reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy badanie cukru w ciąży

Tak biorę luteinę 200 2x2 od początku ciąży i od początku plamień dodatkowo duphaston 3x1.
 
reklama
Zadzwoniłam do lekarza, mam zrobić badanie. Trochę się martwię, bo mam te plamienia i bóle podbrzusza, a czytałam, że niektóre dziewczyny mają kontrolę co tydzień albo nawet kilka dni jeśli wcześniej poroniły i mają plamienia. Ja miałam wizytę tydzień temu z powodu plamień, a następną dopiero za tydzień, czyli dwa tygodnie przerwy. To będzie ciężki tydzień, ale mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Badania oczywiście zrobię. Test Pappa czytałam, że się robi pomiędzy 11 a 14 tygodniem, ja jestem w 10 tc., więc jest jeszcze trochę czasu, lekarz jeszcze nic nie mówił.
Na takie badania się czeka, ja jak dzwoniłam.to czasem miesiąc czekania na badania, powinnaś się już zapisać do lekarza z certyfikatem fmf.
Ja po poronieniu miałam standardowo wizytę co 3,5 tygodnia. Na tym etapie i tak lekarz nic nie zrobi poza przepisanie duphastonu
 
Ness. myślałam, że to mój lekarz zrobi mi badania, a do tego musi być uprawniony lekarz? Nic mi mój lekarz nie mówił, dopytam go na wizycie, może ma certyfikat o którym piszesz. Ja w zeszłym roku poroniłam w 8 tc., więc nigdy jeszcze tych badań nie robiłam.
 
Ostatnia edycja:
Ness. myślałam, że to mój lekarz zrobi mi badania, a do tego musi być uprawniony lekarz? Nic mi mój lekarz nie mówił, dopytam go na wizycie, może ma certyfikat o którym piszesz. Ja w zeszłym roku poroniłam w 8 tc., więc nigdy jeszcze tych badań nie robiłam.
Tutaj możesz sobie sprawdzić czy Twój lekarz ma taki certyfikat :)
 
Dziewczyny dziś zrobiłam cukier na czczo, było 88. Wiem, że norma w ciąży to poniżej 92. Jestem w 10 tc. i pierwszy raz sprawdzałam glukozę. Czy Wy przy takim poziomie cukru na czczo (blisko 92) robiłyście już OGTT?
 
reklama
Do góry