reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kilka pytań

kasiek851

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Listopad 2010
Postów
44
Miasto
Kraków
Witam
oto moje kilka pytań o wychowanie malucha

Mój Dawidek ma 7 m-cy od 2 m-cy karmiony Bebiloem pepti gdyz ma skaze bialkowa.Mleko bardzo lubi mógłby tylko pic mleko jesli chodzi o inne obiadki to tu jest problem gdyz za bardzo nie chce ich jesc to samo z desedkami z owocow tez nie bardzo je chce jesc gdyz juz cos je to doslowie kilka lyzeczek.Kupki ostatnio sa kuzne i czesto zielone (moze pzrez zabki)
kolejne pytanie dotyczy spania w dzien spi kilka razy po 15-30 min za to po kapieli ok 20 spi do 5-6 rana i juz wstajemy.jak go przestawic by wiecej spal w dzien?? poza tym caly dzien jest marudny moze przez zabki ogolnie jest bardzo ruchliwy na miejscu nie usiedzi tylko na brzuchu lub zeby go stawiac bo bed ruchu byc nie moze lubi baaaardzo byc bna rekach dlatego caly dzien musze z nim spedzac nie ma mowy bym robila co innego poniewaz nawet bawic sie sam nie chce.
Jak sobie z tym poradzic????
 
reklama
Moim zdaniem to ząbki, moja córka całkiem podobnie się zachowywała przy ząbkach.
A z tym spaniem to niewiem, dziecko samo się jakoś musi przestawić.Np: moja córeczka ma 13 mies i zasypia wieczorem ok 20-21 i śpi do 7-8 rano(budzi się jak chce jej się pić), a w dzień to bywa różnie, czasami śpi ładnie 2 godz a czasami wogóle i na wieczór szybciej muszę ją kłaść.
 
Witam,
Zacznę od kwestii jedzenia - jeśli jest dopiero wprowadzane, to potrzeba trochę czasu, aby maluch przyzwyczaił się do nowych smaków i nowej kosystencji - zazwyczaj jest tak, że na początku dziecko zjada tylko kilka łyżeczek obiadku lub deserku, z czasem będzie jadło coraz więcej, a nawet będzie miało swoje preferencje, ulubione obiadki... Radziłabym po prostu cierpliwość i konsekwencję, a z czasem maluszek na pewno zostanie smakoszem! Zmianą w kupkach również nie trzeba się chyba niepokoić - po wprowadzeniu nowych pokarmów kolor i konsekwencja kupek bardzo się zmienia.
Jeśli chodzi o kwestię snu, to wydaje mi się, że skoro maluch przesypia całą noc i to już od 20, to nie ma sensu go w żaden sposób "przestawiać", bo to właśnie przespana noc jest najważniejsza. Rozumiem, że chciałaby Pani mieć więcej czasu w ciągu dnia, ale myślę, że kiedy zwiększy się aktywność maluszka (zacznie pełzać, raczkować, odkrywać świat), również czas drzemki w ciągu dnia się wydłuży. Jeśli synek jest aktywny i ruchliwy - doskonale! Proszę pozwalać mu jak najwięcej bawić się na podłodze (na rozłożonym kocu lub macie) - podłoga to najbezpieczniejsze miejsce dla niemowlaka, poza tym przyspiesza jego rozwój ruchowy. Być może marudzenie synka wynika z tego, że znajduje się on w tej chwili w okresie przejściowym przed opanowaniem nowej umiejętności (siadania? raczkowania?) - czas przed osiągnięciem kolejnego kroku milowego w rozwoju zazwyczaj jest dla dziecka trudny, więc maluchy wówczas mają zwyczaj marudzić...
Pozdrawiam!
 
Do góry