemian z tatusiem np jeden dzień ty drugi dzień 65min tatuś
 
Co do moich snów to wyśniło mi się dzisiaj pytanie :rofl2:
Jak bezpiecznie kangurować w okresie kiedy dziecku jeszcze nie odpadł pępuszek? Kiedy lekarze i położne nie karzą kłaść na brzuszku?

Wiem, że pewnie głupio pytam...:zawstydzona/y:
 
Do góry