reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • 3.08 o godzinie 14:00 rozmawiam z prof. Jackowską o szczepieniach. Zebraliśmy wasze pytania i działamy. Czy rozwiejemy czyjeś wątpliwości? Zobaczymy. Możecie wpaść na YT Dostęp do YT

    Możecie dołączyć na FBMożecie wpaść na YT Dostęp do FB

reklama

Klebsiella pneumoniae w moczu w 21 tygodniu ciąży

Dołączył(a)
2 Listopad 2021
Postów
2
Witam wszystkich,

Jestem w 21. tygodniu ciąży. Około 3. miesiąca ciąży wykryto u mnie bakterię klebsiella pneumonie (10^5). Lekarz prowadzący ciążę przepisał mi Zinnat, lecz po 3. dawce antybiotyku dostałam wysypki na brzuchu i w szpitalu zmieniono mi antybiotyk na Augmentin. Po wybraniu antybiotyku miałam robiony następny posiew, który nie dość, że nie wykazał żadnej zmiany (bakteria wciąż 10^5) to wykazał, że "przyplątała" mi się bakteria enterococcus faecalis :(. Dostałam skierowanie do szpitala - w szpitalu dostałam furaginę 3x2 tabletki przez 14 dni. Dziś odebrałam wyniki po przyjęciu furaginy i wynik wyszedł, że Klebsiella "Powyżej 10^5" i Enterococcus też "Powyżej 10^5". Czy któraś z Pań miała podobny przypadek z tymi bakteriami, bo przyznam szczerze, że jestem załamana, bardzo martwię się o dzidzię. Mój lekarz prowadzący uświadomił mnie, że nieleczone bakterie mogą doprowadzić do sepsy i poronienia.
Jeśli chodzi o samopoczucie to kompletnie nic mi nie jest - gdybym nie dostała wyniku posiewu to nie przypuszczałabym, że mam jakieś bakterie. Brak jakichkolwiek objawów, czuję się bardzo dobrze.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 
reklama

aspekt

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Marzec 2018
Postów
8 700
Chyba jednak inny szpital. Furagina na te bakterie to dziwny pomysł. A wymaz z pochwy Ci robili?
 
Dołączył(a)
2 Listopad 2021
Postów
2
Wymaz miałam robiony na ostatniej wizycie prawie dwa tygodnie temu i lekarz zastrzegł sobie, że "jak będzie coś nie tak to będzie dzwonić". Na razie się nie odzywa.
 
Do góry