reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie

Dołączył(a)
30 Lipiec 2019
Postów
9
Witam. Mam pytanie mam córkę która ma 11 dni przy każdym karmieniu się jej ulewa i się zachrztusza. Nie je często ani długo cycka ciągnie max 15 minut a je ok. 8 razy w ciągu dnia. Może też ma znaczenie to że mam dużo pokarmu w piersiach. Co w tym przypadku robić? Jakieś porady z swojego doświadczenia.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
U
Jeśli maluszek dużo ulewa to kup Nutriton i podawaj na łyżeczce przed każdym karmieniem piersią. Powinno pomóc.
Mój ulewał po każdym karmieniu, a raczej to wszystko wymiotował jak tylko kończył jeść, więc przeszliśmy na Bebilon AR i ulewania się skonczyly.
6x to trochę mało jak na noworodka. Minimum to 8 karmień, optymalnie co najmniej 12. Pilnuj tego, to ważne.

Ulewanie jest normalne. Krztuszenie też. Spróbuj karmić w pozycji biologicznej, pod górkę. Jeśli masz szybki wypływ staraj się często odbijać w trakcie karmienia, a przynajmniej podnosić na chwilę. Z czasem będzie jeść sprawniej. Mniej ulewać i mniej krztusić.
Zobacz załącznik 1089170
 
Ostatnia edycja:
6x to trochę mało jak na noworodka. Minimum to 8 karmień, optymalnie co najmniej 12. Pilnuj tego, to ważne.

Ulewanie jest normalne. Krztuszenie też. Spróbuj karmić w pozycji biologicznej, pod górkę. Jeśli masz szybki wypływ staraj się często odbijać w trakcie karmienia, a przynajmniej podnosić na chwilę. Z czasem będzie jeść sprawniej. Mniej ulewach i mniej krztusić.
Zobacz załącznik 1089170
Miało być 8 a nie 6 razy przeskoczylo mi i nie zauważyłam. Bardzo dziękuję za odpowiedź. Oczywiście wypróbuje. Pozdrawiam
 
Mi się syn długo krztusił i ulewał. Ale ulewał tak, że aż wszystko dookoła było w zwróconym mleku.. pralka chodzika 24/7..
Bardzo słabo przybierał, przeszliśmy w końcu na mm do którego dodawałam zagęstnik, było trochę lepiej ale i tak często mu się dużo ulewało. Wszystko minęło dopiero jak zaczął siadać
 
Jeśli maluszek dużo ulewa to kup Nutriton i podawaj na łyżeczce przed każdym karmieniem piersią. Powinno pomóc.
Mój ulewał po każdym karmieniu, a raczej to wszystko wymiotował jak tylko kończył jeść, więc przeszliśmy na Bebilon AR i ulewania się skonczyly.
 
Rozwiązanie
Do góry