reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kaszki i kleiki

U

użytkowniczka Co

Gość
Cześć, dziewczyny!☺️

Chciałam Was zapytać, od kiedy podajecie kaszki i kleiki Waszym Maluchom?

Mój synek ma 12 tygodni i przestał przybierać na wadze. Mimo że zwiększyłam mu porcje mleka to waga nie za bardzo rusza się do przodu. Przybrał 400g przez miesiąc. Jest bardzo chudy, waży 5200g, a urodził się z wagą 3880g.

Syn szwagierki ma 14 tygodni i dostaje kaszki od tygodnia, bo nie najada się porcjami dla półrocznego dziecka.

Jeszcze jedno: jakie kaszki i kleiki polecacie? Zamierzam w przyszłym miesiącu (jak mały skończy 17 tygodni) już na pewno zacząć rozszerzać mu dietę, więc chciałabym poznać Wasze opinie.

I tak, wiem, że WHO zaleca rozszerzanie od szóstego miesiąca.
 
reklama
A i jeszcze napiszę, że przestał przybierać, bo nie upomina się o jedzenie i miał za małą porcje, bo to chyba dla niektórych jest nie do wyczytania z głównego postu...
 
reklama
"Mimo że zwiększyłam mu porcje mleka to waga nie za bardzo rusza się do przodu"

Z tego można zrozumieć, że po zwiększeniu porcji nadal nie przybiera.

Pyta się po to, żeby poznać co myślą inni. Każdy zawsze doda coś od siebie, tak jak Ty to robisz w odpowiedziach innych tematów. To normalne i naturalne. Nie wiem po co odbierasz to w taki sposób, że ktoś chce źle. Masz pierwsze dziecko, dużo można się dowiedzieć od innych mam. Ja sama nawet o pewnych rzeczach nie pomyślałam, dopiero mi podsunęły tu na forum i faktycznie zdziałały cuda.
 
"Chciałam Was zapytać, od kiedy podajecie kaszki i kleiki Waszym Maluchom?" Dalej tłumaczenie czemu chcesz to robić. Na koniec opinie o kaszkach.
Potrafię czytać. Dlatego właśnie uważam, że jeśli są ku temu przesłanki od pediatry to tak rób i tyle. Masz jeszcze maleństwo, więc oby tylko chciało jeść, a będzie ok, bo nawet roczniaki plują kaszami.

To nie jest tłumaczenie „dlaczego chcę to robić”, a napisanie o wadze mojego dziecka dla zwykłej informacji. Wyraźnie napisałam, że chodzi o rozszerzanie diety. Nigdzie nie ma wiadomości, że chcę to robić, bo mało przybiera.
Pytam o kaszki dlatego, że chciałam zacząć od nich rozszerzanie diety po 17 tygodniu życia mojego syna, pytam jak wyglądało to u Was, bo po prostu mnie to ciekawi i nie ma to żadnego wpływu na moją decyzję, że akurat wtedy zaczniemy podawać kaszki. Naprawdę nie potrzebuję innych odpowiedzi niż te na pytania, które zadałam.
 
@c_or_nelia ja zaczełam od zwykłego kleiku kukurydzianego. Mam też kaszkę jaglaną z hippa. U nas akurat muszą być kaszki bezmleczne bo moja mała jest na mleku HA. (też nie ma cudów z przybieraniem, do tego azs) Działamy także z obiadkami i deserkami. Ale też różnie to idzie ze względu na uczulenie. Jeśli mogę polecić omijaj kaszki z cukrem. Są na rynku hipp , helpa, czy holle nie zawierające cukru. Jakbyś miała pytania pisz :)
 
Do góry